Ubezpieczenie NNW dla nauczycieli

Praca nauczyciela może wydawać się wymagająca, jednak nikt nie zaliczy jej do grona szczególnie niebezpiecznych zawodów. Mimo to nauczyciele, podobnie jak wszyscy inni, muszą liczyć się z pewnym ryzykiem zawodowym. Koniec końców wypadki zdarzają się nawet w szkołach i innych placówkach oświaty. Z tego względu dobrym zabezpieczeniem dla pedagogów będzie dedykowana polisa NNW. Ubezpieczenie NNW dla nauczycieli zapewni określoną rekompensatę pieniężną za doznany uszczerbek na zdrowiu. Jakie jeszcze korzyści można zyskać dzięki takiej polisie? O czym trzeba wiedzieć przed zakupem tego świadczenia? Zapraszamy do lektury!

Co to jest ubezpieczenie NNW dla nauczyciela?

Ubezpieczenie NNW to polisa mająca zapewnić ochronę przed Następstwami Nieszczęśliwych Wypadków (NNW). Co jasne, takie wypadki mogą zdarzać się w wielu różnych miejscach. Z tego względu na rynku pojawiły się polisy NNW przystosowane do potrzeb określonych osób. Do tej kategorii można zaliczyć także ubezpieczenia NNW dla nauczycieli, które zapewniają ochronę osobom zatrudnionym na tym stanowisku.

Co istotne, kiedyś takie polisy gwarantowały ochronę jedynie w czasie pracy. Jednakże teraz standardem stała się ochrona ubezpieczeniowa działająca całorocznie przez 24 godziny na dobę. Tym samym posiadacze takich świadczeń będą mogli uzyskać pomoc nawet wtedy, gdy do wypadku dojdzie poza szkołą.

Czy ubezpieczenie NNW dla nauczyciela jest obowiązkowe?

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawa oświatowego nauczyciele nie muszą mieć wykupionego ubezpieczenia NNW, OC ani żadnej innej polisy. Z tego względu decyzja o zakupie takich świadczeń pozostaje w pełni indywidualna. Nauczyciele mogą więc sami stwierdzić, czy konkretna polisa im się przyda.

Jakie ubezpieczenie NNW dla nauczyciela na kolonii?

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka w szkole
Najlepsza ochrona w rozsądnej cenie!

Stałym elementem życia uczniów oraz nauczycieli są tzw. zielone szkoły, czyli wyjazdy wakacyjne organizowane przez placówkę. Warto pamiętać o tym, że w czasie takich kolonii uwaga nauczycieli jest jeszcze bardziej skoncentrowana na uczniach. W efekcie to sami nauczyciele mogą być bardziej narażeni na rozmaite wypadki. Jeżeli więc pedagog uczestniczy w koloniach lub obozach dla dzieci, ubezpieczenie NNW będzie szczególnie przydatne.

Jak wybrać taką polisę? Tak naprawdę nawet standardowe ubezpieczenie NNW dla nauczycieli powinno zagwarantować wystarczającą ochronę. Należy jednak dokładnie sprawdzić, czy taka polisa zapewnia ochronę również w czasie sezonu wakacyjnego. Ponadto w przypadku takich świadczeń bardzo istotnym czynnikiem będzie szeroki zakres ochrony. Jeśli dana polisa spełnia obydwa wymienione warunki, na pewno sprawdzi się podczas kolonii.

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW dla nauczyciela?

Średnia cena ubezpieczeń NNW nie przekracza z reguły kwoty kilkudziesięciu złotych rocznie. Dlatego w tej cenie bez problemu będzie można znaleźć także kompleksową polisę NNW dla osób zatrudnionych jako nauczyciele.

W tym miejscu warto jednak dodać, że ciekawą alternatywą może być także łączony pakiet NNW i OC nauczyciela. Dzięki niemu pedagodzy zyskają podwójną ochronę. Z jednej strony otrzymają wówczas odszkodowanie za doznany uszczerbek na zdrowiu. Natomiast z drugiej strony asekurator zapewni im dodatkową pomoc w pokryciu szkód, które zostały wyrządzone innym osobom.

Podsumowanie

Dedykowane ubezpieczenie NNW dla nauczyciela zapewnia bardzo przydatną ochronę osobom zatrudnionym jako pedagodzy. Dzięki takiej polisie nauczyciele mogą uzyskać odszkodowanie za szkody doznane w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Uzyskana wtedy rekompensata pieniężna ułatwi leczenie, a co za tym idzie – przyspieszy powrót do zdrowia!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć