ubezpieczenie nnw w ergo hestia
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW w Ergo Hestia – cennik. Jak wygląda zgłoszenie szkody?

Skutki nieszczęśliwych wypadków mogą okazać się bardzo poważne. Dlatego już dawno temu ubezpieczyciele wprowadzili do swoich ofert świadczenia, które pozwalają się przed nimi zabezpieczyć. Posiadacze ubezpieczeń NNW mogą liczyć na uzyskanie wsparcia w razie ulegnięcia wspomnianemu wypadkowi. Co jasne, takie polisy znajdują się w ofertach różnych asekuratorów. Jednak firma Ergo Hestia oferuje klientom wyjątkowo szeroki wybór tych świadczeń. Zatem jakie ubezpieczenie NNW w Ergo Hestia są obecnie dostępne w ofercie tego asekuratora? Zapraszamy do lektury naszego tekstu.

Ubezpieczenie NNW w Ergo Hestia – co obejmuje?

Bardzo bogaty asortyment Ergo Hestia sprawia, że trudno byłoby omówić wszystkie dostępne ubezpieczenia NNW. Dlatego w tym tekście skupimy się na kilku najczęściej wybieranych polisach. Do tej kategorii z pewnością można zaliczyć klasyczne ubezpieczenie NNW indywidualne. Takie świadczenie jest dostępne w ramach kompleksowej polisy Ergo 7. Jej nabywcy mogą zakupić dodatkową ochronę NNW w trzech różnych wariantach, co pozwala na dopasowanie zakresu ochrony.

Ponadto towarzystwo kieruje swoją ofertę ubezpieczeń NNW do firm oraz przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Tutaj także trzeba wspomnieć o cennej możliwości dopasowania zakresu ochrony do określonych wymagań. Dlatego też zarówno zarządy firm, jak i przedsiębiorcy będą mogli wybrać odpowiedni rodzaj świadczenia.

Odrębnym elementem oferty asekuratora są dedykowane ubezpieczenia z ochroną NNW. Takie polisy mogą zapewnić ochronę np. sportowcom, kierowcom lub turystom, którzy udają się na zagraniczny wypoczynek.

NNW Ergo Hestia – tabela i porównanie przykładowych zakresów ochrony

Aby nieco lepiej zobrazować przykładowy zakres ubezpieczeń NNW oferowanych przez Ergo Hestię, przedstawimy teraz porównanie wariantów indywidualnej polisy, która jest dostępna w ramach polisy Ergo 7:

Ergo Hestia NNW wariant IErgo Hestia NNW wariant IIErgo Hestia NNW wariant III
Gwarancja wypłaty środków w razie doznania uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadkuWariant zawiera wszystkie świadczenia gwarantowane w wersji I plus usługi dodatkoweWszystkie wymienione do tej pory świadczenia
Ochrona obejmuje zarówno urazy (np. skręcenie kostki, zerwanie ścięgna/mięśnia), jak i trwałe uszkodzenie zdrowia (np. utrata słuchu, wzroku)Dodatkowy zasiłek finansowy w wysokości 100 złotych za każdy dzień spędzony w szpitaluGwarancja bezpłatnej opieki w ramach całkowitej i trwałej niezdolności do pracy
Gwarancja wypłaty 100% sumy ubezpieczenia w razie śmierci ubezpieczonegoZwrot udokumentowanych kosztów leczenia (np. kosztów badań diagnostycznych, wizyt lekarskich i zabiegów) oraz pomoc w pokryciu wydatków związanych z zakupem protez lub innych podobnych środkówDodatkowe odszkodowanie za stwierdzenie takiej niezdolności (jego maksymalna wysokość to 100 tysięcy złotych)
Polisa przeznaczona dla osób w wieku do 75 latDodatkowe świadczenie o wartości 30 tysięcy złotych wypłacane w razie nagłego udaru mózgu lub zawału sercaDodatkowa rekompensata w razie zdiagnozowania nowotworu sutka (u kobiet), a także nowotworu prostaty (u mężczyzn)

Polisa przeznaczona dla osób w wieku do 65 latPolisa przeznaczona dla osób w wieku do 65 lat

NNW Ergo Hestia – jak wygląda zgłoszenie szkody?

W ostatnich latach firma Ergo Hestia wprowadziła liczne udogodnienia na swojej platformie internetowej. Dzięki temu obecnie za pomocą tej strony można np. zgłosić powstałą szkodę. W tym celu należy skorzystać z dedykowanego formularza. Alternatywnie klienci powinni zadzwonić na infolinię i tam poinformować o powstaniu szkody. Infolinia jest dostępna pod numerem – 801 107 107 lub 585 555 555.

NNW Ergo Hestia – cennik. Ile kosztuje?

Towarzystwo ubezpieczeniowe Ergo Hestia zastrzega sobie prawo do indywidualnego wyceniania składki poszczególnych świadczeń. Z tego powodu nie możemy podać ceny poszczególnych polis. Warto jednak pamiętać, że uśrednione składki ubezpieczeń NNW zazwyczaj nie są zbyt wysokie. Dlatego ich zakup nie powinien nadszarpnąć posiadanego budżetu. W celu uzyskania wyceny zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem naszego serwisu.

Czy Ergo Hestia oferuje NNW szkolne?

Kiedyś firma Ergo Hestia prowadziła sprzedaż dedykowanych ubezpieczeń NNW szkolnych. Jednakże obecnie asekurator stawia na indywidualną współpracę z wybranymi placówkami szkolnymi. Jeżeli więc takie ubezpieczenie jest dostępne w sekretariacie, można je od razu nabyć. Na ten moment ogólne NNW szkolne nie znajduje się w regularnej ofercie asekuratora. Być może jednak taka sytuacja ulegnie zmianie w niedalekiej przyszłości.

Z drugiej strony alternatywą dla typowego szkolnego NNW może być bardziej kompleksowa polisa Ergo 4. Jej zakres obejmuje nie tylko ochronę przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. Oprócz tego polisa zapewnia również dodatkową pomoc w razie zdiagnozowania poważnej choroby u dziecka lub konieczności podjęcia szpitalnego leczenia.

Najważniejsze informacje:

  • Firma Ergo Hestia oferuje swoim klientom szeroki wybór ubezpieczeń z różnych kategorii. Jednym z ważnych elementów asortymentu tej firmy są ubezpieczenia NNW.
  • Podstawowa polisa NNW dla osób prywatnych jest dostępna jako część kompleksowego ubezpieczenia Ergo 7. Co istotne, przy zakupie tej polisy klienci mogą wybrać jeden z trzech dostępnych wariantów ochrony NNW.
  • Oprócz tego ochrona NNW pojawia się np. w polisach komunikacyjnych dla kierowców. Firma Ergo Hestia oferuje także możliwość zakupu grupowego ubezpieczenia NNW dla pracowników.
  • Jeżeli chodzi o szkolne ubezpieczenie NNW, aktualnie nie ma go w sprzedaży. Natomiast Ergo Hestia umożliwia zakup kompleksowej polisy dla dzieci Ergo 4. Ona może zapewnić nie tylko ochronę NNW, ale także liczne świadczenia dodatkowe.
  • W celu zgłoszenia szkody z NNW klienci Ergo Hestii mogą wypełnić formularz internetowy lub skorzystać z infolinii. Dzięki temu asekurator zarejestruje zgłoszenie i rozpocznie likwidację szkody.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie ubezpieczenia NNW oferuje Ergo Hestia?
Na pewno trzeba tutaj wspomnieć o ubezpieczeniu NNW dostępnym w ramach kompleksowego pakietu Ergo 7. Jest to najważniejsze świadczenie NNW dla osób prywatnych w ofercie Ergo Hestii. Ponadto asekurator oferuje także grupowe polisy NNW oraz NNW dla dzieci, a także dla kierowców.
Czy ubezpieczenie NNW szkolne Ergo Hestia jest dostępne w sprzedaży?
Obecnie nie, ale funkcję takiej polisy z powodzeniem może pełnić ubezpieczenie Ergo 4. Jest to kompleksowy pakiet przeznaczony dla dzieci i młodzieży, który obejmuje między innymi ochronę NNW.
Jak wybrać ubezpieczenie NNW Ergo Hestia?
Najbardziej kompleksową opcją wydaje się zakup polisy Ergo 7, która poza NNW zapewni także dodatkowe korzyści. Jeśli jednak komuś zależy tylko na ochronie NNW, może zakupić np. opisane ubezpieczenie NNW dla kierowców.