ubezpieczenie nnw w proama
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW w Proama

Głównym celem ubezpieczeń jest zapewnienie ochrony czyjegoś życia, zdrowia lub majątku. Dzięki temu taka osoba może zabezpieczyć się przed skutkami różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Jeśli chodzi o ochronę życia i zdrowia, taką funkcję pełni między innymi ubezpieczenie NNW. Jest to polisa gwarantująca pomoc w razie doznania szkód w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Tego typu ubezpieczenia można odnaleźć w ofertach wielu różnych firm, a jedną z nich jest TU Proama. Co obejmuje ubezpieczenie NNW w Proama? Zapraszamy do przeczytania naszego tekstu.

TU Proama – o firmie

Marka Proama działa na polskim rynku już od ponad dekady. Dzięki temu ma ona już pewną ugruntowaną pozycję. Jednak ta pozycja jest w dużej mierze efektem dobrego planowania, za które odpowiada… firma Generali. W 2013 roku koncern Generali przejął bowiem udziały firmy Proama. Tutaj warto dodać, że Proama prowadziła działalność pod własnym szyldem przez zaledwie dwa lata.

Niemniej przyszłość pokazała, że mogła to być dobra decyzja. Przedstawiciele firmy Generali zadbali bowiem o przystosowanie oferty do współczesnych realiów i oczekiwań konsumentów. Dzięki temu marka Proama zaczęła osiągać naprawdę dobre wyniki sprzedażowe. Aktualnie oferta tej marki obejmuje kilka kategorii ubezpieczeń, takich jak: polisy mieszkaniowe, ubezpieczenia turystyczne oraz polisy komunikacyjne.

Więcej informacji na temat tej marki oraz jej pełnej oferty można znaleźć w naszym tekście dedykowanym TU Proama.

Ubezpieczenie NNW w Proama

Przejdźmy więc do najważniejszej kwestii, czyli ubezpieczeń NNW. Dobra wiadomość jest taka, że obecnie firma Proama posiada w swoim asortymencie taką polisę. Zła wiadomość dotyczy z kolei tego, iż jest to dosłownie jeden typ polisy.

W aktualnej ofercie Proama znajduje się jedynie komunikacyjne ubezpieczenie NNW. Tego typu polisa jest dedykowana kierowcom, którzy chcą uzyskać ochronę w czasie korzystania z samochodu.

Według informacji znajdujących się na stronie ubezpieczyciela jest to jedyna polisa NNW Proama dostępna aktualnie w sprzedaży.

Polisa NNW dla kierowców Proama

Co więc może zaoferować kierowcom firma Proama? Ubezpieczenie NNW Proama jest przeznaczone dla kierowców, którzy chcieliby uzyskać dodatkową ochronę. Według deklaracji asekuratora polisa ta ma kilka istotnych zalet. Przede wszystkim obejmuje ona ochroną właściciela polisy, a także bliskich ubezpieczonego (np. jego dzieci lub małżonka). Do tego w czasie samej jazdy polisa chroni zarówno samego kierowcę, jak i wszystkich pasażerów. Dzięki temu w razie wypadku wszyscy mogą liczyć na uzyskanie pomocy ze strony asekuratora.

O czym jeszcze warto pamiętać? Przede wszystkim NNW dla kierowców, jak każda polisa, posiada pewne wyłączenia odpowiedzialności. Asekurator nie wypłaci świadczenia w sytuacji, kiedy:

  • wypadek został spowodowany złym stanem technicznym pojazdu;
  • kierowca podczas jazdy złamał prawo lub prowadził pojazd pod wpływem alkoholu/środków odurzających;
  • prowadzący nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Jak wygląda zgłoszenie szkody z NNW Proama?

Bardzo dużym plusem jest fakt, że na stronie internetowej firmy Proama znajdują się szczegółowe instrukcje dotyczące likwidacji szkody. Dzięki temu każdy klient może sprawdzić, jak przebiega cała procedura. Wspomniana instrukcja jest dostępna pod tym linkiem.

My postaramy się teraz streścić najważniejsze informacje zamieszczone na tej podstronie. Przede wszystkim firma Proama zachęca swoich klientów do zgłaszania szkód za pomocą formularza online. Według deklaracji asekuratora wypełnienie takiego formularza nie powinno zająć dłużej niż 15 minut. Dzięki wyborowi tej metody wszystkie istotne dane dotyczące zdarzenia trafią bezpośrednio do systemu ubezpieczyciela. Formularz online Proama jest dostępny w tym miejscu.

Do wypełnienia formularza potrzebne będą: nasze dane osobowe, numer polisy oraz informacje na temat szkody. Po ich otrzymaniu asekurator nada danej sprawie indywidualny numer szkody, który będzie zarazem jej identyfikatorem.

Jeśli ktoś będzie potrzebować pomocy przy zgłaszaniu szkody, może skontaktować się z przedstawicielem Proama poprzez infolinię. Jest ona dostępna pod numerem – +48 815 815 815. Natomiast całą dokumentację związaną ze szkodą należy przesłać asekuratorowi za pomocą poczty elektronicznej. Takie dokumenty trzeba kierować na adres – szkody@proama.pl.

Czy Proama oferuje NNW Szkolne?

Kiedy weźmiemy pod uwagę całą kategorię ubezpieczeń NNW, bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się szkolne warianty takich świadczeń. Mają one zapewnić ochronę dzieciom oraz młodzieży. Co istotne, taka ochrona powinna działać zarówno w miejscu nauki, jak i poza nią. Powstaje więc pytanie, czy firma Proama oferuje swoim klientom możliwość zakupu NNW dla dzieci?

Swego czasu rzeczywiście firma Proama prowadziła sprzedaż tzw. pakietu dla dzieci. Było to dosyć kompleksowe świadczenie, które miało na celu ochronę uczniów i przedszkolaków. Co jasne, taka ochrona składała się między innymi z zapisu dotyczącego NNW. Jednak obecnie informacje o tej polisie zniknęły ze strony asekuratora. Można więc zakładać, że firma Proama, przynajmniej czasowo, wycofała to świadczenie ze sprzedaży.

Pakiet dla dzieci był jednak całkiem popularnym świadczeniem, dlatego można zakładać, że kiedyś trafi on do ponownej sprzedaży. Choćby z tego względu warto śledzić informacje pojawiające się na stronie internetowej asekuratora. W ten sposób klienci firmy Proama będą na bieżąco informowani o nowościach w ofercie tej marki.

Najważniejsze informacje:

  • Firma Proama rozpoczęła swoją działalność na polskim rynku w drugiej dekadzie XXI wieku. Jednak działalność tej firmy w pierwotnym kształcie nie trwała długo. Już w 2013 roku udziały firmy Proama zostały przejęte przez włoski koncern Generali.
  • To właśnie grupa Generali decyduje o aktualnej ofercie firmy Proama. Jeżeli chodzi o ubezpieczenia NNW, wspomniana oferta obejmuje tylko jedną polisę przeznaczoną dla kierowców.
  • Trzeba jednak przyznać, że komunikacyjne ubezpieczenie NNW Proama ma całkiem szeroki zakres. Świadczy o tym choćby fakt, że polisa obejmuje nie tylko jej nabywcę, ale również bliskich ubezpieczonego. Toteż podczas jazdy samochodem ochrona rozciąga się na kierowcę oraz pasażerów.
  • Swego czasu firma Proama oferowała również szkolne ubezpieczenie NNW. Jednak obecnie na stronie internetowej asekuratora nie ma już informacji o tej polisie. Dlatego można założyć, że sprzedaż tego świadczenia została wstrzymana.
  • Asekurator zachęca swoich klientów do zgłaszania szkód z tytułu NNW za pomocą formularza online. Dzięki niemu można szybko wprowadzić do systemu wszystkie wymagane informacje na temat polisy oraz powstałej szkody.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie ubezpieczenia NNW oferuje firma Proama?
Obecnie w ofercie firmy Proama znajduje się tylko jedna polisa NNW. Jest to ubezpieczenie komunikacyjne, które jednak ma szeroki zakres ochrony. Dlatego może ono zapewnić skuteczną ochronę kierowcy oraz pasażerom podróżującym w danym pojeździe.
Czy firma Proama oferuje ubezpieczenie NNW Szkolne?
Kiedyś w ofercie firmy Proama rzeczywiście widniał tzw. pakiet dla dziecka, który obejmował między innymi NNW szkolne. Jednak teraz informacji o tym świadczeniu nie ma już na stronie asekuratora, dlatego można podejrzewać, że sprzedaż została wstrzymana.
Jak zgłosić szkodę z tytułu NNW Proama?
Według informacji zamieszczonych na stronie asekuratora zalecaną metodą zgłaszania szkód jest wypełnienie formularza online. Jeśli ktoś będzie potrzebować pomocy w zgłoszeniu szkody, może skorzystać z infolinii Proama (+48 815 815 815).