Ubezpieczenie NNW na miesiąc online
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW na miesiąc online – jaka jest cena?

Zakup ubezpieczenia NNW bardzo często oznacza podpisanie umowy na okres wynoszący przynajmniej 12 miesięcy. W zdecydowanej większości przypadków jest to odgórny termin obowiązywania ochrony. Toteż po jego upływie polisa wygasa samoistnie. Zdarzają się jednak sytuacje, w których dana osoba potrzebuje dodatkowej ochrony tylko na pewien okres. Warto więc zadać tutaj kilka ważnych pytań. Czy można obecnie kupić miesięczną polisę NNW? Czy ubezpieczenie NNW na miesiąc online w ogóle znajduje się w ofertach ubezpieczycieli? Jaka jest cena takich polis? Na te pytania odpowiemy w poniższym tekście.

Czy można kupić ubezpieczenie NNW na miesiąc?

Odpowiedź na postawione pytanie nie jest prosta. Tak naprawdę niektóre ubezpieczenia NNW faktycznie będą dostępne w wariancie krótkoterminowym. Z kolei inne ubezpieczenia tego typu będzie można nabyć tylko na standardowy okres kalendarzowego roku.

Pod tym względem kluczowe znaczenie mają oferty poszczególnych asekuratorów. Jeśli wybrane towarzystwo umożliwia zawarcie umowy ubezpieczenia NNW na jeden miesiąc, warto skorzystać z takiego rozwiązania. Należy jednak pamiętać o tym, że nie jest to reguła. Większość towarzystw ubezpieczeniowych preferuje sprzedaż świadczeń na okres całego roku. Dlatego też znalezienie polisy NNW o charakterze miesięcznym może wymagać dłuższych poszukiwań.

Jak więc znaleźć taką polisę? Najlepszą opcją będzie po prostu zapytanie o możliwość zakupu ubezpieczenia NNW na okres miesiąca. Takie pytanie można wysłać do kilku firm, których oferta odpowiada oczekiwaniom nabywcy.

Ostatecznie istnieje jeszcze jeden sposób, ale nie musi być on do końca opłacalny. Osoba zainteresowana taką ochroną może bowiem kupić standardową polisę NNW i po 30 dniach wypowiedzieć umowę. Natomiast ubezpieczyciel na pewno nie zwróci wtedy całości zapłaconej składki. Zwrot może być wówczas co najwyżej proporcjonalny do okresu ochrony.

Jakie polisy NNW są dostępne krótkoterminowo?

Tutaj trzeba wspomnieć przede wszystkim o polisach NNW dla turystów. Takie świadczenia mają bowiem chronić turystów jedynie podczas wyjazdu. Z kolei większość takich wyjazdów trwa właśnie od 1 do około 3 tygodni. Tym samym turystyczne NNW z pewnością można kupić na cały miesiąc.

Innym rodzajem takiego świadczenia jest krótkoterminowe NNW dla kierowców. Taka polisa przyda się osobom, które wyjeżdżają poza granice Polski własnym samochodem. Wówczas nawet krótkoterminowe NNW zapewni im pomoc w razie nagłych wypadków komunikacyjnych i innych nieprzewidzianych sytuacji.

Jeżeli zaś chodzi o pozostałe świadczenia (np. NNW szkolne, indywidualne, grupowe), one są już zazwyczaj dostępne tylko w wariancie rocznym.

Gdzie kupić ubezpieczenie NNW na miesiąc?

Podstawowym krokiem do zakupu ubezpieczenia NNW na miesiąc będzie znalezienie asekuratora, który prowadzi sprzedaż takich świadczeń. Jeżeli zaś chodzi o samą procedurę zakupu, nie jest ona szczególnie skomplikowana. Obecnie najwygodniejszą metodą zakupu wszelkich ubezpieczeń, w tym także polis krótkoterminowych, jest zakup online. Dzięki serwisom online można łatwo i szybko kupić wybrane ubezpieczenie. Gotowe dokumenty zostaną wtedy wysłane na podany adres e-mail, dzięki czemu cała procedura nie wymaga nawet wychodzenia z domu!

Co jasne, zakup wspomnianych ubezpieczeń jest możliwy także u agentów lub bezpośrednio w placówce wybranego ubezpieczyciela. Warto jednak pamiętać, że przy sprzedaży stacjonarnej ceny poszczególnych polis mogą być wyższe. Z tego względu zakup ubezpieczenia online będzie nie tylko wygodniejszą, ale i bardziej opłacalną alternatywą.

Jaka jest cena ubezpieczenia NNW na miesiąc?

Standardowy zakres cen ubezpieczeń NNW wynosi od około 30 do około 200 złotych za całoroczną ochronę. W przypadku polis krótkoterminowych ten przelicznik jest mniej korzystny, ale siłą rzeczy takie polisy są tańsze. Zazwyczaj ich cena przy wyborze miesięcznej ochrony nie powinna przekraczać kwoty 50 złotych. Tylko te najbardziej rozbudowane polisy z wieloma dodatkowymi rozszerzeniami mogą kosztować nieco więcej.

Jeszcze mniej trzeba będzie zapłacić za polisę NNW zapewniającą ochronę przez np. tydzień. Przy wyborze tej opcji cena ubezpieczenia wyniesie zapewne około 15-20 złotych.

Najważniejsze informacje:

  • Ubezpieczenie NNW na miesiąc rzeczywiście może znajdować się w ofertach niektórych ubezpieczycieli. Dotyczy to głównie krótkoterminowych ubezpieczeń NNW dla kierowców oraz turystów.
  • Jeżeli jednak chodzi o pozostałe świadczenia tego typu, ich dostępność będzie zdecydowanie niższa. W zdecydowanej większości przypadków ubezpieczyciele wymagają zawarcia polisy na okres jednego roku.
  • Z tego względu osoby zainteresowane zakupem NNW na miesiąc muszą włożyć nieco więcej wysiłku w znalezienie takiego świadczenia. Najlepszą opcją wydaję się kontakt z kilkoma asekuratorami i zapytanie o możliwość zakupu ubezpieczenia na miesiąc.
  • Alternatywną opcją będzie zakup zwykłej polisy NNW i wypowiedzenie umowy po upływie miesiąca. Jednak nie jest to opłacalne rozwiązanie i można po nie sięgnąć w ostateczności.
  • Same ceny ubezpieczeń NNW na miesiąc nie powinny przekroczyć 25-35 złotych. Jest więc to niska cena w zamian za uzyskanie potrzebnej ochrony.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Czy polisę NNW można kupić na miesiąc?
To zależy. Niektóre ubezpieczenia tego typu rzeczywiście mają charakter krótkoterminowy (np. ubezpieczenie NNW turystyczne lub NNW na wyjazd dla kierowców). Jednak pozostałe świadczenia są już dostępne tylko w wariancie całorocznym.
Co zrobić, aby kupić ubezpieczenie NNW na miesiąc?
Tak naprawdę są tylko dwie opcje. Pierwszą z nich jest po prostu skontaktowanie się z ubezpieczycielem i zapytanie o możliwość zakupu takiej polisy. Drugą opcją będzie zakup zwykłego ubezpieczenia NNW i wypowiedzenie polisy po miesiącu, choć to może już nie być opłacalne.
Ile kosztuje NNW na miesiąc?
Standardowa polisa NNW kosztuje zazwyczaj 50-150 złotych za rok ochrony. Dlatego w przeliczeniu na miesiąc polisa NNW powinna kosztować około 25-35 złotych.