Ubezpieczenie na wyjazd – tu korzystnie kupisz polisę na urlop za granicą

Tanie i dobre ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny? Dobrze trafiłeś! W naszym serwisie szybko i korzystnie kupisz polisę turystyczną. U nas zapłacisz tylko za to, czego potrzebujesz.

Jutro wyjeżdżasz, a nie masz polisy? Żaden problem!

U nas możesz kupić ubezpieczenie na wyjazd nawet „za pięć dwunasta”. Wystarczy, że zrobisz to zanim opuścisz terytorium Polski. Cały zakup potrwa zaledwie od kilku do kilkunastu minut, w zależności od tego, ile osób chcesz objąć ubezpieczeniem. Za ubezpieczenie zapłacisz przelewem elektronicznym, a polisę otrzymasz na adres e-mail.

Jeśli masz pocztę elektroniczną w telefonie, nie musisz nawet drukować polisy. Ochrona ubezpieczeniowa będzie działać przez taki okres, jaki wskażesz przy wypełnianiu internetowego formularza ubezpieczeniowego – nawet jeśli rozpoczyna się on w dniu zakupu polisy. Ubezpieczenie będzie aktywne od momentu, w którym przekroczysz granicę Polski przy wyjeździe aż do chwili znalezienia się na terytorium naszego kraju przy powrocie.

Co daje ubezpieczenie na wyjazd?

W ramach pakietu ubezpieczeń turystycznych otrzymujesz cztery podstawowe składniki ochrony:

  • Pokrycie kosztów leczenia (ubezpieczenie KL) – gwarantuje, że do sumy ubezpieczenia ubezpieczyciel zapłaci za leczenie, transport medyczny oraz czynności ratownicze za granicą.
  • Usługi assistance – zapewniają praktyczną pomoc organizacyjną i informacyjną. Jest to m. in. organizacja wizyt i badań lekarskich, pomoc w przypadku utraty dokumentów, organizacja i pokrycie kosztów transportu osoby poszkodowanej do kraju, czy transport zwłok.
  • Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu – (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW) – gwarantuje wypłatę odszkodowania w wysokości jednego procenta sumy ubezpieczenia za każdy procent uszczerbku na zdrowiu doznanego wskutek nieszczęśliwego wypadku.
  • Pomoc prawna – U NAS W STANDARDOWYM ZAKRESIE POLISY jest ubezpieczenie ochrony prawnej, które zapewnia pomoc w przypadku gdybyś musiał dochodzić odszkodowania za zdarzenie zaistniałe podczas wyjazdu. Ubezpieczyciel pokryje koszty wynagrodzenia prawnika do wysokości 2000 euro.

Do tej podstawy możesz dobrać następujące ubezpieczenia dodatkowe:

  • OC w życiu prywatnym – POLECANE PRZEZ EKSPERTÓW POLISOTEKI – dzięki temu ubezpieczeniu nie będziesz musiał płacić odszkodowania za szkodę, którą możesz przypadkiem wyrządzić osobie trzeciej podczas wyjazdu (np. jeśli w sklepie z pamiątkami stłuczesz cenny przedmiot).
  • Ubezpieczenie bagażu podróżnego
  • Ubezpieczenie sprzętu sportowego

Organizujesz wyjazd na własną rękę? Koniecznie kup ubezpieczenie

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Samodzielny wypad z rodziną lub przyjaciółmi może być bardziej pasjonujący od wakacji organizowanych przez biuro podróży, ale jest też obarczony większym ryzykiem. W razie nagłego wypadku będziecie bowiem zdani wyłącznie na własne środki i własną zaradność – a kłopotów może pojawić się cała masa.

A jeśli któreś z Was skręci nogę?

  • Trzeba będzie wezwać pomoc i opowiedzieć ratownikom przez telefon, co się stało i gdzie znajduje się poszkodowany. Kto z Was zadzwoni?
  • Okazuje się, że większość pieniędzy, jakie grupa zabrała na wyjazd, trzeba wydać na opłacenie kosztów pomocy medycznej poszkodowanemu. Jak żyć dalej?
  • Poszkodowany powinien pojawić się na wizycie kontrolnej u miejscowego lekarza. Wy przylecieliście samolotem. Czym zawieziecie nieszczęśnika?

Te i inne problemy, jakie mogą wyniknąć wskutek nieszczęśliwego wypadku, może bardzo łatwo rozwiązać ubezpieczenie podróżne. Dlatego jeśli sami organizujecie wyjazd, wykupienie ubezpieczenia dla całej grupy jest niezbędne.

Czy w Unii Europejskiej wystarczy karta EKUZ?

Karta EKUZ jest potwierdzeniem objęcia ubezpieczeniem w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Na jej podstawie w każdym państwie Unii Europejskiej powinieneś mieć takie same uprawnienia do korzystania z publicznej służby zdrowia jak obywatele tego państwa.

Jest jednak haczyk: nie wszędzie zakres bezpłatnych świadczeń jest taki sam. Może się zdarzyć, że za pewne usługi będziesz musiał dopłacić lub zapłacić z własnej kieszeni (w euro).

Podsumowując: karta EKUZ w ograniczonym zakresie może zastąpić ubezpieczenie kosztów leczenia (tylko w publicznych placówkach), ale w ogóle nie zastępuje pozostałych składników ubezpieczenia podróżnego. Wniosek: EKUZ to za mało. Dopiero dobre ubezpieczenie turystyczne zapewni Tobie i osobom, z którymi wyjeżdżasz, pełną ochronę w czasie zagranicznego urlopu. Kup polisę na wyjazd przez internet i bądź mądry przed szkodą!

Jeżeli spędzasz aktywnie czas podczas urlopu przeczytaj również: Ubezpieczenie turystyczne dla aktywnych. Dowiedz się na co zwrócić uwagę, jakie haczyki mogą być zawarte w Twojej polisie i co zrobić, żeby się na nie nie nadziać.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć