Ubezpieczenie NNW w Benefia
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW w Benefia

Nieszczęśliwe wypadki mogą przytrafić się w każdym miejscu na świecie. Takie sytuacje zdarzają się w czasie pracy, podczas pobytu w domu, a nawet w trakcie wakacyjnych wyjazdów. Dlatego możliwość uzyskania ochrony przed takimi wypadkami jest niezwykle istotna. Z kolei najlepszą formą wspomnianej ochrony jest ubezpieczenie NNW. Polisy tego typu stają się coraz popularniejsze, o czym świadczą choćby rosnące statystyki dotyczące sprzedaży. Ubezpieczenia NNW oferuje między innymi firma Benefia, czyli marka należąca do koncernu Vienna Insurance Group. Jakie ubezpieczenie NNW w Benefia można znaleźć? Zapraszamy do lektury.

Benefia – o firmie

Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia to jedna z marek należących do koncernu Vienna Insurance Group. Model jej działalności jest jednak na tyle specyficzny, że zasługuje na osobne omówienie. Otóż towarzystwo Benefia zajmuje się głównie sprzedażą ubezpieczeń komunikacyjnych. Co prawda, oferta firmy obejmuje również polisy majątkowe i turystyczne, ale to ubezpieczenia dla kierowców są fundamentem całego asortymentu.

Aby więc uzyskać szersze możliwości pod kątem sprzedaży tych świadczeń, przedstawiciele Benefii zdecydowali się na ciekawy krok. Było nim nawiązanie współpracy z różnymi podmiotami działającymi w branży motoryzacyjnej. Takimi podmiotami są np.: Okręgowe Stacje Kontroli Pojazdów, sklepy z częściami samochodowymi oraz warsztaty. Jeśli taka placówka współpracuje z firmą Benefia, jej klienci mogą zakupić tam wybrane polisy komunikacyjne. Trzeba więc przyznać, że taki kanał sprzedaży wyróżnia asekuratora na tle rynkowej konkurencji.

Wszystkie najważniejsze informacje na temat firmy Benefia można znaleźć w naszym dedykowanym tekście poświęconym temu asekuratorowi.

Ubezpieczenie NNW w Benefia – oferta

Opisane wyżej wprowadzenie nie było przypadkowe. Model działalności Benefii sprawia bowiem, że asekurator mocno promuje swoje komunikacyjne polisy NNW. To właśnie te polisy omówimy w pierwszej kolejności.

Ubezpieczenia NNW dla kierowców Benefia

Temat wypadków komunikacyjnych w Polsce powraca przy okazji każdego kolejnego okresu wzmożonego ruchu na drogach. Niestety, ma to swoje przykre uzasadnienie. Polska od lat plasuje się w niechlubnej czołówce krajów pod kątem największej liczby wypadków drogowych. Dlatego obiektywnie trzeba przyznać, że jazda po polskich drogach automatycznie oznacza większe ryzyko wypadków.

Dlatego firma Benefia przygotowała specjalne ubezpieczenie NNW dla kierowców. Ta polisa ma zapewnić wsparcie finansowe w przypadku śmierci ubezpieczonego lub doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu. Co istotne, NNW komunikacyjne Benefia obejmuje zarówno samego kierowcę, jak i ewentualnych pasażerów.

Suma gwarancyjna tego ubezpieczenia może wynosić od 10 do nawet 200 tysięcy złotych. Wszystko zależy tutaj od wybranego wariantu ubezpieczenia. Co więcej, firma Benefia zapewnia także możliwość rozszerzenia zakresu ochrony. Tutaj pojawiają się dwa zapisy dostępne w formie wspomnianego rozszerzenia:

  • UTO – zapis ten rozszerza ochronę i sprawia, że obejmuje ona również przemieszczanie się za pomocą tzw. Urządzeń Transportu Osobistego. Do ich grona należą np. rowery i hulajnogi elektryczne. Tym samym dzięki temu zapisowi ubezpieczony może liczyć na odszkodowanie również przy wypadku podczas jazdy na UTO.
  • Powrót do Zdrowia – szkody zdrowotne powstałe na skutek wypadku komunikacyjnego mogą być ogromnym problemem. Dlatego asekurator zapewnia możliwość wykupu dodatkowego zapisu, czyli świadczenia „Powrót do Zdrowia”. Dzięki niemu osoby poszkodowane w wypadku mogą liczyć na natychmiastową i prywatną opiekę ambulatoryjną. Dostęp do takich świadczeń może istotnie przyspieszyć powrót do zdrowia po wypadku.

Ubezpieczenia NNW dla motocyklistów

Zderzenie z samochodem może być szczególnie niebezpieczne dla motocyklistów, którzy są dużo słabiej chronieni przed wszelkimi uderzeniami. Dlatego miłośnicy dwóch kółek również powinni zadbać o uzyskanie dodatkowej ochrony NNW. Z tego względu w ofercie firmy Benefia pojawiło się także dedykowane NNW dla motocyklistów.

Zakres tej polisy praktycznie w niczym nie różni się od opisanej wyżej polisy dla kierowców. Jedyna różnica polega na tym, że ta polisa została przystosowana do potrzeb użytkowników motocykli.

Polisy NNW dla lokatorów

W aktualnym asortymencie firmy Benefia można znaleźć także ubezpieczenia dla domów i mieszkań. Jednym z dostępnych rozszerzeń ochrony w przypadku tych świadczeń są właśnie polisy NNW. Co warto o nich wiedzieć?

Przede wszystkim ubezpieczenie NNW dla lokatorów mogą zakupić tylko osoby, które zdecydowały się na zakup polisy mieszkaniowej. Może to być zarówno ubezpieczenie lokalu od ognia i zdarzeń losowych, jak i polisa all-risk. Jeżeli chodzi o zakres ubezpieczenia, obejmuje on przede wszystkim zgon oraz trwały uszczerbek zdrowotny spowodowany NNW. Dodatkowo taki zakres można uzupełnić o ochronę przed zawałem lub udarem.

Co istotne, ubezpieczenie NNW dla lokatorów Benefia obejmuje nawet szkody powstałe podczas amatorskiego uprawiania sportu. Ogólne Warunki Ubezpieczenia precyzują jednak, że z zakresu wyłączone jest wyczynowe uprawianie sportu oraz dyscyplin ekstremalnych.

Ubezpieczenie NNW turystyczne

Polisa NNW jest również dostępna jako jedno z rozszerzeń ochrony w ramach ubezpieczenia turystycznego Benefia. Zakres tej polisy jest dość standardowy, ale z jednym wyjątkiem. Asekurator zapewnia dodatkowe środki w sytuacji, gdy ubezpieczony umrze na skutek wypadku komunikacyjnego.

Ubezpieczenie NNW Benefia – jak zgłosić szkodę?

Polisa NNW to jedno z tych świadczeń, które kupuje się z nadzieją, że nigdy nie będzie potrzebne. Jednak rzeczywistość potrafi nieraz brutalnie zweryfikować to założenie. Dlatego tak ważne jest to, aby wiedzieć, kiedy i w jaki sposób można zgłosić szkodę z tytułu ubezpieczenia.

W przypadku firmy Benefia jest to możliwe przede wszystkim za pośrednictwem formularza online. Ma on uniwersalny charakter, ponieważ umożliwia zgłoszenie szkody dotyczącej wszystkich rodzajów polis. Formularz jest dostępny pod tym linkiem.

Co jasne, nagłe wypadki zazwyczaj zdarzają się w miejscach, gdzie dostęp do strony internetowej może być problemem. Dlatego w takich sytuacjach posiadacze ubezpieczeń NNW Benefia mogą skorzystać ze specjalnej infolinii. Za jej pomocą można łatwo zgłosić szkodę drogą telefoniczną. Infolinia jest dostępna pod numerem – +48 (22) 212 20 30.

Jeśli ktoś chciałby przesłać asekuratorowi stosowne dokumenty, może je kierować na adres – bok@benefia.pl.

Czy Benefia oferuje NNW Szkolne?

Spośród wszystkich świadczeń NNW polisy szkolne cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Zakup takiej polisy jest bowiem dla rodziców najlepszym sposobem na zadbanie o bezpieczeństwo dziecka podczas nauki. Jak więc pod kątem takich świadczeń prezentuje się aktualna oferta TU Benefia?

Od razu trzeba zaznaczyć, że samodzielnego ubezpieczenia NNW dla uczniów nie ma w ofercie Benefii. Jednak mimo to rodzice mogą zabezpieczyć zdrowie swoich dzieci. Jest to możliwe za sprawą opisanego wyżej ubezpieczenia NNW dla lokatorów. Taka polisa może chronić między innymi dzieci podczas nauki szkolnej, co zresztą zostało ujęte w OWU.

Tym samym Benefia umożliwia zakup szkolnego NNW. Niemniej jest to możliwość dostępna tylko dla osób, które jednocześnie zdecydują się na zakup polisy mieszkaniowej.

Najważniejsze informacje:

  • Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia to marka należąca do znanego koncernu Vienna Insurance Group. W jej ofercie można znaleźć liczne świadczenia, w tym także polisy NNW.
  • Jedną z najważniejszych kategorii świadczeń w ofercie Benefii są polisy komunikacyjne. Dlatego asekurator oferuje również możliwość zakupu komunikacyjnego NNW, które obejmuje kierowcę oraz pasażerów.
  • Wspomniana polisa NNW jest dostępna także dla motocyklistów. Ubezpieczenie to zapewnia rekompensatę finansową za zgon lub trwały uszczerbek na zdrowiu spowodowany NNW.
  • Oprócz tego firma Benefia prowadzi sprzedaż ubezpieczeń NNW dla lokatorów nieruchomości oraz NNW turystycznych. Jeśli chodzi o pierwsze z wymienionych świadczeń, można je zakupić jedynie wraz z polisą mieszkaniową.
  • Zgłoszenie szkody z tytułu ubezpieczenia NNW Benefia jest możliwe na kilka sposobów. Na stronie internetowej asekuratora można znaleźć formularz dedykowany tej procedurze. Oprócz tego klienci mogą również zgłosić szkodę za pomocą infolinii.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie ubezpieczenia NNW oferuje firma Benefia?
Oferta ubezpieczeń NNW w aktualnym asortymencie firmy Benefia obejmuje kilka świadczeń. Są to polisy NNW dedykowane: kierowcom, motocyklistom, turystom oraz lokatorom nieruchomości. Każda z tych polis różni się nieco pod kątem warunków i zakresu ochrony.
Czy firma Benefia sprzedaje NNW szkolne?
Dedykowanej szkolnej polisy NNW nie ma w aktualnej ofercie Benefii. Jednak funkcję takiej polisy może z powodzeniem pełnić wspomniane ubezpieczenie NNW dla lokatorów. Ono może bowiem obejmować między innymi dzieci i młodzież w wieku szkolnym.
Jak zgłosić szkodę z tytułu ubezpieczenia NNW Benefia?
Zgłoszenie takiej szkody jest możliwe za pośrednictwem formularza online lub infolinii dla klientów. Posiadacze polis NNW Benefia mogą więc sami wybrać, jaka metoda będzie w ich przypadku lepszą opcją.