Ubezpieczenie NNW na miesiąc online – jaka jest cena?

Zakup ubezpieczenia bardzo często oznacza podpisanie umowy na okres wynoszący przynajmniej 12 miesięcy. To właśnie kalendarzowy rok w zdecydowanej większości przypadków jest terminem obowiązywania ochrony. Po jego upływie ubezpieczenie wygasa samoistnie. Zdarzają się jednak sytuacje, w których dana osoba potrzebuje dodatkowej ochrony tylko na pewien okres. Warto więc zadać tutaj kilka ważnych pytań. Czy można obecnie kupić miesięczną polisę? Czy ubezpieczenie NNW na miesiąc online w ogóle znajduje się w ofertach ubezpieczycieli? Jaka jest cena takich polis? Na te pytania odpowiemy w poniższym tekście.

Czy można kupić ubezpieczenie NNW na miesiąc?

Odpowiedź na postawione pytanie nie jest prosta. Tak naprawdę niektóre ubezpieczenia NNW faktycznie będą dostępne w wariancie krótkoterminowym. Z kolei inne ubezpieczenia tego typu będzie można nabyć tylko na standardowy okres kalendarzowego roku.

Pod tym względem kluczowe znaczenie mają oferty poszczególnych asekuratorów. Jeśli wybrane towarzystwo umożliwia zawarcie umowy ubezpieczenia NNW na jeden miesiąc, warto skorzystać z takiego rozwiązania. Należy jednak pamiętać o tym, że nie jest to reguła. Większość towarzystw ubezpieczeniowych preferuje sprzedaż świadczeń na okres całego roku. Dlatego też znalezienie polisy NNW o charakterze miesięcznym może wymagać dłuższych poszukiwań.

Jakie ubezpieczenia NNW są dostępne w sprzedaży krótkoterminowej? Tutaj trzeba wspomnieć przede wszystkim o polisach NNW dla turystów. Takie świadczenia mają bowiem chronić turystów jedynie podczas wyjazdu. Z kolei większość takich wyjazdów trwa właśnie od 1 do około 3 tygodni. Tym samym turystyczne NNW z pewnością można kupić na cały miesiąc.

Innym rodzajem takiego świadczenia jest krótkoterminowe NNW dla kierowców. Taka polisa przyda się osobom, które wyjeżdżają poza granice Polski własnym samochodem. Wówczas nawet krótkoterminowe NNW zapewni im pomoc w razie nagłych wypadków komunikacyjnych i innych nieprzewidzianych sytuacji.

Jeżeli zaś chodzi o pozostałe świadczenia (np. NNW szkolne, indywidualne, grupowe), one są już zazwyczaj dostępne tylko w wariancie rocznym.

Gdzie kupić ubezpieczenie NNW na miesiąc?

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka w szkole
Najlepsza ochrona w rozsądnej cenie!

Podstawowym krokiem do zakupu ubezpieczenia NNW na miesiąc będzie znalezienie asekuratora, który prowadzi sprzedaż takich świadczeń. Jeżeli zaś chodzi o samą procedurę zakupu, nie jest ona szczególnie skomplikowana. Obecnie najwygodniejszą metodą zakupu wszelkich ubezpieczeń, w tym także polis krótkoterminowych, jest zakup online. Dzięki serwisom online można łatwo i szybko kupić wybrane ubezpieczenie. Gotowe dokumenty zostaną wtedy wysłane na podany adres e-mail, dzięki czemu cała procedura nie wymaga nawet wychodzenia z domu!

Co jasne, zakup wspomnianych ubezpieczeń jest możliwy także u agentów lub bezpośrednio w placówce wybranego ubezpieczyciela. Warto jednak pamiętać, że przy sprzedaży stacjonarnej ceny poszczególnych polis mogą być wyższe. Z tego względu zakup ubezpieczenia online będzie nie tylko wygodniejszą, ale i bardziej opłacalną alternatywą.

Jaka jest cena ubezpieczenia NNW na miesiąc?

Standardowy zakres cen ubezpieczeń NNW wynosi od około 30 do około 200 złotych za całoroczną ochronę. W przypadku polis krótkoterminowych ten przelicznik jest mniej korzystny, ale siłą rzeczy takie polisy są tańsze. Zazwyczaj ich cena przy wyborze miesięcznej ochrony nie powinna przekraczać kwoty 50 złotych. Tylko te najbardziej rozbudowane polisy z wieloma dodatkowymi rozszerzeniami mogą kosztować nieco więcej.

Jeszcze mniej trzeba będzie zapłacić za polisę NNW zapewniającą ochronę przez np. tydzień. Przy wyborze tej opcji cena ubezpieczenia wyniesie zapewne około 15-20 złotych.

Podsumowanie

Ubezpieczenie NNW na miesiąc rzeczywiście może znajdować się w ofertach niektórych ubezpieczycieli. Dotyczy to zwłaszcza krótkoterminowych ubezpieczeń NNW dla kierowców oraz turystów. Jeżeli jednak chodzi o pozostałe świadczenia tego typu, dostępność będzie zdecydowanie niższa. Z tego względu osoby zainteresowane zakupem NNW na miesiąc muszą włożyć nieco więcej wysiłku w znalezienie takiego świadczenia. Na szczęście taka polisa będzie dość tania, gdyż jej koszt wyniesie z reguły około 30-50 złotych.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć