Wakacje 2017 – Jeszcze masz czas na decyzję, gdzie jechać na wakacje?

W tym roku wiosna przyszła do nas niechętnie i ociężale. Tegoroczna majówka nas nie oszczędziła, a ten kto wybrał się w cieplejsze rejony Świata można powiedzieć, że wygrał życie. Zimno jak diabli, ale w końcu doczekamy się ciepłych dni i nadejdą wakacje 2017.
W robocie szef ciśnie, że już teraz trzeba zaklepać urlop – można powiedzieć, że ostatni dzwonek na planowanie urlopu.

Parawaning i Grażyna, posmaruj mi plecy!!!

Wakacje nad Polskim morzem. Jeżeli chodzi o morze, ja wybieram morza południowe ponieważ żegluje… w zasadzie uprawiam Jachting. Żeglarz ze mnie marny i Bałtyk mnie przerasta. Dodatkowo nie przepadam za leżeniem na plaży i odstrasza mnie nieprzewidywalna pogoda, dlatego ja nie spędzam urlopu w Ustce…

Ja to nie wszyscy – statystystyki pokazują, że Polskie morze cieszy się dużą popularnością, szczególnie u rodzin z dziećmi.

Ponieważ cena rodzinnych wakacji np. na greckim Rodos jest porównywalna do ceny rodzinnych wakacji we Władysławowie. Czemu więc wybieramy zimną wodę, lody na patyku i halibuta usmażonego w starym oleju? Sentyment? Nie. Otóż głównym argumentem jest „mam małe dziecko” czyli strach, że gdy coś złego się stanie, dziecko się rozchoruje lub gdy zdarzy się wypadek będziemy mogli skorzystać z opieki lekarskiej. W obecnych czasach obawy wydają się bezzasadne, podróżowanie z dzieckiem jest możliwe tylko trzeba się odpowiednio do tego przygotować. Poza spakowaniem ulubionych zabawek, zapasowych ubrań musisz pamiętać o odpowiednim zaopatrzeniu podręcznej apteczki oraz wykupieniu polisy turystycznej, która zapewni Ci zorganizowanie pomocy lekarskiej, pokryje koszty leczenia – w tym koszty konsultacji lekarskich, pobytu w szpitalu i zakupu leków.

Co ważne, pracownicy infolinii Assistance pomogą Ci się porozumieć z lekarzem jeżeli nie mówisz biegle po angielsku.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Wakacje 2017 – gdzie najchętniej jeżdżą Polacy

Według opublikowanego przez WP raportu opracowanego na podstawie danych zebranych przez portal turystyczny, Polacy najchętniej odwiedzają:

  • Najczęściej kupowane wyjazdów na wakacje 2017 stanowią wycieczki do Grecji – aż 35%. Największą popularnością cieszą się wyspy Zakynthos, Kreta, Kos, Korfu, Rodos i Riwiera Olimpijska.
  • Na drugim miejscu (17%) znalazła się słoneczna Hiszpania, a w szczególności Majorka, Costa Brava, Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria.
  • Trzecia powraca po wielu latach do łask Bułgaria (13%). Niegdyś szczyt marzeń każdego Polaka – bo któż w latach 80-90 nie marzył o wczasach w Słonecznym Brzegu lub Złotych Piaskach.
    Kolejne miejsca zajmuje Turcja (10%) i Egipt (3.5%).

Spadek popularności wycieczek spowodowany jest sytuacją polityczną w tych państwach, poza tym Egipt, Turcja i Tunezja są jest ulubionym miejscem wyjazdów ciepłolubnych polaków, którzy uciekają w ciepłe rejony od trzaskającej mrozami polskiej zimy.

Ubezpieczenie na urlop

Niezależnie od obranego kierunku Świata, musisz pamiętać o ubezpieczeniu turystycznym. Nawet jeśli spędzasz wakacje w kraju w kraju w którym obowiązuje EKUZ – pamiętaj, że kurorty turystyczne znajdują się zazwyczaj z dala od państwowych placówek medycznych i w przypadku zachorowania, będziesz musiał zapłacić za leczenie w prywatnej placówce z własnej kieszeni dodatkowo.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć