Ubezpieczenie wakacyjne dziecka – kiedy szkolna polisa nie wystarczy

Nie zawsze szkolne ubezpieczenie wystarczy. Wyjaśniamy, jak to zrobić, żeby Twoje dziecko było objęte ochroną przez cały rok, w kraju i na wczasach za granicą. Podpowiadamy, kiedy warto wykupić ubezpieczenie wakacyjne.

Czy zwykłe ubezpieczenie szkolne działa w czasie wakacji?

Tak, standardowe grupowe ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW szkolne) zawierane są na okres 12 miesięcy. To oznacza, że polisa zadziała zarówno wtedy gdy Twoje dziecko skręci nogę na lekcji wuefu, jak i w przypadku zwichnięcia nadgarstka podczas gry w siatkówkę na plaży w Mielnie.

UWAGA!!! Musisz pamiętać o tym, że nie każde ubezpieczenie szkolne działa za granicą. Zanim wyjedziecie na rodzinne wakacje do Grecji czy Hiszpanii sprawdź koniecznie w warunkach ubezpieczenia szkolnego, czy ochroną są objęte wypadki dziecka w krajach innych niż Polska. Zakres terytorialny polisy szkolnej zależy od warunków, na jakie szkoła umówiła się z ubezpieczycielem. Jeśli nie znajdziesz warunków ubezpieczenia szkolnego w internecie, pracownicy administracji szkolnej powinni udzielić Ci informacji o zakresie terytorialnym ochrony.

Wyjazd poza Europę? Ubezpieczenie wakacyjne jest niezbędne

W krajach UE działa nasza karta EKUZ, która uprawnia do korzystania z publicznej służby zdrowia na warunkach obowiązujących w poszczególnych krajach Unii. Jednak w Egipcie, Turcji, Maroku lub w bardziej egzotycznych zakątkach świata karta EKUZ nie zadziała. Będzie ona miała zastosowanie tylko podczas podróży przez państwa europejskie, a w kraju pobytu wakacyjnego już nie.

Na podróż poza obszar Unii Europejskiej warto wykupić ubezpieczenie wakacyjne, i to nie tylko dla dziecka, ale dla całej rodziny lub grupy znajomych, z którymi jedziecie. Jeśli wykupujesz zorganizowane wakacje w agencji turystycznej, touroperator obejmie Was swoim ubezpieczeniem obowiązkowym. Zakup indywidualnego ubezpieczenia turystycznego jest jednak niezbędny gdy na własną rękę organizujecie wyjazd, bez biura podróży.

Chodzi przede wszystkim o Ubezpieczenie Kosztów Leczenia (KL), które jest najważniejszym składnikiem polisy wakacyjnej. Suma ubezpieczenia KL powinna być możliwie jak najwyższa, aby ubezpieczyciel mógł pokryć wszystkie koszty ratownictwa, hospitalizacji, wizyt lekarskich, badań czy lekarstw, jakie wynikną w związku z wypadkiem bądź nagłym zachorowaniem w czasie wakacji.

Nie opłaciłeś ubezpieczenia szkolnego? Ubezpiecz dziecko na wakacje!

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Świadomi rodzice wiedzą, że w Polsce ubezpieczenie szkolne dzieci nie jest obowiązkowe. Zamiast płacić składkę w szkole możesz wykupić ubezpieczenie mieszkania, a do niego dobrać ubezpieczenie NNW dla dziecka lub dla wszystkich domowników. Jest to bardzo dobra alternatywa dla grupowej polisy szkolnej.

Prywatne ubezpieczenie NNW (np. mieszkaniowe) działa na terytorium całej Polski, przez cały rok. Jednak za granicą nie zadziała. Jeśli wybieracie się do innego kraju, możesz kupić ubezpieczenie wakacyjne – uzupełniająco, tylko na czas wyjazdu.

Jak to działa? To proste! Do momentu przekroczenia granicy Polski dziecko będzie objęte polisą NNW mieszkaniową (lub szkolną), a od wyjazdu z kraju do powrotu aktywna będzie ochrona z polisy wakacyjnej. W ten sposób Twoje dziecko będzie miało ciągłość ochrony ubezpieczeniowej.

Kup ubezpieczenie wakacyjne przez internet!

W serwisie Polisoteki możesz kupić ubezpieczenie wakacyjne dla dziecka lub dla całej rodziny. W formularzu zakupowym wybierzesz cel podróży (Europa lub cały świat), określisz dokładnie, od kiedy do kiedy ma działać ubezpieczenie i podasz, jakie osoby powinny zostać objęte ochroną. Za wybrane ubezpieczenie zapłacisz przelewem elektronicznym, a polisę dostaniesz na adres e-mail.

U nas płacisz tylko za to, czego potrzebujesz. Nie dokładamy Ci żadnych niepotrzebnych, a kosztownych dodatków. Zakres ubezpieczenia możesz wybrać sobie z trzech zaproponowanych przez naszego ubezpieczyciela, albo możesz skonstruować własny zakres, korzystając z wariantu „Inywidualny” (Polisoteka poleca to rozwiązanie).

Jak nie przepłacić za ubezpieczenie wakacyjne? [porady]

Nie musisz płacić podwójnie i możesz dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb.

  • Jeśli dziecko ma już ubezpieczenie NNW, które działa za granicą (np. niektóre polisy szkolne), w ubezpieczeniu wakacyjnym możesz wybrać niską sumę ubezpieczenia NNW. To spowoduje, że składka będzie tańsza. Ewentualnie w zamian za to możesz zwiększyć sumę ubezpieczenia kosztów leczenia.
  • Wyjeżdżacie na wakacje całą rodziną? Wykup jedno ubezpieczenie dla wszystkich. Będzie taniej, a w razie potrzeby skorzystania z pomocy ubezpieczyciela wszyscy z Was będą objęci takimi samymi warunkami ochrony.
  • Sprawdź, czy potrzebne Wam jest ubezpieczenie bagażu podróżnego. To będzie zależało od wartości rzeczy, jakie zabieracie ze sobą na wakacje. Jeśli nie bierzecie nic bardzo cennego, może moglibyście zrezygnować z tej opcji i w ten sposób zaoszczędzić.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć