Ubezpieczenie NNW w InterRisk
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW w InterRisk – cennik. Jak wygląda zgłoszenie szkody?

Towarzystwo ubezpieczeniowe InterRisk to jedna z marek należących do międzynarodowego koncernu Vienna Insurance Group. Oferta tego asekuratora składa się między innymi z ubezpieczeń NNW. Takie polisy mogą zapewnić zabezpieczenie przed groźnymi skutkami nieszczęśliwych wypadków. Dlatego wśród klientów cieszą się one sporą popularnością. W tym tekście rzucimy więc nieco więcej światła na ubezpieczenie NNW w InterRisk. Jakie polisy można znaleźć w ofercie tego asekuratora? Które ubezpieczenia NNW od InterRisk zasługują na polecenie? Odpowiedzi można znaleźć w poniższym tekście.

NNW InterRisk – co obejmuje?

Pierwszym i zarazem najbardziej uniwersalnym świadczeniem w ofercie InterRisk przez długi czas była polisa NNW Plus. Jednak niedawno została ona zastąpiona nowym świadczeniem. Jest nim polisa NNW InterRisk odNowa.

Sama nazwa tego świadczenia zdradza jego charakter. Jest to bowiem polisa, która ma zapewnić możliwość cieszenia się zdrowiem od nowa, a więc od momentu wypadku. Asekurator zapewni więc poszkodowanemu świadczenie pieniężne, które ma ułatwić leczenie i późniejszą rekonwalescencję.

Ponadto w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia poszkodowany może liczyć na dodatkową ochronę. Firma InterRisk pozwala na rozszerzenie ochrony w ramach NNW o zapisy, takie jak:

 • pomoc w pokryciu kosztów leczenia i rehabilitacji;
 • wsparcie w sfinansowaniu operacji plastycznych;
 • pomoc w pokryciu bieżących wydatków dnia codziennego.

Jakie jeszcze ubezpieczenia NNW InterRisk można kupić?

Opisane wyżej ubezpieczenie NNW InterRisk odNowa stało się fundamentem tej kategorii świadczeń. Warto jednak dodać, że firma InterRisk oferuje także dostęp do innych polis NNW. Przykładem może być ubezpieczenie NNW Edu Plus dla uczniów oraz studentów. Ta polisa zostanie dokładniej omówiona w późniejszej części tekstu.

Oprócz tego InterRisk prowadzi sprzedaż ubezpieczeń NNW dla określonych grup zawodowych. W tej kategorii można odnaleźć między innymi NNW dla strażaków lub rolników.

NNW InterRisk – jak wygląda zgłoszenie szkody?

Aktualnie firma InterRisk oferuje swoim klientom możliwość zgłaszania szkód na trzy różne sposoby. Są to:

 1. Zgłoszenie szkody za pomocą formularza online;
 2. Wysłanie wiadomości e-mail na adres: szkody@interrisk.pl
 3. Telefon na infolinię dostępną pod numerem – (22) 575 25 25*

*Infolinia InterRisk działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00.

NNW InterRisk – cennik. Ile kosztuje?

InterRisk należy do szerokiego grona ubezpieczycieli, którzy uzależniają ceny sprzedawanych świadczeń od dokonanej kalkulacji. Z tego względu składki te mają raczej charakter indywidualnej wyceny. Jednak nie powinny one odbiegać od średniej rynkowej, co oznacza, że ceny NNW wyniosą od kilkudziesięciu do około 200 złotych. Dokładny wymiar składki będzie więc zależeć od wspomnianej kalkulacji oraz wybranego zakresu ochrony.

Czy InterRisk oferuje NNW szkolne?

Funkcję ubezpieczenia NNW szkolnego w ofercie InterRisk pełni polisa Edu Plus. Choć w pierwszej kolejności jest ona przeznaczona dla uczniów, mogą z niej skorzystać nawet studenci. Jakie korzyści zapewnia taka polisa? Podstawowy zakres tego świadczenia obejmuje między innymi:

 • wszelkie zdrowotne następstwa nieszczęśliwych wypadków lub nagłych chorób;
 • asystę prawną w życiu prywatnym;
 • wsparcie psychologa oraz pomoc informatyczną w ramach usługi Hejt Stop dotyczącej przemocy w internecie.

Dodatkowo zakres tej ochrony można rozszerzyć o wybrane usługi. Obejmują one między innymi:

 • wyższe odszkodowanie wypłacane w razie śmierci na skutek wypadku komunikacyjnego;
 • dodatkowe świadczenie za pobyt w szpitalu lub poddanie się operacji;
 • możliwość skorzystania z telemedycyny;
 • zwrot kosztu zakupu leków lub elementów dostosowania mieszkania do potrzeb osoby po przebytym wypadku.

Do dyspozycji klientów oddane są trzy warianty ubezpieczenia NNW szkolnego. Różnią się one głównie wysokością składki i sumą ubezpieczenia. Droższe polisy gwarantują wyższe kwoty odszkodowań. Z tego względu rodzice powinni dobrze przemyśleć wybór konkretnego wariantu.

Najważniejsze informacje:

 • Firma InterRisk już od kilku lat słynie z bogatej oferty ubezpieczeń NNW. Jednak niedawno asekurator wprowadził do niej kilka nowości.
 • Największą zmianą jest pojawienie się w ofercie nowego flagowego ubezpieczenia, czyli polisy NNW odNowa. Ma ona zapewnić poszkodowanym wsparcie pieniężne oraz pomoc w powrocie do zdrowia po wypadku.
 • Jedną z najważniejszych zalet tej polisy jest bogaty wybór dodatkowych rozszerzeń ochrony. Dzięki tej opcji opisywana polisa może nabrać naprawdę kompleksowego charakteru i zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa.
 • Poza tym świadczeniem firma InterRisk oferuje polisę NNW Edu, czyli ubezpieczenie dedykowane dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym. Ponadto asekurator prowadzi sprzedaż polis NNW dla konkretnych grup zawodowych.
 • Zgłoszenie szkody z tytułu ubezpieczenia NNW InterRisk jest możliwe na trzy sposoby. Klienci mogą w tym celu skorzystać z: infolinii, formularza online lub wiadomości e-mail.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie polisy NNW oferuje InterRisk?
Firma InterRisk to jeden z tych asekuratorów, który oferuje naprawdę bogaty wybór ubezpieczeń NNW. W ofercie tej marki można znaleźć między innymi: ubezpieczenie NNW odNowa, szkolne NNW Edu Plus oraz polisy dla konkretnych grup zawodowych.
Czym jest ubezpieczenie NNW InterRisk odNowa?
Jest to nowa polisa w ofercie InterRisk. Ubezpieczenie NNW łączy w sobie zalety tradycyjnego NNW oraz możliwość rozszerzenia polisy o liczne świadczenia dodatkowe. Dzięki temu to ubezpieczenie może stać się kompleksową alternatywą dla wymagających osób.
Ile kosztuje ubezpieczenie NNW InteRisk?
Ceny takich ubezpieczeń są dość standardowe, ponieważ zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za rok ochrony. Natomiast za te najdroższe polisy trzeba będzie zapłacić nieco więcej.