Grecja 2017 – przygotuj się do wyjazdu!

Grecja 2017- w tym roku jest najchętniej wybieranym kierunkiem wakacyjnym przez Polaków. Choć do wakacji jeszcze dużo czasu, to dane pokazują, że aż jedna trzecia rodaków wyjeżdżająca za granicę wybiera się właśnie do Grecji.

Dlaczego Grecja?

Nie ma sensu wymieniać jej zalet. Grecja – kraj piękny, to nie ulega wątpliwości, więc nie potrzebuje reklamy. Z drugiej strony jest wiele innych pięknych miejsc na świecie – dlaczego zatem tak chętnie wybieramy Grecję?

 • Gwarancja słońca i ciepłe morze – w Polsce mamy jedne z piękniejszych plaż w Europie, ale niestety często brakuje nam szczęścia jeżeli chodzi o pogodę. (Pamiętam jedno z moich ulubionych wakacyjnych zdjęć z lipcowych wakacji nad Bałtykiem. Wełniana czapka, polar i kurtka wiatrówka – średnia temperatura podczas dwutygodniowego wyjazdu ok. 14 stopni – temperatura wody 11 stopni. Co ciekawe – kąpałam się podczas tego wyjazdu :). Organizatorzy wycieczek do Grecji mogą zagwarantować słońce i wodę w morzu o średniej temperaturze 27 stopni.
 • Tanie loty – organizatorzy wycieczek wliczają cenę biletu lotniczego w koszt całej wycieczki. Jeśli jednak decydujesz się na samodzielny zakup biletu, przy odrobienie szczęścia zamkniesz się w kwocie około 500 zł za lot w obie strony. To niezła cena biorąc pod uwagę pełnię sezonu.
 • Ceny w Grecji – Grecja jest trochę droższa od Polski i płacimy Euro. Jeżeli będziesz robił zakupy w dużych sieciówkach, których nie brakuje na miejscu, nie odczujesz dużej różnicy. Jeżeli jednak wybierzesz zakupy w małych, klimatycznych sklepikach – musisz się liczyć z tym, że zapłacisz drożej. To tak jak z oscypkami na Krupówkach w Zakopanem – niby ser taki sam, a ceny różne.
 • Infrastruktura turystyczna – choć brzmi poważnie, chodzi o wszystkie wygody. Hotele, pokoje gościnne, informacja turystyczna, transport między wyspami, możliwość wynajęcia skuterów. Czyli wszystko to, co ułatwi i umili nam spędzanie wolnego czasu i zwiedzanie. Ponieważ Grecja (szczególnie obszary przymorskie) żyją z turystyki, znajdziesz tam wiele udogodnień i atrakcji.

Grecja 2017 – rzeczy o których musisz pamiętać przed wyjazdem

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony
 • Dokumenty – jeżeli lecisz samolotem, wystarczy dowód osobisty. Mimo wszystko warto mieć ze sobą paszport – nie jest wymagany w Grecji, ale jest mile widziany np. podczas rejestracji w hotelu. W przypadku podróży drogą lądową, paszport jest niezbędny – bez niego zwyczajnie nie dojedziesz na miejsce, ponieważ będziesz przejeżdżać przez kraje w których jest on wymagany.
 • Ubrania – lekkie, jasne i bawełniane/naturalne. Szykuj się na dużo słońca. Jeżeli masz problemy z opalaniem, zabierz ze sobą luźne i cienkie chusty lub koszulę, aby osłonić się od słońca. Pamiętaj też o nakryciu głowy i porządnych okularach przeciwsłonecznych z filtrem UV.
 • Kosmetyki – poza kosmetykami niezbędnymi do utrzymania higieny pamiętaj o kremach z filtrem i środkach łagodzących oparzenia. Oparzenia słoneczne i udary, są częstą przyczyną wizyt lekarskich.
 • Leki – dobrze wyposażona apteczka może uratować wakacje. Spakuj to, co najważniejsze czyli: plastry na otarcia, leki przeciwbólowe oraz leki przeciwbiegunkowe. Jeżeli będzie działo się coś poważniejszego – lepiej skorzystać z pomocy lekarskiej, dlatego powinieneś pamiętać o polisie turystycznej, która zapewni Ci pokrycie kosztów leczenia podczas wyjazdu, ale o tym za chwilę.
 • Pieniądze i karty płatnicze – w większości miejsc w Grecji będzie można zapłacić kartą płatniczą lub kredytową, ale dobrze mieć trochę gotówki by móc zapłacić np. za przewiezienie łodzią i zwiedzanie atrakcji turystycznej lub kupić pyszne figi na bazarku.
 • Elektronika – telefon, aparat, power bank i ładowarki. Nie polecam komputera – wakacje są po to, żeby odpocząć. Jeżeli chodzi o telefon zasięg jest prawie wszędzie. W kawiarniach będziesz mógł skorzystać z darmowego Wi-Fi. Od 15 czerwca nie będzie opłat roamingowych i dzwoniąc z Grecji do Polski zapłacisz według stawek Twojego operatora. To bardzo dobra informacja. Pamiętaj o ładowarce do telefonu.
 • Przewodniki – możesz korzystać z map internetowych w telefonie, ale zawsze warto mieć ze sobą tradycyjną mapę i przewodnik.
 • Ubezpieczenie turystyczne – jedna z ważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać przed wyjazdem. W ramach polisy turystycznej będziesz miał zapewnione pokrycie kosztów leczenia, odszkodowanie w przypadku nieszczęśliwego wypadku, OC w życiu prywatnym i ubezpieczenie bagażu. Grecja jest w Unii Europejskiej, ale jak się okazuje EKUZ nie wystarczy.

Ubezpieczenie Turystyczne

Przyzwoita polisa turystyczna, czyli taka która chroni od większości niepożądanych podczas wakacji sytuacji kosztuje ok. 80-100 zł za tygodniowy pobyt za granicą.
Kompleksowa polisa turystyczna składa się z:

 • Ubezpieczenia kosztów leczenia
 • NNW – Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków
 • OC – Odpowiedzialność Cywilna w życiu prywatnym
 • Ubezpieczenie bagażu
 • Assistance podróżne

Przeczytaj też: Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć