Ubezpieczenie na wakacje organizowane samodzielnie – jaką polisę wykupić

Przygotowujesz się do letniego urlopu? Przez internet jesteś w stanie zarezerwować i sprawdzić wszystko, czego potrzebujesz. U nas kupisz ubezpieczenie na wakacje bez wychodzenia z domu. Ale jakie ubezpieczenie? Podpowiadamy, jak możesz wybrać rozwiązanie najlepsze dla Ciebie.

Ubezpieczenie na wakacje w Polsce

Wypadki chodzą po ludziach – szczególnie gdy ludzie chodzą po górach. Jednak urazu można doznać również na spływie kajakowym Krutynią, a nawet podczas spaceru promenadą w Kołobrzegu. Co wtedy? Wizyta na pogotowiu w najbliższym szpitalu i niejednokrotnie zepsuta reszta urlopu, jeśli złamanie czy zwichnięcie kończyny unieruchomi nieszczęśnika w pokoju. Do tego ból i dyskomfort w podróży powrotnej z unieruchomiona ręką lub nogą. Czy w takiej sytuacji przydałoby się odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu? Bezdyskusyjnie!

ROZWIĄZANIE DLA CIEBIE: Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) na terenie Polski. Możesz wykupić indywidualną polisę lub objąć ochroną również osoby, z którymi jedziesz.

Ubezpieczenie na wakacje w Polsce z wypadami do strefy przygranicznej państw sąsiednich

Jesteś w Tatrach, spacerujesz po górskim szlaku, podziwiasz przyrodę. Ale czy znajdujesz się jeszcze na terenie Polski, czy już na Słowacji? Jeśli przytrafi Ci się nieszczęśliwy wypadek, to może mieć olbrzymie znaczenie. A może podczas wypoczynku na Dolnym Śląsku nabrałeś ochoty na zakupy w czeskich delikatesach? Nasz ubezpieczyciel pomyślał też o osobach, które spędzają wakacje w okolicach przygranicznych i podczas pobytu mogą przekraczać granice z państwami ościennymi.

ROZWIĄZANIE DLA CIEBIE: Ubezpieczenie NNW na terenie Polski i strefy przygranicznej państw sąsiadujących (strefa II). Będziesz objęty ochroną w naszym kraju oraz na obszarze pasa przygranicznego o szerokości 30 km wszystkich państw sąsiadujących z Polską.

Ubezpieczenie na wakacje w państwach Unii Europejskiej

Jeśli wybierasz się na zachód, północ lub południe Europy, nie zapomnij wziąć z NFZ ważnego dokumentu – Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Wniosek o wydanie Karty możesz złożyć przez internet. Każda dorosła osoba biorąca udział w wyjeździe wypełnia formularz za siebie, w imieniu dzieci wnioski składają rodzice.

Karta EKUZ zazwyczaj ma ważność 6 miesięcy (w przypadku zarejestrowanych osób bezrobotnych są to 2 miesiące). Karta potwierdza, że jesteś objęty ubezpieczeniem zdrowotnym w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Dla zagranicznej służby zdrowia stanowi ona zapewnienie, że polski NFZ zwróci koszty Twojego leczenia. Dzięki niej będziesz mógł korzystać we wszystkich państwach UE/EOG z publicznej opieki zdrowotnej na takich samych zasadach jak obywatele tych państw.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Ale karta EKUZ czasami nie wystarczy! W ramach Karty nie przysługuje Ci na przykład bezpłatny transport medyczny po wypadku do Polski. Również niektóre usługi medyczne dostępne w Polsce w ramach NFZ, w innych krajach mogą okazać się płatne, i to w euro. Dlatego warto wykupić na czas wyjazdu ubezpieczenie turystyczne.

ROZWIĄZANIE DLA CIEBIE: Ubezpieczenie Bezpieczne Podróże w wersji na Europę i Basen Morza Śródziemnego. Jest przeznaczone dla wszystkich, którzy samodzielnie (bez biura podróży) organizują sobie wakacyjny wypoczynek na naszym kontynencie. Ale nie tylko! Możesz skorzystać z tego ubezpieczenia również jeżeli wybierasz się do Egiptu, Tunezji, Maroka, Algierii czy Turcji, czyli w rejony bardzo interesujące turystycznie dla Polaków.

Praktyczne rady: kupując polisę zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia kosztów leczenia (KL) – możesz wybrać którąś z propozycji Ubezpieczyciela lub samodzielnie określić jej wysokość:

  • Jeśli wyjeżdżasz w rejony, gdzie zadziała polska karta EKUZ, suma ubezpieczenia KL nie musi być wysoka. W zamian za to możesz zwiększyć sumę ubezpieczenia NNW.
  • Kto wybiera się np. do Turcji, Egiptu lub na Ukrainę, powinien wybrać jak najwyższą sumę ubezpieczenia KL, żeby w razie nieszczęścia wystarczyła ona na pokrycie wszystkich kosztów pomocy medycznej i leczenia.
  • Jeśli w ogóle nie jesteś ubezpieczony w ramach NFZ, wybierz wysoką sumę ubezpieczenia KL niezależnie od tego, gdzie wyjeżdżasz.

Ubezpieczenie na wakacje w dalekich krajach

Objazd po USA, egzotyczne wakacje w Tajlandii, czy rejs katamaranem po Wyspach Karaibskich? Teraz nawet dalekie podróże jesteś w stanie zorganizować we własnym zakresie, bez pośrednictwa biura podróży. Dzięki temu może być taniej, a na pewno będziesz miał satysfakcję z samodzielnego „ogarnięcia” przelotów, noclegów, szczepień, wiz i innych niezbędnych elementów. Ubezpieczenie na daleką wyprawę to już pestka – możesz kupić je online w serwisie Polisoteki, a zajmie Ci to tylko kilka minut. Powinieneś tylko wybrać odpowiedni zakres ochrony.

ROZWIĄZANIE DLA CIEBIE: Ubezpieczenie Bezpieczne Podróże w wersji na cały świat.

Praktyczna rada: wybierz koniecznie jak najwyższą sumę ubezpieczenia kosztów leczenia (KL). Leczenie w Stanach czy krajach tropikalnych bywa drogie, a transport powrotny do Polski w razie wypadku również może słono kosztować. Zapewnij sobie spokój, że Ubezpieczyciel będzie mógł pokryć wszystkie koszty. Jeśli skorzystasz z serwisu Polisoteki, zachęcamy Cię, abyś wybrał wariant indywidualny ubezpieczenia i wskazał maksymalną (100 tys zł) lub zbliżoną do maksymalnej sumę ubezpieczenia KL.

W ramach naszego ubezpieczenia turystycznego otrzymasz całodobowy dostęp do usług Assistance, które działają na całym świecie. Gdy będziesz potrzebował pomocy, konsultanci Ubezpieczyciela umówią Cię na wizytę lekarską, podadzą adres przychodni lub zorganizują transport. Rozliczenie odbywa się zazwyczaj bezgotówkowo – Ty tylko pokazujesz polisę, a ubezpieczyciel rozlicza się później z dostawcą usługi medycznej.

UWAGA! Jeśli podczas wyjazdu zamierzasz aktywnie wypoczywać nad wodą, tzn. żeglować lub nurkować, wybierz ubezpieczenie sportowe na wakacje z rozszerzeniem ochrony o sporty wysokiego ryzyka.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć