Ubezpieczenie NNW w MTU24
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW w MTU24

Wysoka konkurencyjność panująca na rynku ubezpieczeń sprawia, że poszczególni asekuratorzy muszą szukać coraz to nowszych sposobów na zdobycie klientów. Jednym z nich jest stosowanie nietypowej praktyki polegającej na tworzeniu zależnych marek, które odpowiadają za sprzedaż określonych świadczeń. Z takiej metody skorzystała między innymi firma ERGO Hestia, która powołała do życia dwie zależne od siebie marki. Jedną z nich jest MTU24, czyli marka oferująca możliwość zakupu ubezpieczeń online. W jej aktualnym asortymencie można znaleźć między innymi polisę NNW. Jakie korzyści zapewnia ubezpieczenie NNW w MTU24? Zapraszamy do lektury.

TU MTU24 – o firmie

Historia tej marki rozpoczyna się wraz z powstaniem spółki MTU – Moje Towarzystwo Ubezpieczeń. Była to spółka założona przez firmę ERGO Hestia, która dzięki niej zamierzała dotrzeć ze swoimi ubezpieczeniami do mieszkańców mniejszych miast oraz wsi. Cel ten udało się osiągnąć, ale po czasie wyznaczone priorytety uległy zmianie. W efekcie spółka MTU została przekształcona w MTU24, a jej działalność została ukierunkowana na sprzedaż ubezpieczeń online.

Taka zmiana okazała się bardzo przyszłościowym ruchem, ponieważ ubezpieczenia online zdominowały cały sektor. Dlatego firma ERGO Hestia zdecydowała się utrzymać częściowo autonomiczny charakter spółki MTU24. Obecnie MTU24 skupia się na sprzedaży różnych ubezpieczeń drogą elektroniczną. W ofercie tego asekuratora można znaleźć: polisy komunikacyjne, turystyczne, mieszkaniowe.

Więcej informacji na temat firmy MTU24 oraz jej aktualnej oferty można znaleźć w naszym tekście poświęconym temu asekuratorowi.

Ubezpieczenie NNW w MTU24 – jaki jest wybór?

Przy opisywaniu aktualnej oferty NNW w MTU24 warto od razu rozróżnić pewną ważną kwestię. Otóż MTU24 posiada w sprzedaży jedną pełnoprawną polisę NNW, która jest przeznaczona dla kierowców.

Jednak poza tym asekurator prowadzi także sprzedaż ubezpieczeń turystycznych. W przypadku świadczeń o najbardziej rozbudowanym charakterze ich zakres może obejmować między innymi ochronę NNW. W takiej sytuacji zapis dotyczący NNW wchodzi w część innego ubezpieczenia, ale nie stanowi przy tym samodzielnej polisy.

Po wyjaśnieniu tego zagadnienia możemy przejść do omówienia poszczególnych świadczeń.

Polisa NNW dla kierowców MTU24 – co obejmuje?

Nasze omówienie zaczniemy od jedynej pełnoprawnej polisy NNW w aktualnej ofercie MTU24. Jest nią wspomniane wyżej ubezpieczenie NNW dla kierowców. Co warto wiedzieć o tej polisie?

Zacznijmy od tego, że jest ona dostępna w dwóch wariantach, czyli NNW kierowcy oraz NNW kierowcy i pasażerów. Różnica między tymi polisami jest oczywista. Pierwszy wariant ubezpieczenia chroni tylko kierowcę, natomiast drugi obejmuje kierowcę oraz wszystkich pasażerów podróżujących danym samochodem.

Nie jest to jednak jedyna różnica pomiędzy tymi wariantami. Druga różnica dotyczy bowiem sumy ubezpieczenia. Polisa NNW kierowcy zapewnia sumę ubezpieczenia w wysokości 10 tysięcy złotych. Natomiast suma ubezpieczenia w polisie NNW kierowcy i pasażerów wynosi 15 tysięcy złotych.

Niektórzy mogliby teraz stwierdzić, że jest to bardzo niska suma ubezpieczenia. Rzeczywiście niektóre polisy tego typu gwarantują sumę ubezpieczenia w wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak niższa wysokość tej kwoty jest w tym przypadku rekompensowana ceną polisy. Ubezpieczenie NNW kierowcy kosztuje tylko 18 złotych za rok ochrony. Natomiast polisa NNW kierowcy i pasażerów jest dostępna w cenie 66 złotych.

Jeżeli chodzi o zakres polisy, jego zapisy są dość typowe. Polisa NNW MTU24 zapewnia pomoc w sytuacji doznania szkody na skutek nieszczęśliwego wypadku drogowego. Taki zapis obejmuje wypadki powstałe podczas:

 • jazdy samochodem;
 • wsiadania lub wysiadania z pojazdu;
 • postoju;
 • dokonywania naprawy lub wymiany części podczas postoju.

Ochrona NNW dla turystów MTU24 – co obejmuje?

Turystyczne NNW w MTU24 nie ma charakteru osobnej polisy. Jest to zapis w formie rozszerzenia ochrony, który można zakupić wraz z ubezpieczeniem turystycznym. Co więc trzeba wiedzieć o tej opcji?

Zasadniczo ubezpieczenie turystyczne MTU24 jest dostępne w trzech wariantachMinimalnym, Optymalnym i Maksymalnym. Ochrona NNW została uwzględniona tylko w wariancie Optymalnym oraz Maksymalnym. Jeżeli więc ktoś decyduje się na wybór najmniej rozbudowanej polisy, utraci możliwość uzyskania ochrony NNW.

Co istotne, wysokość sumy ubezpieczenia NNW zależy właśnie do wybranego wariantu polisy turystycznej. W przypadku wariantu Optymalnego suma ubezpieczenia z tytułu NNW wynosi 20 tysięcy złotych. Natomiast w wariancie Maksymalnym jest to 30 tysięcy złotych.

W tym miejscu dodamy jeszcze, że taka zasada sprawdza się również w przypadku innych świadczeń. Droższe warianty ubezpieczenia turystycznego zapewniają wyższą kwotę potencjalnego odszkodowania. Warto więc mieć to w pamięci.

Zgłoszenie szkody z NNW MTU24 – jak przebiega?

Na początku tego tekstu przypomnieliśmy o tym, że marka MTU24 należy do firmy ERGO Hestia. Dlatego to właśnie ERGO Hestia odpowiada za likwidację szkód z tytułu ubezpieczeń MTU24. Z tego względu wszystkie odnośniki na stronie internetowej MTU24 prowadzą właśnie do systemu szkód obsługiwanego przez ERGO Hestię.

Jak więc posiadacze ubezpieczeń NNW MTU24 mogą zgłosić szkodę? Tutaj pojawiają się dwie podstawowe opcje:

 1. Zgłoszenie szkody online poprzez portal iHestia – firma ERGO Hestia już od dawna wykorzystuje system oparty na formularzach online w celu likwidacji szkód. Asekurator stworzył nawet dedykowany portal iHestia, który pozwala na sprawne wypełnianie takich procedur. Dlatego mogą z niego skorzystać także posiadacze ubezpieczeń NNW MTU24. Wypełnienie formularza w serwisie iHestia sprawi, że wszystkie wymagane dane trafią bezpośrednio do asekuratora.
 2. Telefon na infolinię – marka MTU24 posiada dwie własne infolinie, które pozwalają na sprzedaż oraz obsługę świadczeń. Jeżeli więc klienci MTU24 chcą zgłosić szkodę, mogą skorzystać z drugiej ze wspomnianych infolinii. Jest ona dostępna pod numerem – +48 (58) 555 65 00. W trakcie rozmowy z konsultantem osoby poszkodowane będą mogły uzyskać informacje na temat dalszego przebiegu procedury. Infolinia MTU24 jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.

Czy MTU24 oferuje NNW Szkolne?

Polisy NNW dedykowane dzieciom oraz młodzieży w wieku szkolnym są niezwykle popularne. Wynika to z faktu, że rodzice mogą poprzez zakup takiej polisy skuteczniej zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech. Zatem czy firma MTU24 zapewnia im taką możliwość?

Niestety nie. Obecnie w ofercie MTU24 nie ma szkolnych ubezpieczeń NNW. Co ciekawe, firma ERGO Hestia również nie posiada w swojej ofercie typowego NNW dla uczniów. Jednak ERGO Hestia oferuje możliwość zakupu kompleksowej polisy dla dzieci, która zapewnia skuteczną ochronę ich życia i zdrowia. Wszystkich rodziców zachęcamy więc do zapoznania się ze świadczeniem ERGO 4.

Najważniejsze informacje:

 • Firma MTU24 to marka należąca do grupy ERGO Hestia. Początkowo celem tej marki była sprzedaż ubezpieczeń kierowanych do mieszkańców wsi i mniejszych miast. Jednak obecnym celem MTU24 jest prowadzenie sprzedaży ubezpieczeń drogą elektroniczną.
 • Aktualna oferty ubezpieczeń NNW w MTU24 nie jest szczególnie bogata. Tak naprawdę ten asekurator może zaoferować tylko jedno pełnoprawne świadczenie tego typu. Jest nim polisa NNW dla kierowców.
 • Wspomniane ubezpieczenie w zależności od wybranego wariantu może chronić kierowcę lub kierowcę oraz pasażerów. Co prawda, ma ono dość niską sumę ubezpieczenia, ale za to jest dostępne w atrakcyjnej cenie.
 • Oprócz tego firma MTU24 oferuje ubezpieczenie turystyczne. Dwa najbardziej rozbudowane warianty tej polisy obejmują również ochronę NNW. Nie jest więc to pełnoprawna polisa NNW, ale mimo wszystko warto o niej pamiętać.
 • Firma ERGO Hestia jako właściciel marki MTU24 odpowiada za rejestrowanie i likwidację szkód związanych ze sprzedawanymi ubezpieczeniami. Dlatego klienci MTU24 w celu zgłoszenia szkody z NNW mogą zgłosić się bezpośrednio do przedstawiciela ERGO Hestii.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie ubezpieczenia NNW oferuje MTU24?
W aktualnej ofercie marki MTU24 można znaleźć jedno ubezpieczenie NNW, czyli polisę dla kierowców. W zależności od wybranego wariantu chroni ona kierowcę lub kierowcę z pasażerami. Taka polisa zapewnia kompleksową ochronę podczas: jazdy samochodem, wsiadania do pojazdu, postojów oraz napraw.
Czy firma MTU24 oferuje ubezpieczenie NNW szkolne?
Nie. Polisy o tym charakterze nie ma w ofercie MTU24 ani w ofercie ERGO Hestii. Dlatego też rodzice poszukujący takiego świadczenia muszą skorzystać z ofert innych asekuratorów.
Jak zgłosić szkodę z NNW MTU24?
Co prawda, firma MTU24 posiada własną infolinię, która ma zapewnić obsługę klienta. Jednak warto tutaj dodać, że za likwidację szkód MTU24 odpowiada grupa ERGO Hestia. Dlatego osoby poszkodowane mogą od razu wejść na portal iHestia i zgłosić szkodę bezpośrednio poprzez panel ERGO Hestii.