Ubezpieczenie NNW w TU Europa
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW w TU Europa

Osoby aktywne mają w sobie mnóstwo energii oraz chęci do odkrywania świata. To właśnie takie osoby od początku były grupą docelową dla towarzystwa ubezpieczeniowego Europa. Jest to asekurator, który zbudował silną pozycję na rynku za sprawą sprzedaży ubezpieczeń turystycznych. Z czasem oferta firmy uległa jednak rozszerzeniu, dzięki czemu obecnie można w niej znaleźć także inne polisy. Przykładem może być ubezpieczenie NNW w TU Europa. Jakie polisy tego typu oferuje TU Europa i o czym powinni wiedzieć klienci? Zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem.

TU Europa – o firmie

W początkowym okresie działalności firma Europa opierała się na tzw. modelu affinity. Jego głównym założeniem jest fakt, że to firmy zewnętrzne odpowiadają za sprzedaż ubezpieczeń. Natomiast głównym zadaniem samego asekuratora pozostaje obsługa ubezpieczeń oraz likwidacja szkód. To właśnie taka działalność sprawiła, że firma Europa zaczęła obsługiwać liczne ubezpieczenia turystyczne, które były sprzedawane przez biura podróży. Z czasem asekurator zmienił jednak model prowadzonej działalności i rozpoczął również bezpośrednią sprzedaż ubezpieczeń.

Taka zmiana okazała się bardzo korzystna dla klientów, którzy zaczęli samodzielnie kupować polisy sygnowane logiem TU Europa. Obecnie jest to możliwe między innymi za sprawą strony internetowej tego asekuratora. Jeśli ktoś jest zainteresowany pełną historią oraz aktualną ofertą TU Europa, odsyłamy go do naszego tekstu. Jest on w pełni poświęcony temu asekuratorowi.

Ubezpieczenie NNW w TU Europa – oferta

Dzięki wspomnianemu rozszerzeniu oferty w asortymencie TU Europa pojawiły się nowe świadczenia. Wśród nich znalazły się także ubezpieczenia NNW. Ich dostępność jest jednak zróżnicowana. Niektóre polisy tego typu mają indywidualny charakter, a inne stanowią część innych ubezpieczeń. Dlatego teraz pokrótce je opiszemy.

Ubezpieczenie NNW Sport Europa

We wstępie tego tekstu wspomnieliśmy o tym, że to właśnie osoby aktywne są szczególnie ważnymi klientami dla firmy Europa. Takie osoby często podróżują po świecie oraz uprawiają różne sporty. Dlatego w ofercie TU Europa pojawiło się świadczenie dedykowane wszystkim miłośnikom aktywności fizycznej. Ubezpieczenie NNW Sport zapewnia kompleksową ochronę w czasie uprawiania sportu.

Co istotne, takie ubezpieczenie obejmuje zarówno amatorską aktywność, jak i np. starty w różnego typu zawodach. Tym samym jest to bardzo ciekawa opcja dla osób, które podchodzą na poważnie do swojej dyscypliny.

Sam zakres ubezpieczenia obejmuje zgon oraz trwały uszczerbek zdrowotny spowodowany wypadkiem podczas uprawiania sportu. Warto w tym miejscu dodać, że dużą zaletą opisywanej polisy jest wysoka suma odszkodowania. W najbardziej rozbudowanym wariancie ubezpieczenia może ona wynieść nawet 100 tysięcy złotych.

Ochrona NNW Europa w ramach polis turystycznych

Wcześniej wspominaliśmy również o tym, że firma Europa zbudowała swoją pozycję na sprzedaży ubezpieczeń turystycznych. Z tego względu polisy te wciąż odgrywają niezwykle ważną rolę w ofercie asekuratora. Aby więc przyciągnąć uwagę klientów, firma Europa zadbała o szeroki zakres takich świadczeń. Zakres ten często obejmuje między innymi ubezpieczenie NNW w TU Europa.

Przykładem może być tutaj ubezpieczenie turystyczne Europa Travel Polska, czyli polisa dla osób podróżujących po naszym kraju. Polisa ta jest dostępna w kilku wariantach, ale każdy z nich obejmuje między innymi ochronę NNW. Jedyna różnica dotyczy sumy ubezpieczenia NNW, bo ta może wynosić od 5 do nawet 40 tysięcy złotych. Co istotne, podobna zasada obowiązuje także w przypadku innych ubezpieczeń dla podróżnych.

NNW Europa – wyłączenia odpowiedzialności i OWU

Wyłączenia odpowiedzialności pojawiają się we wszystkich ubezpieczeniach. Ubezpieczenie NNW w TU Europa nie są więc tutaj wyjątkiem. Zatem na co muszą uważać posiadacze wspomnianych ubezpieczeń?

Jeżeli chodzi o NNW dla sportowców, wyłączenia odpowiedzialności dotyczą między innymi:

 • szkód powstałych w czasie aktywności innej niż uprawianie sportu;
 • nagłych problemów zdrowotnych wynikających ze spożycia środków dopingujących;
 • szkód powstałych podczas uprawiania sportów ekstremalnych (bez wykupionej dodatkowej ochrony).

W przypadku turystycznego NNW wyłączenia odpowiedzialności są dosyć standardowe i obejmują między innymi:

 • spowodowanie szkody pod wpływem alkoholu lub środków odurzających;
 • szkody powstałe w wyniku rażącego zaniedbania lub złamania prawa;
 • wypadki spowodowane przebywaniem w niedozwolonych miejscach.

Oprócz tego obydwa wymienione świadczenia można rozszerzyć o dodatkowe zapisy. W przypadku sportowego NNW może to być: sportowe OC, zwrot kosztów rehabilitacji i ratownictwa, a także ubezpieczenie sprzętu. Jeśli chodzi o polisę turystyczną, rozszerzenie ochrony może obejmować: sporty wyczynowe, ekstremalne lub pracę fizyczną.

Ubezpieczenie NNW w TU Europa – jak wygląda zgłoszenie szkody

Na stronie internetowej firmy TU Europa znajduje się indywidualna zakładka dedykowana zgłaszaniu szkód. Można na niej znaleźć liczne użyteczne informacje i choćby dlatego warto ją odwiedzić.

Jeżeli chodzi o samą procedurę, zgłoszenie szkody jest możliwe na kilka sposobów. Poszkodowani mogą np. zadzwonić na infolinię dostępną pod numerem – +48 (71) 369 28 87. Dodatkowo dla posiadaczy ubezpieczeń turystycznych dostępna jest całodobowa infolinia – +48 (22) 568 98 28. Dzięki tym infoliniom można szybko połączyć się z konsultantem, który udzieli dalszych informacji na temat zgłoszenia szkody.

Ponadto asekurator uruchomił specjalny formularz online umożliwiający zgłoszenie szkody. Jest on dostępny pod tym linkiem. Dodatkowo klienci firmy TU Europa mogą w razie wątpliwości skorzystać z Biura Obsługi Klienta. Jego adres mailowy to – bok@tueuropa.pl.

Czy TU Europa oferuje NNW szkolne?

Ubezpieczenia NNW przystosowane do ochrony dzieci i młodzieży w wieku szkolnym są bardzo popularne. Jednak ubezpieczenie NNW w TU Europa nie obejmuje takich świadczeń.

Warto jednak zaznaczyć, że asekurator prowadzi sprzedaż innych świadczeń, które mogą zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i wszystkim bliskim osobom. Są to zwłaszcza ubezpieczenia na życie oraz zdrowie. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z wykazem takich świadczeń.

Najważniejsze informacje:

 • Firma TU Europa na początku swojej działalności zajmowała się obsługą ubezpieczeń turystycznych, które były sprzedawane przez inne firmy. Jednak z czasem asekurator nie tylko rozszerzył swoją ofertę o inne ubezpieczenia, ale także rozpoczął sprzedaż bezpośrednią.
 • Jeśli chodzi o ubezpieczenia NNW, asekurator posiada w swojej ofercie jedną indywidualną polisę. Jest ona dedykowana osobom aktywnym, które regularnie uprawiają sport. Taka ochrona obejmuje zarówno amatorskie treningi, jak i starty w różnego typu zawodach.
 • Dodatkowo ochrona NNW wchodzi w zakres praktycznie wszystkie ubezpieczeń turystycznych oferowany przez firmę Europa. Warto jednak pamiętać, że droższe warianty takich ubezpieczeń mają wyższe sumy potencjalnych odszkodowań.
 • Co prawda, firma Europa nie ma w swojej ofercie typowych ubezpieczeń NNW szkolnych. Jednak o bezpieczeństwo bliskich można zadbać np. poprzez zakup oferowanej polisy na życie i zdrowie.
 • Zgłaszanie szkód z tytułu ubezpieczeń NNW Europa jest możliwe drogą elektroniczną lub telefoniczną. Posiadacze takich polis mogą więc wybrać optymalną dla siebie opcję.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie polisy NNW oferuje TU Europa?
Na pewno najciekawszym świadczeniem z oferty tego asekuratora jest polisa NNW dedykowana sportowcom. Dzięki niej takie osoby mogą uzyskać ochronę podczas treningów oraz w czasie ewentualnych zawodów.
Czy ubezpieczenia turystyczne Europa obejmują NNW?
Jak najbardziej. Praktycznie wszystkie polisy przeznaczone dla podróżnych zawierają w sobie zapis dotyczący Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Jedyną różnicą może być w tym przypadku suma ubezpieczenia, która zależy od wybranego wariantu polisy.
Jak zgłosić szkodę z tytułu NNW Europa?
Firma Europa uruchomiła infolinię dla klientów zamierzających zgłosić szkodę oraz dodatkową infolinię dla posiadaczy polis turystycznych. Oprócz tego wszyscy klienci mogą zgłosić szkodę przez formularz online dostępny na stronie asekuratora.