ubezpieczenie nnw w hdi
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW w HDI – cennik. Jak wygląda zgłoszenie szkody?

Towarzystwo ubezpieczeniowe HDI to firma, której działalność opiera się w 100% na sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych. Oznacza to, że oferta HDI jest dedykowana wyłącznie kierowcom oraz ich bliskich. W asortymencie tej grupy można znaleźć między innymi drogowe ubezpieczenie NNW w HDI. Na jakich zasadach działa taki rodzaj polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków? Czy warto ją zakupić? Zapraszamy do lektury!

Ubezpieczenie NNW w HDI – co obejmuje?

Ze względu na wybrany profil działalności TU HDI nie ma w swojej ofercie „standardowego” ubezpieczenia NNW. Zamiast tego HDI oferuje tzw. ubezpieczenie NNW drogowe. Czym ta polisa różni się od zwykłych wersji opisanego świadczenia?

Przede wszystkim faktem, że ubezpieczenie NNW drogowe dotyczy tylko szkód powstałych na skutek uczestnictwa w ruchu drogowym. Toteż ubezpieczenie HDI NNW nie zapewni pomocy np. przy wypadku w pracy lub podczas uprawiania sportu.

Tutaj jednak warto podkreślić ważną kwestię. Kompleksowe NNW drogowe chroni nie tylko kierowcę, ale także pasażerów podróżujących pojazdem. Co więcej, sama ochrona dotyczy wszelkich czynności związanych z użytkowaniem samochodu. Nie chodzi więc tylko o samą jazdę. Zresztą na stronie internetowej HDI można znaleźć dokładny zakres oferowanego ubezpieczenia. Polisa NNW drogowa chroni więc podczas:

  • jazdy samochodem;
  • wsiadania i opuszczania pojazdu;
  • naprawy samochodu w razie awarii na drodze;
  • pakowania i wypakowywania ładunku z auta.

Ochroną objęte są także różne wypadki losowe (np. pożar, wybuch) wynikające z nagłej awarii samochodu.

Ubezpieczenie NNW HDI – zakres ochrony

Tak naprawdę zakres wszystkich drogowych ubezpieczeń NNW od HDI jest identyczny. Polisa zapewnia odszkodowanie w razie śmierci lub doznania trwałego uszczerbku zdrowotnego na skutek wypadku drogowego. Ponadto asekurator w określonych przypadkach może przyznać dodatkowe środki na pokrycie konkretnych wydatków (np. przewozu do szpitala). Jednak w tym przypadku poszkodowany może uzyskać maksymalnie równowartość 10% SU.

Jedyne różnice dotyczą właśnie sumy ubezpieczenia, która wpływa na wysokość wypłacanych odszkodowań. W zależności od wybranego wariantu polisy taka suma może wynieść od 5 do 30 tysięcy złotych. Tutaj zasada jest prosta, gdyż droższe warianty ubezpieczenia zapewniają wyższe odszkodowanie.

NNW HDI – jak wygląda zgłoszenie szkody?

Firma HDI należy do towarzystwa ubezpieczeniowego Warta. To właśnie ten podmiot odpowiada więc za likwidację szkód z tytułu NNW. Toteż nabywcy takich świadczeń w celu zgłoszenia szkody mogą skorzystać z formularza online dostępnego na stronie internetowej Warty.

Oprócz tego kontakt z firmą HDI jest możliwy poprzez infolinię dostępną pod numerem – (22) 449 99 99.

NNW HDI – cennik. Ile kosztuje?

Wysokość składki ubezpieczenia NNW zależy od indywidualnej kalkulacji wykonanej przez asekuratora. Aby więc poznać taką wycenę, należy skonsultować się z nami pod adresem – kontakt@polisoteka.pl.

Czy HDI oferuje NNW szkolne?

Firma HDI nie ma w swojej ofercie ubezpieczenia NNW dla dzieci. Warto jednak dodać, że dzieci uzyskają ochronę podczas podróżowania samochodem dzięki opisanemu wyżej ubezpieczeniu NNW drogowemu.

Najważniejsze informacje:

  • Towarzystwo HDI to marka należąca do firmy Warta. Jej model biznesowy opiera się w całości na sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych.
  • Dlatego jedynym świadczeniem NNW w ofercie tej firmy jest drogowa polisa NNW dedykowana kierowcom. Na pewno jednym z jej plusów jest to, że zawsze chroni ona zarówno kierowcę, jak i pasażerów podróżujących autem.
  • Sam zakres polisy obejmuje przede wszystkim śmierć oraz trwały uszczerbek zdrowotny spowodowany wypadkiem komunikacyjnym. Z drugiej strony asekurator w określonych przypadkach może przyznać poszkodowanemu dodatkowe środki.
  • Ubezpieczenie drogowe NNW HDI jest dostępne w kilku wariantach. Niemniej każdy wariant ma identyczny zakres ochrony, a jedyną różnicą jest wyznaczona suma ubezpieczenia.
  • Ceny takich ubezpieczeń zależą od indywidualnej kalkulacji. Dlatego wszystkich kierowców zainteresowanych tym świadczeniem zachęcamy do skorzystania z naszej strony i wykonania takiej kalkulacji.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie ubezpieczenia NNW oferuje HDI?
TU HDI to marka stworzona w celu sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych. Nic więc dziwnego, że jedyną polisą NNW w jej asortymencie jest właśnie drogowe NNW. Takie ubezpieczenie ma chronić kierowcę i pasażerów podróżujących danym pojazdem.
Jaki jest zakres polisy NNW HDI?
Podstawowy zakres tego świadczenia obejmuje gwarancję wypłaty odszkodowania za zgon lub uszczerbek zdrowotny powstały na skutek wypadku drogowego. Ponadto asekurator może zapewnić pomoc w pokryciu niektórych kosztów leczenia lub późniejszej rekonwalescencji.
Ile wynosi odszkodowanie z tytułu NNW HDI?
Takie polisy są dostępne w kilku wariantach, które różnią się właśnie wysokością sumy ubezpieczenia. W zależności od wybranej wersji polisy może ona wynosić od 5 do 30 tysięcy złotych.