Ubezpieczenie NNW w Signal Iduna

Codzienny pośpiech stał się jednym z nieodłącznych elementów życia w XXI wieku. Niestety, jest on pod wieloma względami niekorzystnym zjawiskiem. To właśnie pośpiech często prowadzi do powstania różnych nieszczęśliwych wypadków. Co gorsza, skutki takich zdarzeń mogą okazać się bardzo dotkliwe. Na szczęście firma Signal Iduna umożliwia zabezpieczenie się przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń. Wszystko dzięki grupie dedykowanych ubezpieczeń. Jakie ubezpieczenie NNW w Signal Iduna można znaleźć?

Czym jest ubezpieczenie NNW?

Skrót NNW oznacza Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków. Są to wszelkie negatywne skutki zdrowotne, które powstały w efekcie nieszczęśliwego zdarzenia. Taka definicja jest więc bardzo szeroka, a co za tym idzie – może obejmować rozmaite urazy. Jeżeli osoba ubezpieczona dozna uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, asekurator powinien wypłacić jej określone odszkodowanie.

Ubezpieczenia NNW nie mają jednolitego zakresu. Niektóre polisy tego typu zapewniają ochronę w czasie codziennych aktywności. Z kolei inne ubezpieczenia aktywują się jedynie w konkretnych okolicznościach (np. podczas wyjazdu zagranicznego). Dlatego też znalezienie odpowiedniej polisy NNW jest niezwykle istotną kwestią.

Jak działa ubezpieczenie NNW w Signal Iduna?

Firma Signal Iduna kieruje się prostą zasadą przy sprzedaży ubezpieczeń. Dostępne polisy NNW mają zapewnić klientom kompleksową ochronę w przystępnej cenie. Dzięki temu ubezpieczenia z asortymentu firmy Signal Iduna cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

W jaki sposób działają takie świadczenia? W przypadku polis NNW asekurator zobowiązuje się do udzielenia pomocy w razie: wypadku, nagłej choroby lub innego nieszczęśliwego zdarzenia. Wtedy należy skontaktować się z firmą Signal Iduna i poinformować o zaistniałej sytuacji. Dzięki temu asekurator będzie mógł zagwarantować niezbędne wsparcie.

Zasadniczo firma Signal Iduna w ramach sprzedawanych ubezpieczeń NNW zapewnia dwojaką pomoc. Pierwszym i zarazem najważniejszym aspektem jest wypłata odszkodowania za doznany uszczerbek na zdrowiu, inwalidztwo lub zgon. Natomiast drugim aspektem pozostaje refundacja wydatków związanych z leczeniem powypadkowym. Tutaj dokładny zakres pomocy zależy w głównej mierze od charakteru powstałych urazów. Jeżeli będą one wymagać np. zakupu protezy, asekurator zwróci taki wydatek. Co więcej, każdy klient może zdecydować się również na zakup rozszerzonej formy ubezpieczenia NNW. Dzięki temu firma Signal Iduna zapewni także środki w ramach rekompensaty za pobyt w szpitalu albo przerwę w pracy.

Jakie są rodzaje ubezpieczeń NNW w Signal Iduna?

Aktualnie firma Signal Iduna ma w swojej ofercie trzy różne ubezpieczenia NNW. Niemniej tylko jedna polisa jest kierowana do klientów indywidualnych. Ubezpieczenie Najbezpieczniejsi zostało stworzone dla rodziców, którzy chcieliby zabezpieczyć swoje pociechy przed różnymi skutkami nieszczęśliwych zdarzeń. Taka polisa może więc objąć ochroną dzieci (już od 6. miesiąca życia), ale także młodych dorosłych (do 26. roku życia). Zakres polisy obejmuje nagłe wypadki lub choroby.

Jeżeli zaś chodzi o grupe polisy NNW, tutaj należy wyróżnić dwa świadczenia:

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka w szkole
Najlepsza ochrona w rozsądnej cenie!
  • Pakiet Oświata – jest to grupowa polisa przeznaczona dla szkód oraz innych placówek oświaty. Dzięki niej rodzice mogą szybko wykupić ubezpieczenie NNW dla swoich dzieci. Co ważne, Pakiet Oświata zapewni pomoc również w razie wypadku poza szkołą.
  • Grupowe NNW – ten uniwersalny typ ubezpieczenia najczęściej trafia do firm i zakładów pracy. Grupowa polisa NNW zapewni pomoc w razie nagłego wypadku w miejscu pracy lub poza nią. Posiadacze takiej ochrony będą mogli liczyć zarówno na wsparcie finansowe, jak i refundację niektórych wydatków.

W jakich sytuacjach przydaje się ubezpieczenie NNW w Signal Iduna?

Niemal wszystkie ubezpieczenia NNW cechują się bardzo wysokim poziomem uniwersalności. Wynika to z faktu, że nieszczęśliwe wypadki mogą wystąpić praktycznie w każdym miejscu. Toteż polisa NNW jest bardzo przydatna jako codzienna ochrona przed wieloma nieprzewidzianymi zdarzeniami.

Tutaj ważne jest to, żeby polisa nie ograniczała się tylko do zapewnienia ochrony np. w miejscu pracy. Dlatego ubezpieczenia NNW dostępne w ofercie Signal Iduna zasługują na polecenie. Każda z opisanych polis zapewnia uniwersalną ochronę w czasie wielu codziennych aktywności. Tym samym będzie to idealna alternatywa dla osób stawiających na pełne bezpieczeństwo.

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW w Signal Iduna?

Indywidualna polisa Najbezpieczniejsi zapewnia ochronę już za nieco ponad 3 złote za miesiąc ochrony. Co jasne, podana kwota dotyczy jedynie podstawowego wariantu polisy. Jednak nawet przy wyborze bardziej rozszerzonego wariantu ochrony cena polisy pozostanie bardzo przystępna.

Natomiast koszt ubezpieczeń grupowych zawsze zależy od indywidualnej wyceny asekuratora.

Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem NNW w Signal Iduna napisz do nas na adres kontakt@polisoteka.pl. Na pewno pomożemy.

Podsumowanie

Przedstawione ubezpieczenia NNW zapewniają ochronę przed wieloma skutkami nieszczęśliwych wypadków. Ich szeroki zakres ochrony i przystępna cena sprawiają, że zakup takiej polisy będzie naprawdę dobrą inwestycją. Nawet grupowe polisy NNW zapewniają kompleksową ochronę, która nie ogranicza się do miejsca pracy lub miejsca nauki. Dlatego ubezpieczenia Signal Iduna po prostu zasługują na polecenie.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć