ubezpieczenie nnw w tuw pocztowe
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW w TUW Pocztowe

Prywatyzacja grupy PZU była jednym z najważniejszych wydarzeń w historii polskiego sektora ubezpieczeń. Wraz z nią jedyne państwowe przedsiębiorstwo przestało działać w swoim pierwotnym kształcie. Wówczas niewielu ludzi podejrzewało, że na rynku ubezpieczeń pojawi się jeszcze marka nadzorowana przez państwowe organy. Taki scenariusz ziścił się jednak w momencie, gdy na rynku pojawiła się marka Ubezpieczenia Pocztowe. Marka ta należy do Poczty Polskiej, czyli jednej z instytucji państwowych. Czy w ofercie można znaleźć ubezpieczenie NNW w TUW Pocztowe? Zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem.

TUW Ubezpieczenia Pocztowe – o firmie

W początkowym okresie działalności marka Ubezpieczenia Pocztowe działała na rynku jako samodzielny podmiot. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów jej oferty była opcja zakupu ubezpieczenia bezpośrednio u listonosza. Była to usługa kierowana głównie do starszych ludzi, którzy nie chcieli korzystać z innych metod zakupu ubezpieczeń. Dzięki niej nowa marka zakorzeniła się w świadomości wielu osób.

Jeżeli kogoś interesuje pełna historia tego asekuratora, opisaliśmy ją w oddzielnym tekście. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy więc do jego lektury.

W tym miejscu należy jednak wspomnieć o jednej ważnej kwestii. Niedawno marka Ubezpieczenia Pocztowe zmieniła formę swojej działalności. Pod szyldem Ubezpieczeń Pocztowych dostępne są obecnie tylko ubezpieczenia na życie. Natomiast wszelkie pozostałe polisy weszły w skład oferty nowego podmiotu, czyli marki AGRO Ubezpieczenia. To ona odpowiada obecnie za sprzedaż większości świadczeń, które niegdyś należały do asortymentu Ubezpieczeń Pocztowych.

Ubezpieczenie NNW w TUW Pocztowe – oferta

Przejdźmy teraz do najważniejszego zagadnienia, czyli ubezpieczeń NNW. Od razu trzeba wspomnieć o tym, że firma AGRO Ubezpieczenia nie prowadzi sprzedaży indywidualnych ubezpieczeń NNW. Jednak to nie oznacza, że firma nie ma takich świadczeń w ofercie.

Ubezpieczenia NNW Pocztowe są bowiem dostępne w formie rozszerzeń ochrony gwarantowanej w ramach innych świadczeń. Tym samym osoby zainteresowane nadal mogą uzyskać taką ochronę, ale bezpośredni zakup ubezpieczenia NNW jest niemożliwy.

W jakich świadczeniach można więc rozszerzyć zakres ochrony o dodatkowe NNW? Tutaj pojawiają się dwie alternatywy dla kupujących.

NNW Pocztowe dla kierowców

Pierwszym świadczeniem jest dodatkowa polisa NNW łączona z ubezpieczeniami komunikacyjnymi OC/AC. Wybór tego świadczenia nie był przypadkowy. Komunikacyjne polisy NNW cieszą się sporym zainteresowaniem ze względu na częste wypadki, które zdarzają się na polskich drogach.

Jak wyglądają warunki tego ubezpieczenia? Według informacji zamieszczonych na stronie asekuratora opisywana polisa zapewnia ochronę podczas:

 • jazdy ubezpieczonym samochodem (zawarcie polisy OC lub OC/AC jest wymagane do zakupu ubezpieczenia NNW);
 • wsiadania i wysiadania z pojazdu;
 • ładowania lub wypakowywania bagaży;
 • tankowania, napraw i wykonywania innych czynności eksploatacyjnych.

Sam zakres ubezpieczenia obejmuje:

 • wypłatę odszkodowania za zgon lub trwały uszczerbek na zdrowiu spowodowany wypadkiem;
 • zwrot wybranych kosztów leczenia;
 • pomoc w pokryciu kosztów zakupu sprzętu rehabilitacyjnego.

W zależności od wybranego wariantu suma ubezpieczenia wynosi: 5, 10 lub 20 tysięcy złotych.

Ochrona NNW dla turystów

Firma AGRO Ubezpieczenia ma w swoim asortymencie również polisy turystyczne. Co jasne, podstawowym zapisem w ramach tych świadczeń jest gwarancja pokrycia kosztów leczenia zagranicznego. Jednak turyści mogą rozszerzyć zakres takich ubezpieczeń między innymi o ochronę NNW.

W tym przypadku warunki ubezpieczenia są dość proste. Turysta otrzymuje gwarancję uzyskania dodatkowych środków w razie ulegnięcia wypadkowi podczas wakacji.

Ochrona NNW dla lokatorów

Możliwość rozszerzenia zakresu ochrony pojawia się także w przypadku polisy Bezpieczny Dom. Jak sama nazwa wskazuje, jest to polisa mieszkaniowa, która ma zapewnić ochronę posiadanej nieruchomości. Jednak można rozszerzyć jej zakres o świadczenie dotyczące ochrony życia i zdrowia domowników. Z kolei w tym świadczeniu uwzględniono także ochronę NNW.

NNW Pocztowe – wyłączenia odpowiedzialności i OWU

Jeśli chodzi o warunki opisanych świadczeń, ciekawy zapis pojawia się w przypadku komunikacyjnego NNW. Mianowicie asekurator gwarantuje wypłatę odszkodowania także w sytuacji, kiedy zgon lub trwały uszczerbek spowodowany wypadkiem nastąpi w ciągu 24 miesięcy od zdarzenia. Taki zapis jest więc szczególnie ważny dla osób, które po wypadku będą walczyć o życie lub zdrowie.

W przypadku wyłączeń odpowiedzialności asekurator postawił na standardowe zapisy. Posiadacz ubezpieczenia nie będzie mógł uzyskać rekompensaty pieniężnej w sytuacji, kiedy szkoda:

 • powstała na skutek złamania prawa lub naruszenia przepisów;
 • była efektem działania pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających;
 • stanowiła efekt celowego działania lub samobójstwa.

NNW Pocztowe – jak zgłosić szkodę?

Na początku tego artykułu wspomnieliśmy o niedawnej zmianie, która zaszła pod kątem działania Ubezpieczeń Pocztowych. Jednym z najważniejszych elementów tej zmiany było powstanie marki AGRO Ubezpieczenia. To właśnie ona odpowiada obecnie za likwidację szkód z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych i turystycznych. Dlatego w celu zgłoszenia szkody posiadacze takich świadczeń muszą skontaktować się z przedstawicielem marki AGRO.

W jaki sposób można to zrobić? Przede wszystkim warto zapoznać się z formularzami online, które umożliwiają zgłoszenie szkody. Obecnie coraz większa część asekuratorów stawia właśnie na tego typu formularze. Dzięki nim poszkodowany może nie tylko zgłosić szkodę, ale także od razu wprowadzić wymagane informacje do systemu. To z kolei znacząco przyspiesza proces likwidacji szkody. Na stronie firmy AGRO Ubezpieczenia znajduje się specjalny system dedykowany zgłaszaniu szkód online. Jest on dostępny pod tym linkiem.

Oprócz tego wszyscy klienci firmy AGRO Ubezpieczenia mogą skorzystać z infolinii. Jest ona dostępna pod numerem – +48 (48) 370 48 48. Infolinia pozwala na bezpośredni kontakt z przedstawicielem firmy AGRO. W trakcie takiej rozmowy można więc dopytać o wszystkie najważniejsze szczegóły związane ze zgłaszaniem szkód. Co więcej, Biuro Obsługi Klienta AGRO dysponuje także własnym adresem e-mail – info@agroubezpieczenia.pl.

Czy Ubezpieczenia Pocztowe oferują NNW szkolne?

Na ten moment w ofercie firmy nie ma żadnej szkolnej polisy NNW. Jedyną opcją dla rodziców pozostaje zakup polisy mieszkaniowej i rozszerzenie jej zakresu o ochronę domowników. Jednak takie świadczenie ma inny zakres niż dedykowane ubezpieczenie NNW szkolne. Jeżeli więc komuś zależy na zakupie tej konkretnej polisy, warto skorzystać z oferty innych firm.

Najważniejsze informacje:

 • Ubezpieczenia Pocztowe to marka powstała z inicjatywy Poczty Polskiej, czyli państwowej instytucji. Początkowo była to samodzielna marka, która oferowała np. możliwość zakupu ubezpieczenia u listonosza.
 • Z czasem zmieniono jednak zasady działania tej marki. Od niedawna za sprzedaż polis NNW oraz wielu innych świadczeń odpowiada marka AGRO Ubezpieczenia. Natomiast w ofercie Ubezpieczeń Pocztowych pozostały tylko polisy na życie.
 • Co istotne, marka AGRO Ubezpieczenia nie prowadzi sprzedaży indywidualnych polis NNW. Jednak liczne dostępne ubezpieczenia można rozszerzyć o ochronę przed Następstwami Nieszczęśliwych Wypadków.
 • Możliwość rozszerzenia zakresu ochrony o dodatkowe NNW pojawia się w przypadku ubezpieczeń: turystycznych, komunikacyjnych oraz polis mieszkaniowych.
 • Firma AGRO Ubezpieczenia umożliwia swoim klientom wygodne zgłaszanie szkód przy pomocy formularzy online. Jeśli ktoś będzie potrzebować pomocy przy wypełnianiu takich formalności, zawsze może skorzystać z infolinii dla klientów.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie ubezpieczenia NNW oferuje firma Ubezpieczenia Pocztowe?
Obecnie za sprzedaż większości ubezpieczeń tej marki odpowiada grupa AGRO Ubezpieczenia. Jednak w jej ofercie nie ma indywidualnych ubezpieczeń NNW. Jedynym sposobem na uzyskanie takiej ochrony jest zakup NNW w formie rozszerzenia zakresu innej polisy.
Kiedy zakres ochrony może zostać rozszerzony o NNW?
Firma AGRO Ubezpieczenia zapewnia taką możliwość w przypadku trzech świadczeń. Ochrona NNW może być rozszerzeniem zakresu ubezpieczeń turystycznych, polis nieruchomości i ubezpieczeń dla kierowców. Co jasne, zakres tego świadczenia zależy wtedy od charakteru głównej polisy.
Jak zgłosić szkodę z NNW Ubezpieczenia Pocztowe?
Zgłoszenie szkody może nastąpić poprzez formularz online lub dedykowaną infolinię. Jeśli posiadacze ubezpieczeń NNW będą mieć problemy z wypełnieniem takich formalności, mogą skontaktować się z konsultantem i poprosić o pomoc.