Ile kosztuje ubezpieczenie na życie w PZU
Ubezpieczenie na życie

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie w PZU?

Ubezpieczenie na życie to polisa gwarantująca ochronę życia i zdrowia osoby ubezpieczonej. Takie świadczenie może zapewnić odszkodowanie w razie zgonu albo nagłej choroby. Obecnie jest to jedna z najczęściej kupowanych polis na rynku. Zatem ile kosztuje ubezpieczenie na życie w PZU i jaką ofertę przygotował największy polski asekurator?

Jakie ubezpieczenie na życie można kupić w PZU?

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) do dzisiaj jest najbardziej rozpoznawalną marką na rynku ubezpieczeń krajowych. Dlatego też wiele osób zamierza kupić ubezpieczenie właśnie w tej firmie. Jak wygląda obecna oferta takich polis?

Firma PZU przygotowała kilka ciekawych ofert dla osób zainteresowanych zakupem ubezpieczenia na życie. Są to między innymi polisy, takie jak:

  • PZU Ochrona Każdego Dnia – ubezpieczenie terminowe zapewniające pomoc w razie śmierci ubezpieczonego;
  • PZU Wsparcie Najbliższych – rozszerzone ubezpieczenie na życie, które gwarantuje wsparcie bliskich nawet po zakończeniu okresu opłacania składek;
  • PZU Gwarantowane Jutro – terminowa polisa ochronno-oszczędnościowa, która zapewni pomoc na wypadek śmierci, ale jednocześnie zagwarantuje wypłatę oszczędzonych środków po zakończeniu umowy;
  • PZU Na Dobry Początek – polisa posagowa dla dziecka.

Tak szeroki wybór sprawia, że każdy może kupić polisę dopasowaną do swoich potrzeb. W razie wątpliwości można także poprosić o pomoc doradcę klienta w PZU.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie w PZU?

Cena ubezpieczeń na życie zależy przede wszystkim od wybranego wariantu polisy. Niektóre świadczenia będą zdecydowanie tańsze lub droższe niż inne polisy. Co istotne, wyższa cena często jest związana z szerszym zakresem ochrony. Mimo tego przed zakupem polisy zawsze należy przeczytać warunki ubezpieczenia (OWU).

Bardzo istotnym czynnikiem jest także wiek ubezpieczonego. Starsze osoby muszą zapłacić dużo więcej za uzyskanie takiej ochrony.

Większość wspomnianych ubezpieczeń można kupić już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Z kolei zakup bardziej rozbudowanego świadczenia będzie oznaczać wydatek rzędu nawet kilkuset złotych miesięcznie. Na taki koszt muszą również nastawić się osoby starsze, które chcą uzyskać ochronę życia i zdrowia.

W bazie serwisu Polisoteka.pl można znaleźć liczne artykuły poświęcone ubezpieczeniom na życie. Lektura tych tekstów pozwoli na lepsze poznanie zakresu, warunków i zalet opisanych świadczeń!