Zalety ubezpieczenia szkolnego
Ubezpieczenie NNW

Zalety ubezpieczenia szkolnego

Ubezpieczenie szkolne to najpopularniejsze świadczenie pod względem ochrony dzieci. Jednak z czego wynika tak duże zainteresowanie tym świadczeniem? Na pewno istotnym czynnikiem jest tutaj fakt, że taką polisę można nabyć bezpośrednio w szkole, do której uczęszcza dziecko. Jednak sam fakt łatwej dostępności to nie wszystko. Warto bowiem wiedzieć, że ubezpieczenie szkolne zapewnia kilka bardzo istotnych korzyści. To one w dużej mierze decydują o popularności tego świadczenia. Jakie zalety ubezpieczenia szkolnego są w tym przypadku kluczowe? Zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Zalety ubezpieczenia szkolnego – ochrona dopasowana do potrzeb i wieku dziecka

W ostatnich latach ubezpieczyciele znacząco rozszerzyli swoje oferty. Wszystko za sprawą tendencji do personalizowania świadczeń. Dzisiaj w branży ubezpieczeń liczą się przede wszystkim polisy przystosowane do potrzeb konkretnych grup. Ubezpieczenie szkolne nie jest tutaj żadnym wyjątkiem.

Sama nazwa „ubezpieczenie szkolne” jest w tym przypadku umowna, ponieważ taka polisa nie chroni tylko młodzieży w wieku szkolnym. Takie świadczenie jest dostępne nawet w przypadku maluchów, które uczęszczają do żłobka. Z drugiej strony inna odmiana polisy szkolnej jest dostępna dla pełnoletnich studentów.

Tym samym taka polisa może zapewnić uniwersalną ochronę w trakcie nauki.

Ubezpieczenie szkolne to już nie tylko NNW!

Rynek ubezpieczeń się zmienia, a efekty tych zmian widać gołym okiem. Duża konkurencja zapewnia nabywcom szeroki wybór różnych ubezpieczeń. Z tego względu poszczególni asekuratorzy muszą rywalizować o to, aby zapewnić klientom najbardziej opłacalną ofertę. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego założenia jest rozszerzenie zakresu oferowanych ubezpieczeń.

Obecne ubezpieczenia szkolne różnią się więc od świadczeń dostępnych jeszcze kilkanaście lat temu. Dawniej takie świadczenia były w całości zbudowane wokół ochrony NNW. Rola ubezpieczycieli w zasadzie sprowadzała się wtedy po prostu do wypłaty odszkodowania za doznany uraz. Jednak teraz rola asekuratora może być znacznie szersza.

Najbardziej kompleksowe ubezpieczenia szkolne mogą aktualnie zaoferować znacznie więcej niż tylko ubezpieczenie NNW. Przykładowo, takie polisy coraz częściej przewidują dodatkową pomoc przy dłuższej przerwie w nauce. Może to być np. pomoc psychologiczna lub wsparcie w organizacji korepetycji. Dodatkowo przy indywidualnym zakupie polisy można dopasować jej zakres np. do potrzeb sportowców.

Dzięki takim zapisom ubezpieczenia szkolne mogą zapewnić zdecydowanie więcej korzyści. Co jasne, większy zakres polisy zazwyczaj idzie w parze z wyższą ceną. Niemniej rodzice zawsze mogą skorzystać z opcji personalizacji zakresu polisy i dopasować ubezpieczenie do potrzeb dziecka.

Ubezpieczenie szkolne gwarantuje całoroczną ochronę

Koniec roku szkolnego już od dawna nie oznacza zakończenia ochrony udzielanej w ramach ubezpieczenia. Aktualnie polisy szkolne mogą zachowywać ważność w okresie od 1 września do 31 sierpnia. Tym samym dziecko będzie objęte ochroną nawet podczas wakacji.

Nie trzeba chyba dodawać, dlaczego jest to tak istotny zapis. Wakacyjna zabawa często wiąże się z wyższym ryzykiem doznania urazu na skutek wypadku. Dlatego dodatkowa ochrona jest wtedy na wagę złota. Ubezpieczenie szkolne zachowuje więc ważność w czasie wyjazdów wakacyjnych, kolonii oraz zielonych szkół.

Ubezpieczenie szkolne można kupić online

Na pewno niektórzy rodzice są przyzwyczajeni do tego, że ubezpieczenie szkolne można kupić w sekretariacie. Jednak nie jest to wcale najlepsza opcja, o czym wielokrotnie wspominaliśmy już na naszym blogu. Głównym powodem jest to, że szkoły często sprzedają ubezpieczenia grupowe o ograniczonym zakresie. Takie ubezpieczenia nie zapewnią ochrony na poziomie kompleksowej polisy indywidualnej.

Rzecz jasna rodzice mogą się teraz obawiać o to, czy będą w stanie samodzielnie kupić ubezpieczenie. Na szczęście nie jest to nic trudnego! Rozwój idei ubezpieczeń online znacząco zwiększył dostępność takich świadczeń. Plusem dokonania zakupu przez internet jest nie tylko szerszy wybór, ale także minimalny wymiar formalności. Tak naprawdę formalności sprowadzają się tutaj do lektury warunków umowy, podania danych dziecka i opłacenia składki. Po wykonaniu tych kroków wszelkie dokumenty zostaną przesłane na adres e-mail.

Najważniejsze informacje:

  • Ubezpieczenie szkolne to popularna polisa, która może zapewnić kilka bardzo istotnych korzyści. To właśnie te zalety w dużej mierze decydują o ogromnej popularności opisywanych świadczeń.
  • Jednym z największych atutów ubezpieczeń szkolnych jest ich zakres. Już od kilku lat na rynku można znaleźć polisy oferujące dużo więcej niż tylko ochronę NNW. Teraz są to często kompleksowe pakiety, które oferują spersonalizowaną ochronę dziecka.
  • Ponadto ubezpieczenia szkolne mogą objąć zarówno małe dzieci, jak i dorosłych studentów. Ogromna dostępność ułatwia znalezienie polisy przystosowanej do potrzeb konkretnej grupy.
  • Polisy szkolne można obecnie kupować przez internet, co zresztą jest najczęściej wybieraną metodą zakupu. Wynika to nie tylko z wygody, ale również faktu, że jest to łatwe i generuje minimum formalności.
  • Dzięki Polisotece można łatwo i szybko znaleźć ubezpieczenie szkolne, które spełnia określone kryteria. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie warto skorzystać z naszego serwisu.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Czy ubezpieczenie szkolne jest opłacalne?
Tak i to bardzo. Wszystko ze względu na to, że takie ubezpieczenia stają się coraz bardziej kompleksowe, a ich rozbudowany zakres może zapewnić wsparcie w wielu trudnych sytuacjach.
Jakie są plusy ubezpieczenia szkolnego?
Takich plusów jest naprawdę dużo. Warto wspomnieć choćby o możliwości personalizacji zakresu ochrony oraz dopasowania polisy do wieku dziecka/studenta. Dużym atutem jest także gwarancja całorocznej ochrony, a także możliwość zakupu polisy online.
Gdzie kupić ubezpieczenie szkolne?
Wyszukiwanie oraz zakup takiego ubezpieczenia można zrealizować za pomocą serwisu Polisoteki. Dzięki naszej platformie będzie to jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze, dlatego zachęcamy do skorzystania z takiej możliwości.