ubezpieczenie nnw w euroins
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW w Euroins

Poziom bezpieczeństwa na polskich drogach powoli się poprawia, ale statystyki dotyczące wypadków wciąż nie napawają optymizmem. Dane te jasno wskazują, że na polskich drogach dochodzi do częstych wypadków. Dlatego kierowcy, zwłaszcza ci pokonujący długie trasy, mogą martwić się o swoje bezpieczeństwo. Takie osoby poza dbaniem o bezpieczny styl jazdy mogą zakupić dodatkowe ubezpieczenie NNW w Euroins. Dzięki takiej polisie można bowiem uzyskać wsparcie finansowe w razie wypadku na drodze. Ubezpieczenia NNW widnieją między innymi w ofercie Euroins. Co dokładnie oferuje ten asekurator? Zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem.

TU Euroins – o firmie

Co to za firma Euroins? Takie pytanie mogą teraz zadawać sobie liczni kierowcy. Wynika to z faktu, że nie jest to szczególnie znany asekurator. Historia firmy Euroins rozpoczęła się wraz z końcem ubiegłego wieku. Firma ta powstała bowiem w 1998 roku w Bułgarii. To właśnie tamten obszar był zresztą początkowym terenem działalności Euroins. Z czasem jednak asekurator rozszerzył swoją ofertę, dzięki czemu dotarł z nią także do innych krajów. Finalnie ubezpieczenia Euroins pojawiły się również w Polsce.

W międzyczasie asekurator jasno wyznaczył model swojej działalności. Od zawsze istotną rolę w asortymencie tej marki odgrywały ubezpieczenia komunikacyjne. Z tego względu firma podjęła ważną decyzję i w wielu krajach wprowadziła na rynek tylko takie polisy. Wspomniana decyzja zapadła między innymi w odniesieniu do polskiego rynku. Dlatego obecnie grupa Euroins Polska zapewnia możliwość zakupu wyłącznie polis z kategorii ubezpieczeń komunikacyjnych.

Więcej informacji na temat tej firmy można znaleźć w naszym dedykowanym artykule.

Euroins upadłość – o czym warto wiedzieć?

Niedawno w mediach pojawiły się informacje, które mogły przerazić posiadaczy ubezpieczeń Euroins. Dziennikarze informowali bowiem, że spółka Euroins ogłosiła upadłość. Jednak okazało się, iż dotyczy to spółki Euroins Romania, a więc podmiotu działającego wyłącznie na rynku rumuńskim. Przedstawiciele grupy Euroins zapewniają, że taka sytuacja nie ma wpływu na działalność innych spółek. Dlatego klienci Euroins Polska nie powinni się tym martwić, ponieważ ta spółka, przynajmniej na razie, pozostaje stabilna.

Ubezpieczenie NNW w Euroins – oferta

Opisany model działalności asekuratora wpływa na wybór dostępnych świadczeń. Obecnie spółka Euroins Polska zapewnia możliwość zakupu tylko ubezpieczeń dla kierowców. Dotyczy to także świadczeń z kategorii NNW. Jak więc prezentuje się aktualna oferta takich polis?

Aktualnie w asortymencie Euroins pojawiły się dwie komunikacyjne polisy NNW. Kierowcy mogą więc wybrać takie świadczenie, które będzie lepiej przystosowane do ich potrzeb oraz preferencji. Teraz pokrótce przedstawimy warunki i zalety tych ubezpieczeń. Jednak od razu podkreślimy jedną ważną kwestię.

Obydwie polisy NNW Euroins są dostępne wyłącznie dla osób, które zdecydują się na zakup OC u tego asekuratora. Można więc stwierdzić, że są one dostępne w formie dodatkowego rozszerzenia ochrony.

Ubezpieczenie NNW komunikacyjne

Pierwszym świadczeniem jest dość standardowe ubezpieczenie NNW komunikacyjne. Ma ono zapewnić podstawowy wymiar ochrony przed następstwami nieszczęśliwych wypadków drogowych. Asekurator precyzuje, że taka ochrona obejmuje szkody powstałe w czasie:

 • prowadzenia pojazdu lub jazdy w roli pasażera;
 • wsiadania lub wysiadania z samochodu;
 • postoju/zatrzymania;
 • naprawy pojazdu (np. wymiany koła);
 • załadunku lub rozładunku bagaży.

Zasady wypłaty odszkodowania są w tym przypadku bardzo przejrzyste. Asekurator zapewnia wypłatę 1% liczonego od sumy ubezpieczenia za każdy 1% stwierdzonego uszczerbku na zdrowiu. Tym samym zgon oznacza wypłatę pełnej sumy ubezpieczenia.

W tym miejscu warto dodać, że opisywane ubezpieczenie jest dostępne w trzech wariantach. Różnią się one między innymi wysokością sumy ubezpieczenia. Ta może bowiem wynosić odpowiednio: 5, 15 lub 45 tysięcy złotych.

Co istotne, asekurator niezależnie od sumy ubezpieczenia zapewnia również wsparcie w pokryciu wybranych kosztów. Zapis ten dotyczy:

 1. Zakupu środków pomocniczych (np. kul) lub protez – do 10% SU;
 2. Kosztów związanych z przeszkoleniem zawodowym dla inwalidów – do 10% SU;
 3. Wydatków na operacje plastyczne – do 1000 złotych;
 4. Kosztów związanych z transportem zwłok – do 1000 złotych.

Polisa NNW Dodatkowa Ochrona Kierowcy

Opisane wyżej świadczenie zapewnia ochronę zarówno podczas kierowania autem, jak i jazdy w charakterze pasażera. Natomiast druga polisa jest już dedykowana tylko osobom kierującym. Co więcej, to ubezpieczenie ma zupełnie inne warunki.

W tym przypadku firma Euroins zapewnia odszkodowanie tylko wtedy, gdy kierujący dozna bardzo poważnego uszczerbku. Granica sięga tutaj aż 50% uszczerbku na zdrowiu. Jeśli kierowca dozna tak poważnej szkody, asekurator wypłaci mu 100% sumy ubezpieczenia.

Sam zakres polisy pozostaje tutaj bez zmian. Co istotne, takie ubezpieczenie nie jest zależne od innych świadczeń NNW. Tym samym mogą je zakupić nawet osoby, które dysponują już innym ubezpieczeniem tego typu.

Polisa NNW Euroins – OWU i wyłączenia odpowiedzialności

Osoby znające warunki ubezpieczeń wiedzą o tym, że wszystkie takie świadczenia mają tzw. wyłączenia odpowiedzialności. Są to zapisy dotyczące zabronionych zachowań, które mogą skutkować odmową wypłaty odszkodowania. W przypadku polis komunikacyjnych dotyczą one podobnych kwestii. Najczęściej spotykane wyłączenia odpowiedzialności uwzględniają:

 • kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień;
 • prowadzenie auta pod wpływem alkoholu lub środków odurzających;
 • naruszenie przepisów podczas prowadzenia samochodu.

W tym miejscu trzeba jednak przyznać, że w ubezpieczeniach Euroins pojawiają się dwa ważne zastrzeżenia. Pierwsze z nich dotyczy sytuacji, kiedy kierowca działał w stanie wyższej konieczności (np. ratowania życia ofiar wypadku). Natomiast drugie zastrzeżenie dotyczy sytuacji, kiedy zaniedbanie kierowcy nie miało wpływu na wypadek. Tym samym są to okoliczności, które mimo wszystko mogą zapewnić prawo do uzyskania rekompensaty pieniężnej. Warto więc o nich wspomnieć.

Zgłoszenie szkody z NNW Euroins – jak przebiega?

Obecnie zgłoszenie szkody z ubezpieczenia Euroins jest możliwe na kilka sposobów. Szczegółowe informacje na temat tej procedury można znaleźć na stronie internetowej asekuratora. Dlatego my przytoczymy tylko dostępne opcje.

Pierwszą z nich jest skorzystanie z infolinii dla klientów. Firma Euroins posiada dwie infolinie, ale ta poświęcona zgłaszaniu szkód jest dostępna pod numerem – +48 (22) 243 84 84. Warto jednak pamiętać, iż nie ma ona charakteru całodobowego. Telefoniczne zgłoszenie szkody jest możliwe od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.

Drugą opcją będzie skorzystanie ze zgłoszenia online. Elektroniczna obsługa szkód staje się podstawą w dzisiejszym świecie ubezpieczeń i dlatego korzysta z niej większość asekuratorów. Jak wygląda to w przypadku Euroins? Asekurator zachęca swoich klientów do pobrania i wypełnienia formularza zgłoszenia szkody. Można go znaleźć pod tym linkiem. Gotowy formularz należy zeskanować i przesłać asekuratorowi pocztą elektroniczną na adres – szkody@eins.pl.

Trzecią opcją jest po prostu skorzystanie z formularza kontaktowego i zamówienie rozmowy z konsultantem. Podczas takiej rozmowy można poinformować o powstaniu szkody oraz poprosić o informacje dotyczące dalszego przebiegu procedury.

Czy firma Euroins oferuje NNW Szkolne?

Niestety nie. Firma Euroins skupia się na sprzedaży ubezpieczeń dla kierowców. Dlatego komunikacyjne polisy NNW stanowią jedyne polisy tego typu, które trafiły do sprzedaży. Co więcej, takie ubezpieczenia są dostępne tylko dla nabywców ubezpieczeń OC. Toteż nie pozwalają one na zabezpieczenie np. dzieci podczas nauki.

Najważniejsze informacje:

 • Towarzystwo Ubezpieczeniowe Euroins od początku swojej działalności mocno promowało ubezpieczenia komunikacyjne. Z czasem to właśnie te świadczenia stały się jedynym elementem sprzedaży prowadzonej przez asekuratora.
 • Niedawno do sieci trafiły informacje o upadłości firmy Euroins. Dobra wiadomość jest taka, że dotyczyło to rumuńskiej spółki Euroins i nie ma to wpływu na działalność w Polsce.
 • W ofercie firmy Euroins można znaleźć dwa rodzaje ubezpieczeń NNW. Obydwie te polisy są jednak dostępne wyłącznie dla osób, które zdecydują się na zakup OC u tego asekuratora.
 • Pierwszą z tych polis jest standardowe NNW komunikacyjne, które zapewnia odszkodowanie w razie ulegnięcia wypadkowi drogowemu. Natomiast drugi rodzaj NNW ma zapewnić dodatkowe wsparcie kierowcom poważnie poszkodowanym na skutek takich zdarzeń.
 • Aby zgłosić szkodę z tytułu NNW Euroins, poszkodowani mogą skorzystać z infolinii lub poczty elektronicznej. W razie wątpliwości można także zamówić rozmowę z konsultantem i w jej trakcie wyjaśnić ewentualne wątpliwości.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie ubezpieczenia NNW oferuje firma Euroins?
Spółka Euroins Polska to asekurator zajmujący się sprzedaża ubezpieczeń komunikacyjnych. Spółka ta należy do międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej EINS, która powstała w 1998 roku w Bułgarii.
Czy firma Euroins nadal działa?
Wszyscy klienci Euroins poczuli zapewne dużą obawę w momencie przeczytania wiadomości o upadłości spółki. Jednak upadłość dotyczy spółki Euroins działającej na rynku rumuńskim. Tym samym w żaden sposób nie wpływa ona na działanie polskiej spółki ani innych spółek Euroins.
Jak zgłosić szkodę z NNW Euroins?
Zgłoszenie szkody z NNW Euroins jest możliwe na dwa sposoby. Posiadacze takich ubezpieczeń mogą zadzwonić na dedykowaną infolinię lub wypełnić formularz szkody, a następnie wysłać go ubezpieczycielowi drogą elektroniczną.