ubezpieczenie nnw w pzu
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW w PZU – cennik. Jak wygląda zgłoszenie szkody?

Rynek ubezpieczeń to bardzo konkurencyjny sektor gospodarki. Jednak w Polsce już od wielu lat liderem rynku ubezpieczeń pozostaje firma PZU. Silna pozycja tego asekuratora wynika przede wszystkim z faktu, że była to kiedyś firma państwowa i jedyny asekurator w Polsce. Niemniej nawet w obecnych realiach zarząd firmy PZU radzi sobie naprawdę dobrze. W aktualnej ofercie można znaleźć między innymi ubezpieczenie NNW w PZU. Ile kosztują takie świadczenia i jak wygląda zakres ich ochrony? W jaki sposób można zgłosić szkodę z tytułu zawartej polisy? Na te pytania odpowiemy w poniższym tekście. Zachęcamy do lektury.

Ubezpieczenie NNW w PZU

– co obejmuje?

Firma PZU może pochwalić się bardzo szeroką ofertą ubezpieczeń NNW. Taka oferta obejmuje zarówno ubezpieczenia dla dzieci, jak i polisy dla dorosłych. Różnią się one pod względem zakresu ochrony oraz warunków ubezpieczenia. Z tego względu warto pokrótce przybliżyć najważniejsze świadczenia tego typu, które są dostępne w ofercie PZU.

Zacznijmy od tego, że firma PZU oferuje aż dwie różne polisy NNW szkolne. Pierwszym z takich świadczeń jest standardowe ubezpieczenie NNW PZU Szkolne. Oferuje ono podstawową ochronę przed skutkami nieszczęśliwych wypadków oraz nagłych chorób. Nieco bardziej rozbudowaną alternatywą jest z kolei polisa określana jako NNW PZU Edukacja. Ona uwzględnia już znacznie więcej ryzyk (np. ataki zwierząt, nagłe stany zagrożenia życia), a ponadto zapewnia dużo szerszą ochronę.

Oferta PZU obejmuje także polisy NNW dla pracowników. Tutaj nie ma sensu uwzględniać ich wykazu, ponieważ wspomniane świadczenia są często przystosowane do specyfiki konkretnego zawodu (np. NNW dla nauczycieli, NNW dla strażaków). Warto jednak dodać, że takie polisy zapewniają ochronę zarówno w miejscu pracy, jak i poza nią.

Najbardziej uniwersalnym świadczeniem jest z kolei polisa NNW PZU Dla Każdego. Jak sama nazwa wskazuje, takie ubezpieczenia są przeznaczone dla wszystkich osób, którym zależy na uzyskaniu ochrony przed nieszczęśliwymi wypadkami.

NNW PZU – tabela i porównanie przykładowych zakresów ochrony

NNW Szkolne i EdukacjaNNW dla pracowników (na przykładzie polis NNW dla nauczycieli*)NNW dla Każdego
Wysokie odszkodowanie w przypadku śmierci dzieckaGwarantowana rekompensata w razie zgonu ubezpieczonegoOdszkodowanie w razie zgonu ubezpieczonego
Dodatkowa ochrona przed nagłym stanem zagrożenia zdrowia lub życia – np. zawał, krwotok śródczaszkowy (tylko w polisie PZU Edukacja)Odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiuOdszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu
Odszkodowanie wypłacane w razie śmierci rodzica/opiekuna małoletniegoPomoc w zakupie kul i innych przedmiotów ortopedycznych, a także refundacja zabiegów w zakresie odbudowy zębówPomoc w zakupie kul i innych przedmiotów ortopedycznych
Gwarantowane pokrycie części kosztów leczenia + pomoc medycznaJednorazowe świadczenie za doznaną szkodę (tylko w sytuacji, gdy nie jest to trwały uszczerbek na zdrowiu)Refundacja ceny przeszkolenia zawodowego jako osoba z niepełnosprawnością (tylko w wybranych wariantach polisy)
Dodatkowa pomoc psychologa i rehabilitanta (tylko w polisie PZU Edukacja)Refundacja ceny przeszkolenia zawodowego jako osoba z niepełnosprawnościąDodatkowe środki za pobyt w szpitalu, który jest związany z NNW (tylko w wybranych wariantach)
Jednorazowe świadczenie pieniężne za doznaną szkodę na zdrowiu (dostępne jedynie w niektórych wariantach polisy)Dodatkowe odszkodowanie za: złamanie kości, poparzenia, szkody powstałe w wyniku ataku zwierząt (tylko w wybranych wariantach polisy)

*Warunki polisy są ściśle przystosowane do specyfiki danego zawodu.

NNW PZU – jak wygląda zgłoszenie szkody?

Możliwość szybkiego zgłoszenia powstałej szkody jest bardzo ważna w przypadku polis NNW. Dlatego też firma PZU umożliwia swoim klientom skorzystanie z kilku dostępnych metod. Szkodę z tytułu polisy NNW można zgłosić poprzez:

  1. Telefon na infolinię – +48 799 699 599;
  2. Skorzystanie z formularza online – https://zgloszenie.pzu.pl;
  3. Wysłanie SMS-a o treści SZKODA pod numer – 4102;
  4. Osobistą wizytę w jednej z placówek PZU (pełen wykaz można znaleźć pod tym linkiem).

NNW PZU

– cennik. Ile kosztuje?

Firma PZU zastrzega sobie prawo do samodzielnego decydowania o wysokości składki polisy dla danej osoby. Z tego względu nie możemy tutaj podać jednego uniwersalnego cennika. Warto jednak wiedzieć o tym, że średnia wysokość składek NNW może wynosić od 50 do nawet 200 złotych rocznie. Wszystko zależy więc od wybranej polisy oraz jej zakresu ochrony. W celu poznania takiej wyceny zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem naszego serwisu.

Czy PZU oferuje NNW szkolne?

Oferta firmy PZU z pewnością zainteresuje wielu rodziców. Wszystko ze względu na to, że PZU prowadzi sprzedaż aż dwóch różnych ubezpieczeń NNW szkolnych! Polisa NNW PZU Szkolne jest przeznaczona dla rodziców, którym zależy na zapewnieniu dziecku podstawowej ochrony przed nieszczęśliwymi wypadkami.

Zdecydowanie bardziej kompleksową alternatywą jest ubezpieczenie NNW PZU Edukacja. Ono może bowiem zapewnić dziecku zdecydowanie szerszą ochronę i jednocześnie wyższe odszkodowanie w razie doznania szkody. Jeżeli więc komuś zależy na kompleksowej polisie, ubezpieczenie NNW Edukacja z pewnością będzie dobrym wyborem.

Zachęcamy także do zapoznania się z treścią innego tekstu dostępnego na naszym blogu. Opisaliśmy w nim nieco dokładniej obydwa te świadczenia oraz ich zakres. Toteż lektura tego artykułu z pewnością pomoże w zakupie odpowiedniej polisy.

Najważniejsze informacje:

  • Firma PZU już od kilkudziesięciu lat jest niekwestionowanym liderem polskiego rynku ubezpieczeń. Jako największy ubezpieczyciel firma PZU oferuje szeroki wybór świadczeń, w tym polis NNW.
  • Ubezpieczenia NNW PZU są dostępne w bardzo wielu różnych wariantach. Najbardziej uniwersalną opcją jest polisa PZU NNW dla Każdego, czyli ogólne ubezpieczenie, które będzie odpowiednie dla wszystkich dorosłych osób.
  • Oprócz tego w ofercie ubezpieczyciela znalazły się także świadczenia specjalistyczne. Firma PZU oferuje np. polisy NNW dedykowane nauczycielom lub strażakom. Ich zakres ochrony został przystosowany do specyfiki tych zawodów.
  • Warto również dodać, że firma PZU umożliwia zakup aż dwóch różnych szkolnych ubezpieczeń NNW. Są to polisy PZU NNW Szkolne oraz PZU NNW Edukacja.
  • Ponadto firma PZU pozwala na zgłoszenie szkody z tytułu NNW na kilka sposobów. Jej klienci mogą w tym celu skorzystać z formularza online, infolinii, a nawet opcji zgłoszenia szkody przez SMS-a.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie ubezpieczenia NNW PZU są dostępne w sprzedaży?
Kategoria takich świadczeń jest bardzo szeroka. Obejmuje ona zarówno polisy dla dorosłych (np. PZU NNW dla Każdego, PZU NNW dla Nauczycieli), jak i polisy dla dzieci (NNW PZU Szkolne i NNW PZU Edukacja).
Jak wybrać najlepszą polisę NNW PZU?
Przy wyborze takiego świadczenia każdy nabywca musi wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby. Jeśli komuś zależy na ogólnej ochronie, idealnym wyborem będzie wspomniane ubezpieczenie NNW dla Każdego. W przypadku bardziej sprecyzowanych oczekiwań warto zapoznać się z ofertą polis dedykowanych.
Które szkolne NNW PZU jest najlepsze?
Każda z dostępnych polis ma swoje atuty. Ubezpieczenie NNW PZU Szkolne jest tańsze i zapewnia całkiem szeroki zakres ochrony. Natomiast polisa NNW PZU Edukacja to zdecydowanie bardziej kompleksowe świadczenie, które zapewnia wyższe kwoty odszkodowań, ale jednocześnie stanowi ono droższą alternatywę.