Grupowe ubezpieczenie na życie w Signal Iduna

Ubezpieczenie na życie to polisa umożliwiająca zadbanie o bezpieczną przyszłość rodziny w razie nagłej choroby albo śmierci jednego z krewnych. Takie świadczenie może zagwarantować wypłatę stosownego odszkodowania, które pozwoli na pokrycie bieżących oraz późniejszych wydatków. Aktualnie wyjątkowo dużą popularnością cieszą się grupowe ubezpieczenia na życie. Z takich polis mogą skorzystać pracownicy zatrudnieni w firmie, która podpisała umowę z asekuratorem. Jednym z najważniejszych graczy na rynku takich świadczeń jest grupa Signal Iduna. Gdzie oraz jak kupić grupowe ubezpieczenie na życie w Signal Iduna?

Grupowe ubezpieczenie na życie – co to jest?

Standardowe ubezpieczenie na życie gwarantuje ochronę przed nagłym zachorowaniem oraz zgonem. Taka polisa ma więc zapewnić stabilność finansową w razie życiowych zawirowań. Na podobnej zasadzie działają także grupowe ubezpieczenia tego typu. Jednak w ich przypadku różnica dotyczy samej procedury zakupu. Jak ona wygląda i kto może zostać objęty ochroną?

Jak działa grupowe ubezpieczenie na życie w Signal Iduna?

Grupowe ubezpieczenia na życie nie są ogólnodostepne, albowiem asekuratorzy oferują je tylko określonej grupie osób. Najczęściej są to pracownicy oraz inne osoby związane z firmą, która ma podpisaną umowę grupowego ubezpieczenia. Po zawarciu takiej umowy pracownicy mogą zgłosić chęć przystąpienia do ubezpieczenia i opłacić wymaganą składkę. Wtedy każdy z nich uzyska pełną ochronę w ramach grupowej polisy.

Jeżeli dany pracownik ulegnie wypadkowi lub nagle zachoruje, przedstawiciel firmy powinien przekazać zgłoszenie asekuratorowi. Wówczas firma Signal Iduna sprawdzi zgłoszoną sytuację i wypłaci odszkodowanie poszkodowanemu lub jego bliskim.

Jak działa grupowe ubezpieczenie na życie w Signal Iduna?

Obecnie w ofercie firmy Signal Iduna można znaleźć dwa rodzaje grupowych ubezpieczeń na życie. Pierwszy z nich to polisa Bezpiecznie w Przyszłość. Jest ona dostępna w bardzo przystępnej cenie, ponieważ stawki ochrony zaczynają się już od 25 złotych miesięcznie za osobę. Tym samym takie świadczenie będzie stanowić dobrą alternatywę dla oszczędnych osób.

Polisa Bezpiecznie w Przyszłość zapewnia pomoc finansową w przypadku wielu ważnych sytuacji życiowych. Firma Signal Iduna podkreśla, że takie wsparcie może dotyczyć między innymi:

  • odszkodowania za nagłe zachorowanie lub ulegnięcie poważnemu wypadkowi;
  • refundacji kosztu zakupu leków i opłacenia zabiegów w ramach rehabilitacji;
  • dodatkowej rekompensaty pieniężnej w razie zgonu bliskiej osoby;
  • pomocy w zorganizowaniu specjalistycznego leczenia.

Drugim z dostępnych świadczeń w ofercie Signal Iduna jest polisa określana jako Multi Ochrona Plus. Jej nazwa nie wynika z przypadku, gdyż to właśnie wyjątkowo rozbudowany zakres ochrony stanowi znak rozpoznawczy tej polisy. Ubezpieczenie grupowe Multi Ochrona Plus jest stworzone dla firm, które chcą zapewnić swoim pracownikom kompleksową ochronę.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

W ramach tej polisy osoby ubezpieczone mogą liczyć na świadczenia, takie jak:

  • wypłata odszkodowania bliskim w razie nagłej śmierci ubezpieczonego;
  • pomoc finansowa w razie ulegnięcia wypadkowi, który skutkuje inwalidztwem;
  • odszkodowanie za śmierć dziecka, małżonka, partnera lub innego członka rodziny;
  • rekompensata za poważne zachorowanie lub uszczerbek na zdrowiu ubezpieczonego albo jego bliskich;
  • dodatkowe odszkodowanie za leczenie szpitalne.

Ile kosztuje grupowe ubezpieczenie na życie w Signal Iduna?

Minimalna składka na wariant Bezpiecznie w Przyszłość wynosi 25 złotych miesięcznie. Jednak taka cena dotyczy podstawowego zakresu ochrony. Jeżeli firma zdecyduje się na bardziej rozbudowany wariant, cena polisy nieco wzrośnie.

Natomiast w przypadku ubezpieczenia Multi Ochrona Plus wysokość składki zostaje ustalona indywidualnie. Jest to typowa praktyka w przypadku niemal wszystkich ubezpieczeń grupowych.

Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem na życie w Signal Iduna to napisz do nas na adres kontakt@polisoteka.pl. Na pewno pomożemy!

W jakich sytuacjach przydaje się grupowe ubezpieczenie na życie?

Grupowa polisa na życie w bardzo niewielkim stopniu różni się od ubezpieczeń o charakterze indywidualnym. Obydwa te świadczenia gwarantują wsparcie w przypadku nagłej choroby, wypadku, inwalidztwa lub zgonu. Takie zdarzenia mogą nastąpić na skutek różnych okoliczności.

Dlatego ochrona gwarantowana w ramach takich świadczeń przyda się dosłownie każdemu człowiekowi. Będzie ona szczególnie istotna w przypadku żywicieli rodziny i wszystkich rodziców.

Podsumowanie

Dzięki grupowym ubezpieczeniom na życie można uzyskać bardzo potrzebną ochroną za naprawdę niewielkie pieniądze. Takie polisy są zazwyczaj dostępne dla pracowników danej firmy lub uczniów konkretnej szkoły. Grupowe ubezpieczenia na życie zapewniają pomoc pieniężną w razie wypadku, nagłej choroby lub inwalidztwa. Natomiast w razie śmierci osoby ubezpieczonej odszkodowanie trafi do jej bliskich. Firma Signal Iduna oferuje obecnie dwa grupowe ubezpieczenia na życie. Polisa Bezpiecznie w Przyszłość ma wyjątkowo przystępną cenę, natomiast ubezpieczenie Multi Ochrona Plus gwarantuje bardziej kompleksową ochronę. Jednak obydwa te świadczenia zapewnią pomoc przy życiowych zawirowaniach.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć