ubezpieczenie NNW w compensa
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW w Compensa – cennik. Jak wygląda zgłoszenie szkody?

Firma Compensa aktualnie prowadzi sprzedaż dziesiątek różnych świadczeń ubezpieczeniowych. Jednak bardzo ważne miejsce w asortymencie tej grupy zajmują ubezpieczenia NNW, czyli polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków. Przed czym dokładnie mogą one chronić oraz jakie świadczenia oferuje firma Compensa? Odpowiedzi można znaleźć w poniższym tekście. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Ubezpieczenie NNW w Compensa – co obejmuje?

Podstawowym świadczeniem w ofercie firmy Compensa jest ubezpieczenie NNW indywidualne. Już sama nazwa sugeruje, że takie świadczenie zostało skierowane do osób prywatnych, które chcą uzyskać dodatkową ochronę. Indywidualna polisa NNW zapewnia pomoc w razie ulegnięcia nieszczęśliwemu wypadkowi zarówno w Polsce, jak i za granicą. Co ważne, nawet standardowa polisa obejmuje ochronę w życiu prywatnym oraz zawodowym. Tym samym osoba ubezpieczona może uzyskać odszkodowanie także wtedy, kiedy do wypadku dojdzie w miejscu pracy.

Firma Compensa stworzyła również specjalne świadczenie z myślą o najmłodszych dzieciach. Jest to ubezpieczenie NNW szkolne. Więcej informacji na jego temat można znaleźć w ostatniej części tego tekstu.

Ciekawą alternatywą są także specjalistyczne polisy NNW Compensa. Przykładem takiej polisy może być NNW drogowe. Takie ubezpieczenie zapewnia ochronę kierowcom oraz pasażerom podróżującym określonym pojazdem. Dzięki niemu wspomniane osoby mogą otrzymać wsparcie w razie ulegnięcia wypadkowi drogowemu.

Ostatnią kategorię stanowią ubezpieczenia NNW Compensa dla przedsiębiorców i pracowników. Jest to szeroka grupa świadczeń o różnym charakterze oraz zakresie ochrony. Jeżeli więc ktoś byłby zainteresowany, powinien poprosić o przygotowanie indywidualnej oferty, która będzie uwzględniać jego oczekiwania.

NNW Compensa – tabela i porównanie przykładowych zakresów ochrony

NNW indywidualneNNW szkolneNNW drogowe
Pomoc finansowa w razie ulegnięcia nieszczęśliwemu wypadkowi w pracy lub poza niąUbezpieczenie aktywne przez 24 godziny na dobę i gwarancja ochrony także w czasie wakacjiWsparcie finansowe w razie ulegnięcia wypadkowi drogowemu jako kierowca lub pasażer
Dodatkowe wsparcie pieniężne w przypadku nagłego zachorowaniaWypłata świadczenia w sytuacji doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci z powodu nieszczęśliwego wypadkuGwarantowana wypłata świadczenia w przypadku śmierci/doznania uszczerbku na zdrowiu
Gwarancja zwrotu niektórych kosztów leczenia, rehabilitacji oraz zakupu specjalnych środków używanych w czasie rekonwalescencji (np. kul)Jednorazowe świadczenie w razie doznania uszczerbku na skutek ataku zwierzęcia/owada albo ulegnięcia wypadkowi, który nie skutkuje trwałym uszczerbkiem na zdrowiuPomoc w pokryciu kosztów leczenia oraz rehabilitacji
Wsparcie finansowe bliskich w razie śmierci ubezpieczonego (dostępne w określonych wariantach)Gwarancja wsparcia psychologa i pomoc w pokryciu kosztów niezbędnych korepetycjiMożliwość wykupienia polisy gwarantującej bardzo wysokie odszkodowanie w razie śmierci ubezpieczonego
Dodatkowa opcja rozszerzenia zakresu ochrony o np. OC w życiu prywatnym, wsparcie w razie zdiagnozowania choroby nowotworowejWsparcie w zorganizowaniu akcji ratunkowej lub poszukiwawczej w sytuacji zaginięcia dzieckaOchrona drogowa działająca w Polsce oraz poza granicami kraju

NNW Compensa – jak wygląda zgłoszenie szkody?

Towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa przygotowało kilka rozwiązań dla osób, które muszą zgłosić szkodę z tytułu zawartego ubezpieczenia. Każdy może więc wybrać odpowiednią dla siebie alternatywę. Zgłoszenie szkody Compensa jest możliwe za pomocą:

  1. Formularza online dostępnego na stronie – https://zgloszenie.compensa.pl/;
  2. Przesłania wiadomości e-mail na adres – szkody@compensa.pl;
  3. Osobistej wizyty w jednej z placówek Compensa – https://www.compensa.pl/wyszukiwarka-agentow-i-placowek/.

Ubezpieczenie NNW w Compensa – cennik. Ile kosztuje?

Cena ubezpieczenia NNW zależy od bardzo wielu czynników. Firma Compensa bierze pod uwagę między innymi: rodzaj polisy, wybrany zakres ochrony oraz informacje dotyczące ubezpieczonego. Najtańsze ubezpieczenia NNW Compensa mogą kosztować około 50-70 złotych za rok ochrony. W przypadku droższych świadczeń będą to kwoty powyżej 200 złotych rocznie.

Czy Compensa oferuje NNW szkolne?

Firma Compensa należy do grupy asekuratorów, którzy w swojej ofercie mają ubezpieczenia NNW szkolne. Warto jednak dodać, że oferta tej firmy wypada na tle konkurencji naprawdę dobrze. Wynika to przede wszystkim z szerokiego zakresu gwarantowanej ochrony.

Co jasne, ubezpieczenie NNW szkolne zapewnia pomoc w razie doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu lub zgonu. Jest to podstawowy zapis we wszystkich ubezpieczeniach tego typu. Wysokość odszkodowania będzie w tym przypadku zależeć od wybranego wariantu polisy. Warto jednak dodać, że firma Compensa zapewnia dość szeroki zakres ochrony nawet w tych podstawowych polisach.

Przykładowo, jeśli dziecko ulegnie wypadkowi, który jednak nie spowoduje trwałego uszczerbku na zdrowiu, asekurator wypłaci jednorazowe świadczenie. Podobnie będzie w sytuacji, kiedy malec zostanie zaatakowany przez zwierzę lub dozna szkody w wyniku ukąszenia owada. Bardzo ważnym dodatkiem jest również gwarancja pomocy psychologa i wsparcie w zorganizowaniu korepetycji. To często będzie niezbędne w sytuacji, gdy dziecko na skutek choroby musiało opuścić znaczną część roku szkolnego.

Jeśli rodzicom zależy na zapewnieniu malcowi maksymalnej ochrony, mogą zdecydować się na rozszerzony wariant szkolnego NNW. Taka polisa, poza szerszym zakresem ochrony, zagwarantuje także wyższe odszkodowanie!

Najważniejsze informacje:

  • Firma Compensa należy do szerokich struktur koncernu Vienna Insurance Group. Jednak pomimo tego oferta firmy Compensa jest na tyle bogata, że nie ustępuje ona ofercie wielu firm działających indywidualnie.
  • Ważną częścią wspomnianego asortymentu są polisy NNW. Firma Compensa oferuje bardzo szeroki wybór takich świadczeń, który obejmuje między innymi: indywidualne, grupowe i specjalne polisy NNW.
  • Ubezpieczenie indywidualne NNW Compensa jest najbardziej uniwersalne i może ono zapewnić ochronę każdej dorosłej osobie. Dodatkowo firma Compensa umożliwia zakup polis o dedykowanym zakresie (np. NNW dla kierowców).
  • Co istotne, firma Compensa oferuje także ubezpieczenia NNW szkolne. Takie polisy będą zdecydowanie najlepszym wyborem dla osób, które chcą zabezpieczyć swoje dzieci.
  • Firma Compensa od dłuższego czasu zachęca swoich klientów do wypełniania formalności drogą elektroniczną. Dlatego jednym ze sposób na zgłoszenie szkody będzie właśnie formularz online.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie są dostępne ubezpieczenia NNW Compensa?
Aktualna oferta NNW Compensa jest niezwykle bogata. W tej kategorii świadczeń można znaleźć między innymi: indywidualne polisy NNW, ubezpieczenia NNW szkolne, polisy dla kierowców oraz kilka innych świadczeń.
Które ubezpieczenie NNW Compensa wybrać?
Szeroki wybór dostępnych świadczeń sprawia, że każdy może wybrać taką polisę, która w największym stopniu będzie odpowiadać jego oczekiwaniom. Warto więc zapoznać się z warunkami poszczególnych świadczeń i wybrać najlepszą alternatywę.
Ile kosztuje NNW Compensa?
Ceny takich ubezpieczeń zawsze zależą od indywidualnej kalkulacji asekuratora, która uwzględnia przede wszystkim poziom ryzyka ubezpieczeniowego. Dlatego niektóre polisy NNW mogą kosztować kilkadziesiąt, a inne nawet kilkaset złotych rocznie.