Ubezpieczenie NNW w Wiener
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW w Wiener

Rynek ubezpieczeń już od wielu lat jest niezwykle dochodowym sektorem, w którym działają setki firm. Dlatego siłą rzeczy na tym rynku pojawiły się także międzynarodowe koncerny. Formuła ich działalności często polega na zrzeszaniu kilku mniejszych marek, które prowadzą sprzedaż ubezpieczeń pod własnym szyldem. W taki sposób działa między innymi koncern Vienna Insurance Group. Jedną z należących do niego marek jest firma Wiener, czyli asekurator oferujący szeroki wybór ubezpieczeń NNW. Jakie ubezpieczenie NNW w Wiener jest dostępne? Zapraszamy do lektury.

TU Wiener – o firmie

Historia firmy Wiener jest naprawdę zawiła, ponieważ składa się z licznych fuzji oraz przejęć. Pełną historię tej marki opisaliśmy w dedykowanym tekście, dlatego zachęcamy do jego lektury.

Od 2019 roku marka Wiener należy do koncernu Vienna Insurance Group. Dzięki temu jej pozycja na rynku automatycznie wzrosła. Sama przynależność do tak silnego koncernu ubezpieczeniowego działa zdecydowanie na korzyść tego asekuratora.

Jeżeli chodzi o model działalności, firma Wiener może pochwalić się naprawdę bogatą ofertą. Taka zależność dotyczy między innymi ubezpieczeń NNW, które stanowią ważną część asortymentu tej firmy.

Ubezpieczenie NNW w Wiener – oferta

Wielu asekuratorów traktuje ubezpieczenia NNW jako świadczenia drugiej kategorii. W efekcie często są one dostępne w formie dodatku do innych polis. Niemniej firma Wiener zdaje się doceniać praktyczny charakter takich świadczeń, ponieważ ubezpieczenia NNW odgrywają istotną funkcję w ofercie marki.

Co więcej, aktualnie firma Wiener prowadzi sprzedaż licznych świadczeń tego typu. Dlatego teraz pokrótce przedstawimy niektóre polisy NNW oraz opiszemy ich warunki. Jednak od razu warto zaznaczyć, że firma Wiener często łączy taką ochronę z innymi świadczeniami. Wszystko po to, aby zapewnić swoim klientom bardziej kompleksową ochronę, a co za tym idzie – wyższy poziom bezpieczeństwa.

Ubezpieczenie NNW Wiener Na Wszelki Wypadek

Zacznijmy od najbardziej standardowej polisy w asortymencie tego ubezpieczyciela, czyli polisy NNW Na Wszelki Wypadek. Jest to złożony pakiet świadczeń obejmujący przede wszystkim ochronę przed Następstwami Nieszczęśliwych Wypadków. Tutaj taka ochrona łączy się także z ochroną przed nagłym zachowaniem. W efekcie pakiet ten zapewnia pomoc w przypadku:

 • nagłego wypadku skutkującego zgonem, trwałym uszczerbkiem na zdrowiu lub czasową niezdolnością do pracy;
 • hospitalizacji;
 • zdiagnozowania poważnej choroby (np. nowotworu);
 • konieczności zakupu wózka inwalidzkiego lub innych środków pomocniczych.

Pakiet Oświata z ochroną NNW

Polisy NNW dla dzieci i młodzieży cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem rodziców. Dzięki takim polisom można bowiem zadbać o bezpieczeństwo dzieci w czasie nauki oraz w życiu codziennym. Dlatego rodzice powinni zwrócić uwagę na Pakiet Oświata dostępny w ofercie firmy Wiener.

Jak sama nazwa wskazuje, Pakiet Oświata to kompleksowe rozwiązanie dla uczniów oraz studentów. Taką polisę można zakupić z myślą o ochronie dziecka i to aż do momentu ukończenia 26. roku życia. Na pewno dużym atutem Pakietu Oświata jest kompleksowy zakres. Ubezpieczenia zapewnia bowiem ochronę w trakcie nauki oraz poza placówką edukacyjną. Taka ochrona obejmuje między innymi:

 • rekompensatę pieniężną za szkody doznane w wyniku wypadku;
 • dodatkowe świadczenie wypłacane w razie nagłej choroby lub śmierci rodzica;
 • pomoc w pokryciu kosztów leczenia powstałych w związku z wypadkiem;
 • dodatkowe świadczenie pieniężne wypłacane w razie niezdolności do nauki.

Co istotne, Pakiet Oświata działa także poza granicami Polski. Dlatego może to być świetna alternatywa dla rodziców, którzy często podróżują wraz ze swoimi dziećmi.

Ubezpieczenie NNW Wiener dla firm

Grupowe ubezpieczenia stają się coraz bardziej cenioną alternatywą dla firm. Dzięki nim pracodawca może zapewnić ochronę wszystkim swoim pracownikom i to już przy zakupie jednego świadczenia. Taką funkcję ma pełnić polisa NNW Wiener dla firm.

Jej największym atutem jest możliwość ubezpieczenia wszystkich pracowników firmy. W ramach zawartej umowy asekurator gwarantuje wypłatę świadczenia w przypadku:

 • nagłej śmierci osoby ubezpieczonej;
 • wypadku skutkującego powstaniem trwałego uszczerbku na zdrowiu;
 • poważnego urazu (np. złamania kości, wstrząśnienia mózgu);
 • konieczności pokrycia dodatkowych kosztów z powodu wypadku (np. zakupu środków pomocniczych).

Firmowe ubezpieczenie NNW Wiener dla kierowców i pasażerów

To świadczenie również jest dedykowane firmom, ale ma ono ściśle określone przeznaczenie. Jest to polisa dla właścicieli firm transportowych, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swoich kierowców. Dzięki takiej polisie kierowcy mogą liczyć na dodatkowe odszkodowanie za uszczerbek zdrowotny spowodowany wypadkiem drogowym. Asekurator bierze również pod uwagę te najgorsze przypadki i zapewnia ewentualną pomoc w pokryciu kosztów pogrzebu.

NNW Wiener – OWU i wyłączenia odpowiedzialności

W tym miejscu dodamy, że opisane świadczenia nie są jedyną opcją dla osób zainteresowanych ochroną NNW. Firma Wiener zapewnia także możliwość rozszerzenia zakresu innych świadczeń o dodatkowe NNW. Dotyczy to między innymi pakietu AUTO oraz innych świadczeń. Aby więc sprawdzić pełną ofertę tego asekuratora, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej firmy Wiener.

Przejdźmy teraz do krótkiego omówienia warunków tych świadczeń. Na pewno dużym atutem polis NNW Wiener jest szeroki zakres ochrony. Asekurator w wielu przypadkach zapewnia nie tylko odszkodowanie, ale także uczestniczy w pokryciu dodatkowych kosztów. Dzięki temu ubezpieczenia NNW Wiener wypadają bardzo dobrze na tle konkurencyjnych świadczeń.

Jeśli chodzi o wyłączenia odpowiedzialności wskazane w OWU, Wiener wypada dość standardowo. Ubezpieczony nie może liczyć na odszkodowanie w sytuacji: złamania prawa, działania pod wpływem alkoholu lub celowego spowodowania szkody. Co jasne, pełen wykaz takich wyłączeń jest dostępny w OWU poszczególnych ubezpieczeń. Dlatego naprawdę warto zapoznać się z treścią takich dokumentów przed zakupem polisy.

Jak zgłosić szkodę z NNW Wiener?

Firma Wiener podchodzi bardzo poważnie do sprawnej likwidacji zgłoszonych szkód. Jest więc to kolejny atut tego asekuratora. Na stronie internetowej firmy Wiener znajduje się podstrona dedykowana zgłaszaniu szkód. Można tam znaleźć wszystkie najważniejsze informacje dotyczące przebiegu tej procedury.

Co więcej, na tej samej stronie znajdują się odnośniki do formularzy online. Firma Wiener zachęca swoich klientów do zgłaszania szkód właśnie przy pomocy tych formularzy. Ma to swoje uzasadnienie, bo dzięki temu poszkodowany może wprowadzić wszystkie najważniejsze dane bezpośrednio do systemu.

Czy istnieje opcja zgłoszenia szkody poprzez inną metodę? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, trzeba skontaktować się z firmą Wiener. Można to zrobić poprzez czat online dostępny na stronie asekuratora. Ponadto firma Wiener umożliwia klientom rozmowę z konsultantami poprzez Messengera. Dla niektórych osób może to być dobra alternatywa.

Czy Wiener oferuje NNW szkolne?

Tak, ponieważ rolę takiego ubezpieczenia pełni opisany wyżej Pakiet Oświata. Ma on całkiem szeroki zakres, a ponadto zachowuje ważność nawet podczas podróży zagranicznych. To sprawia, że jest to ciekawa opcja dla rodziców, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech. Warto zatem zapoznać się z warunkami tego świadczenia.

Najważniejsze informacje:

 • Firma Wiener to jedna z marek należących do międzynarodowego koncernu Vienna Insurance Group. W ofercie tej marki można odnaleźć szeroki wybór ubezpieczeń, w tym także polis NNW.
 • Co więcej, firma Wiener oferuje zarówno ubezpieczenia NNW dla klientów prywatnych, jak i grupowe polisy NNW dla firm. Toteż znalezienie odpowiedniego świadczenia nie powinno być problemem.
 • W ofercie tego asekuratora dominują ubezpieczenia NNW, które są połączone z innymi świadczeniami. Przykładowo, polisa „Na Wszelki Wypadek” łączy w sobie NNW z dodatkową ochroną przed nagłą chorobą. Dzięki temu świadczenia Wiener stają się bardziej kompleksowe.
 • Asortyment firmy Wiener obejmuje także szkolne NNW dla dzieci i studentów. Jest nim kompleksowy Pakiet Oświata, który zapewnia szeroką ochronę w trakcie nauki oraz codziennego życia.
 • Obecnie firma Wiener mocno zachęca swoich klientów do zgłaszania szkód poprzez formularz online. Asekurator twierdzi, że jest to najlepszy i najszybszy sposób na zgłoszenie powstałego zdarzenia.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie ubezpieczenia NNW oferuje firma Wiener?
Wybór ubezpieczeń NNW w przypadku tego asekuratora jest naprawdę bogaty. Firma Wiener oferuje zarówno indywidualne polisy dla osób prywatnych, jak i liczne ubezpieczenia dla firm. Toteż jest to asekurator, którego warto polecić osobom szukającym ubezpieczeń NNW.
Czy firma Wiener oferuje NNW szkolne?
Tak. Tym świadczeniem jest rozbudowany Pakiet Oświata. Bardzo dużym atutem tego świadczenia jest szeroki zakres ochrony oraz jej międzynarodowy charakter. Jest więc to godna polecenia opcja dla rodziców chcących zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech.
Jak zgłosić szkodę z NNW Wiener?
Firma Wiener od dawna stawia na zgłaszanie szkód drogą elektroniczną. Na stronie internetowej tego asekuratora można znaleźć liczne formularze poświęcone takim zgłoszeniom. W razie pytań klienci firmy Wiener mogą skorzystać także z czatu online, komunikatora Messenger lub innych metod kontaktu.