ubezpieczenie nnw w liberty ubezpieczenia
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW w Liberty Ubezpieczenia

Amerykański koncern Liberty Mutual to ogromne przedsiębiorstwo działające w sektorze finansowym. Jednym z obszarów działalności tej grupy jest sprzedaż ubezpieczeń. Początkowo ubezpieczenia Liberty były dostępne głównie w Stanach Zjednoczonych. Jednak później koncern rozpoczął ekspansję międzynarodową, która sprawiła, że ubezpieczenia Liberty pojawiły się w innych krajach. Częścią europejskiej ekspansji marki Liberty było wkroczenie na polski rynek. W 2007 roku w Polsce pojawiła się spółka Liberty Direct oferująca między innymi polisy NNW. Czy ubezpieczenie NNW w Liberty Ubezpieczenia nadal jest dostępne? Jak wygląda obecna sytuacja tej marki w Polsce? Zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem.

TU Liberty – o firmie

Działalności marki Liberty na amerykańskim rynku ubezpieczeń rozpoczęła się ponad 100 lat temu. Przez ten czas ubezpieczenia Liberty pojawiły się w wielu różnych krajach. To wszystko składa się na długą i pozytywną historię marki. Tym większym zaskoczeniem może być fakt, że historia marki Liberty na polskim rynku okazała się bardzo krótka.

We wstępie tego tekstu wspomnieliśmy, że działalności marki Liberty w Polsce rozpoczęła się w 2007 roku. Wtedy to amerykański koncern utworzył spółkę Liberty Direct i za jej pomocą rozpoczął sprzedaż ubezpieczeń nad Wisłą. Wszystko wskazywało na to, że firma Liberty odniesie w Polsce duży sukces. Jednak stało się zupełnie inaczej.

Pierwszą zapowiedzią nadchodzących zmian okazał się rok 2014, kiedy asekurator zmienił nazwę polskiej spółki na Liberty Ubezpieczenia. Wszystko ze względu na to, że w tamtym momencie polisy Liberty były coraz częściej oferowane przez agencje. Natomiast rola sprzedaży bezpośredniej systematycznie malała.

Niemniej ten ruch nie przyniósł zakładanej poprawy pod względem wyników sprzedażowych. W efekcie w 2016 roku koncern Liberty podjął decyzję o sprzedaży polskiej spółki Liberty Ubezpieczenia. Jej udziały zostały przejęte przez firmę AXA.

Czy ubezpieczenie NNW w Liberty Ubezpieczenia nadal jest dostępne?

Ostatecznie firma Liberty działała w Polsce przez zaledwie 9 lat. Trzeba jednak przyznać, że był to dosyć intensywny okres. Dowodem może być choćby duża liczba świadczeń wprowadzonych na rynek przez firmę Liberty.

We wspomnianym asortymencie można było znaleźć między innymi bardzo popularne ubezpieczenia NNW Liberty. Jednak poza nimi asekurator oferował również inne polisy. Tutaj można wspomnieć choćby o: ubezpieczeniach komunikacyjnych (OC, AC, NNW), polisach mieszkaniowych oraz turystycznych.

Niestety, ubezpieczenia NNW Liberty oraz inne polisy zniknęły z rynku wraz ze wspomnianym przejęciem. Na jego skutek wszelkie świadczenia i zobowiązania Liberty zostały przejęte przez firmę AXA. Tym samym osoby zainteresowanie takimi świadczeniami mogą jedynie skontaktować się z przedstawicielem firmy AXA.

Najważniejsze informacje:

  • Koncern Liberty Mutual Insurance to ogromne amerykańskie przedsiębiorstwo działające w sektorze ubezpieczeń już od ponad 100 lat. Przez ten czas ubezpieczenia Liberty pojawiły się w licznych krajach.
  • W 2007 roku koncern Liberty rozpoczął działalność w Polsce. W tym celu stworzono nawet dedykowaną spółkę Liberty Direct, która prowadziła sprzedaż ubezpieczeń w modelu bezpośrednim.
  • Po czasie zarząd Liberty zmienił nazwę spółki na Liberty Ubezpieczenia. Natomiast w 2016 roku podjęto kluczową decyzję o tym, że marka Liberty opuści polski rynek.
  • Następstwem tej decyzji było porozumienie z firmą AXA, która odkupiła wszystkie udziały spółki Liberty Ubezpieczenia.
  • Po zakończeniu tej procedury firma Liberty oficjalnie zniknęła z polskiego rynku ubezpieczeń. Wszystkie świadczenia i wynikające z nich zobowiązania asekuratora przejęła firma AXA.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Czy firma Liberty Ubezpieczenia działa w Polsce?
Od pewnego czasu nie. Firma Liberty była obecna w Polsce w latach 2007-2016. W 2016 roku zarząd spółki zadecydował o opuszczeniu polskiego rynku, czego następstwem była duża transakcja, kiedy wszelkie udziały spółki Liberty Ubezpieczenia przejął koncern AXA.
Czy ubezpieczenia NNW Liberty są nadal dostępne?
Skutkiem opisanej wyżej decyzji było zniknięcie z rynku wszystkich świadczeń dostępnych pod szyldem Liberty. Na mocy przejęcia te świadczenia stały się częścią asortymentu marki AXA. Dlatego dawnym klientom Liberty pozostaje kontaktować się z przedstawicielem towarzystwa AXA.