Ubezpieczenie NNW w Bezpieczny.pl
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW w Bezpieczny.pl

Ubezpieczenia NNW rzadko kiedy stanowią najważniejszy produkt w ofercie ubezpieczycieli. Dużo częściej są one raczej świadczeniami pobocznymi albo wręcz dodatkiem do innych polis. Jednak od każdej reguły zdarzają się przecież wyjątki. W kontekście NNW takim wyjątkiem może być oferta serwisu Bezpieczny.pl. Wszystko ze względu na to, że w tej ofercie polisy NNW odgrywają bardzo istotną rolę. Jak wygląda ubezpieczenie NNW w Bezpieczny.pl i co warto o nim wiedzieć? Zapraszamy do lektury.

Bezpieczny.pl – o firmie

Bezpieczeństwo to termin nierozerwalnie związany z ubezpieczeniami. Koniec końców celem dosłownie każdej polisy jest właśnie zapewnienie bezpieczeństwa poprzez objęcie osób lub dóbr stosowną ochroną. Z takiego założenia wychodzą między innymi założyciele serwisu Bezpieczny.pl. Jest to serwis prowadzący sprzedaż świadczeń ubezpieczeniowych. Od lat portal Bezpieczny.pl prowadzi bardzo bliską współpracę ze znaną firmą Generali. To właśnie ona odpowiada za obsługę większości świadczeń oferowanych przez serwis Bezpieczny.pl. Więcej informacji o firmie Generali można znaleźć w naszym tekście poświęconym temu asekuratorowi.

Wróćmy jednak do serwisu Bezpieczny.pl. Współpraca z tak dużym asekuratorem zapewnia spore możliwości pod kątem sprzedaży ubezpieczeń. Dlatego w ofercie serwisu Bezpieczny.pl można odnaleźć wiele różnych świadczeń. Jednak w kontekście tego artykułu skupimy się na szerokim wyborze ubezpieczeń NNW. Dostępność tych świadczeń oraz możliwość przystosowania zakresu ich ochrony naprawdę zasługuje bowiem na uwagę.

Od razu zaznaczymy jednak ważną kwestię. Ubezpieczenia NNW dostępne w ramach serwisu Bezpieczny.pl są kierowane przede wszystkim do dzieci, młodzieży i osób kontynuujących naukę. Nie ma więc tutaj mowy o standardowych polisach NNW przeznaczonych dla osób dorosłych. Takie osoby muszą po prostu poszukać wspomnianego ubezpieczenia w innej firmie.

Ubezpieczenie NNW w Bezpieczny.pl

We wstępie artykułu wspomnieliśmy o tym, że spora część ubezpieczycieli zapewnia ograniczone możliwości pod kątem zakupu polis NNW. Jednak w przypadku serwisu Bezpieczny.pl jest zupełnie inaczej. Tego typu ubezpieczenia stanowią bardzo ważną część całej oferty. Dlatego teraz pokrótce opiszemy wszystkie polisy z tej kategorii.

Warto jednak najpierw wspomnieć o zasadzie, która sprawdza się w przypadku wszystkich polis NNW z serwisu Bezpieczny.pl. Otóż te polisy są zazwyczaj dostępne w kilku różnych wariantach. Różnią się one głównie ceną oraz wysokością sumy ubezpieczenia. Droższe warianty po prostu gwarantują wyższe odszkodowanie. Dlatego warto mieć to w pamięci przy wyborze konkretnego świadczenia.

Ubezpieczenie NNW Żłobek + Przedszkole

Pierwszą opcją jest polisa NNW przeznaczona dla tych najmłodszych dzieci, czyli maluchów w wieku przedszkolnym. Takie ubezpieczenie można wykupić nawet z myślą o maluchach, które uczęszczają do żłobków. Jeżeli chodzi o zakres polisy NNW, obejmuje on między innymi: wysokie odszkodowanie za śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, odszkodowanie za poważną chorobę i pobyt w szpitalu.

Ubezpieczenie NNW Szkolne

Jest to jedno z najpopularniejszych świadczeń w ofercie serwisu Bezpieczny.pl. Polisa NNW Szkolna może obejmować wszystkie dzieci w wieku szkolnym oraz studentów. Zakres wiekowy wynosi w tym przypadku od 7 do 25 lat. Jeśli chodzi o zakres ubezpieczenia, wygląda on dość podobnie. Tutaj warto jednak wspomnieć, że każdy wariant tej polisy obejmuje również wyczynowe uprawianie sportu. Taki zapis zapewnia cenną dodatkową ochronę, która nie wchodzi w zakres wielu standardowych ubezpieczeń.

Co istotne, dla dzieci w wieku powyżej 13 lat dostępne jest rozszerzenie ochrony w postaci dodatkowego OC. Taka polisa zapewnia pomoc w pokryciu kosztów naprawy szkód wyrządzonych przez dziecko. Co jasne, nie mogą to być jednak szkody wyrządzone celowo. Jeśli będą one przypadkowe, asekurator zapewni odszkodowanie z limitem do 30-50 tysięcy złotych.

Ubezpieczenie NNW dla studentów, słuchaczy, doktorantów

Nauka na uczelni wyższej może mieć różne oblicza. Dlatego ten wariant polisy jest kierowany zarówno do studentów, jak i do słuchaczy oraz doktorantów. Tym samym taka polisa zapewni ochronę nawet na końcowym etapie nauki. Co istotne, zakres tego ubezpieczenia przewiduje wypłatę odszkodowania w przypadku doznania jednego z ponad 400 różnych urazów. Jest więc to całkiem szeroki zakres ochrony, gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie pozostałe zapisy. Ich pełen wykaz jest dostępny pod tym linkiem.

Ubezpieczenia NNW dla dorosłych pracowników placówek oświaty

W tym miejscu warto przypomnieć, że serwis Bezpieczny.pl skupia się na ubezpieczeniach NNW dla dzieci. Właściwie jedynym wyjątkiem od tej reguły są pakiety OC/NNW dla pracowników placówek oświaty. Podobnie jak w przypadku opisanych ubezpieczeń dla dzieci – są one dostępne w trzech wersjach: żłobek/przedszkole, szkoła oraz uczelnia wyższa.

Zakres tych świadczeń obejmuje przede wszystkim ochronę NNW. Jednak w każdym przypadku taką ochronę można rozszerzyć o dodatkowe OC. Takie świadczenie zapewni pomoc w przypadku popełnienia błędów zawodowych, które doprowadziły do powstania szkód na czyimś zdrowiu lub mieniu. W wielu sytuacjach będzie to cenne rozszerzenie ochrony.

Jak wygląda zgłoszenie szkody z NNW Bezpieczny.pl?

Zdecydowana większość ubezpieczeń NNW związanych z edukacją jest obsługiwana przez firmę Generali. Dlatego na stronie internetowej Bezpieczny.pl można znaleźć specjalny odnośnik, który prowadzi do formularza online. Umożliwia on zgłoszenie szkody z tytułu ubezpieczenia Generali. Jest on dostępny w tym miejscu.

Po wejściu na tę podstronę należy wypełnić formularz i zamieścić w nim wszystkie wymagane informacje dotyczące szkody. Dzięki temu asekurator będzie mógł szybko rozpocząć procedury związane z wypłatą odszkodowania. Jednocześnie serwis Bezpieczny.pl przygotował pomoc dla osób, które będą mieć problemy z wypełnieniem formularza. Takie osoby mogą więc:

  • Zadzwonić na ogólną infolinię firmy Generali – +48 913 913 913 (infolinia jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00);
  • Skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielem serwisu Bezpieczny.pl – +48 (55) 718 92 53 (infolinia jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00);
  • Wysłać SMS-a o treści „SZKODA” na numer – +48 604 441 091.

NNW Bezpieczny.pl – cennik. Ile kosztuje taka polisa?

W teorii bezpieczeństwo jest bezcenne, ale praktyka często weryfikuje to założenie. Ceny ubezpieczeń mają dla klientów duże znaczenie, a największym zainteresowaniem zawsze cieszą się polisy atrakcyjne cenowo. Zatem ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie NNW oferowane przez portal Bezpieczny.pl?

Zacznijmy od ubezpieczeń NNW dla dzieci. Jeśli o nie chodzi, cena takiej polisy rzadko kiedy przekracza 100 złotych rocznie. Tylko te najbardziej rozbudowane ubezpieczenia mogą kosztować około 100-150 złotych za rok ochrony. Pozostałe polisy są dostępne już za kilkadziesiąt złotych rocznie.

Sprawa wygląda bardzo podobnie w przypadku ubezpieczeń NNW dla pracowników placówek edukacyjnych. Tutaj również ceny najtańszych ubezpieczeń wynoszą kilkadziesiąt złotych za rok ochrony. Jedynie za najdroższe ubezpieczenia z najszerszym zakresem trzeba będzie zapłacić około 150-190 złotych rocznie. Ponadto osoby zainteresowane rozszerzeniami podstawowej ochrony muszą również doliczyć do tych kwot koszt zakupu dodatkowych świadczeń.

Najważniejsze informacje:

  • Serwis Bezpieczny.pl prowadzi bardzo bliską współpracę z towarzystwem ubezpieczeniowym Generali. To właśnie włoski koncern odpowiada za obsługę zdecydowanej większości świadczeń, które są sprzedawane za pośrednictwem tej podstrony.
  • Schemat działania tego serwisu opiera się na sprzedaży różnych ubezpieczeń. Jednak trzeba przyznać, że w przypadku portalu Bezpieczny.pl ubezpieczenia NNW stanowią bardzo istotną część oferty.
  • Z drugiej strony model ich sprzedaży jest dość nietypowy. Asekurator skupia się bowiem na sprzedaży ubezpieczeń NNW dla dzieci, młodzieży oraz studentów. To właśnie takie świadczenia składają się na większość asortymentu.
  • Istotnym atutem takich ubezpieczeń jest zakres ochrony przystosowany do wieku i wynikających z niego potrzeb dziecka. Ubezpieczenia zapewniają odszkodowanie między innymi za: zgon w wyniku NNW, poważną chorobę oraz pobyt w szpitalu.
  • Jedynym wyjątkiem od zasady dotyczącej sprzedaży ubezpieczeń NNW dla dzieci są polisy dedykowane pracownikom placówek oświaty. Takie ubezpieczenia są dostępne dla pracowników: żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, średnich oraz uczelni wyższych.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie ubezpieczenia NNW oferuje serwis Bezpieczny.pl?
Serwis Bezpieczny.pl oferuje bardzo bogaty wybór ubezpieczeń NNW. Jednak w gronie tych świadczeń można znaleźć przede wszystkim polisy dedykowane dzieciom oraz młodzieży w wieku szkolnym. W przypadku osób dorosłych jedyną dostępną opcją są ubezpieczenia NNW dla pracowników placówek oświaty.
Co daje ubezpieczenie NNW Bezpieczny.pl?
Zakres tych ubezpieczeń został zbudowany wokół czynności związanych z nauką oraz życiem codziennym. Obejmuje on więc między innymi wypłatę odszkodowania za: zgon w wyniku NNW, nagłą chorobę, poważny uraz lub hospitalizację. Warto dodać, że wysokość odszkodowania zależy od wybranego wariantu ubezpieczenia.
Jak zgłosić szkodę z NNW Bezpieczny.pl?
Najlepszym sposobem wydaje się skorzystanie z formularza online dostępnego na stronie Bezpieczny.pl. Oprócz tego posiadacze świadczeń NNW mogą skorzystać z dedykowanej infolinii lub wysłać SMS-a o treści „SZKODA” na numer – +48 604 441 091. W ten sposób można nawiązać szybki kontakt z pracownikiem serwisu.