Ubezpieczenie NNW dla studenta
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW dla studenta – porównanie ofert

Sytuacja prawna studentów jako grupy społecznej jest bardzo ciekawa. Choć są to już osoby pełnoletnie, fakt kontynuowania nauki zapewnia im określone przywileje i specjalne traktowanie. Z drugiej strony studenci w okresie nauki muszą zadbać o swoją przyszłość oraz bezpieczeństwo. Na szczęście w tym aspekcie pomóc może im specjalne ubezpieczenie NNW dla studenta. Jakie korzyści zapewnia zakup takiej polisy? O czym należy pamiętać przy jej wyborze? Zapraszamy do lektury naszego tekstu.

Co to jest ubezpieczenie NNW dla studenta?

Ubezpieczenie NNW to skrótowa nazwa polisy chroniącej przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Takie świadczenie jest dostępne w wielu różnych wariantach, a opisywana wersja została stworzona właśnie dla studentów. Dzięki niej studenci mogą liczyć na wsparcie finansowe w razie ulegnięcia nieszczęśliwemu wypadkowi.

Jest to niezwykle istotna kwestia, gdyż skutki takich sytuacji mogą być bardzo poważne. Zazwyczaj są to dotkliwe uszczerbki na zdrowiu, a czasami nawet trwałe inwalidztwo. Dlatego też dobra polisa NNW powinna wówczas zapewnić wysokie odszkodowanie, które pomoże w leczeniu i szeroko pojętej rekonwalescencji. W efekcie otrzymane środki pozwolą na zdecydowanie szybszy powrót do zdrowia oraz sprawności.

Co obejmuje ubezpieczenie NNW dla studenta?

Jeżeli ktoś nigdy nie miał styczności z ubezpieczeniami NNW, ich zakres może budzić pewne wątpliwości. Dlatego teraz dokładnie opiszemy, jakie korzyści mogą wynikać z zakupu takich świadczeń. Przede wszystkim ogólny zakres ubezpieczeń NNW powinien gwarantować pomoc w sytuacji:

  • doznania urazu w wyniku nieszczęśliwego wypadku;
  • powstania trwałego uszczerbku na zdrowiu;
  • wypadku skutkującego inwalidztwem;
  • nagłej choroby lub pogryzienia/ukąszenia zwierząt (w rozszerzonym zakresie ochrony).

Dodatkowo bliscy studenta w wielu przypadkach mogą otrzymać rekompensatę finansową w razie nagłej śmierci ubezpieczonego.

Takie zapisy mają na celu zabezpieczenie studenta przed najczęstszymi skutkami nieszczęśliwych wypadków. Jest więc to podstawowy cel opisywanych świadczeń. Warto jednak dodać, że przy zakupie polisy NNW można także rozszerzyć jej zakres o dodatkowe zapisy. Mogą one dotyczyć np. uprawiania sportów lub dodatkowej ochrony przed skutkami chorób przewlekłych.

Porównanie ofert NNW dla studenta na praktyki

Tak naprawdę każde dobre ubezpieczenie NNW dla studentów powinno zapewniać ochronę także w czasie praktyk. Jednak dla własnego bezpieczeństwa warto sprawdzić, czy taki zapis faktycznie znajduje się w treści OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia).

Co jasne, oferty dostępnych ubezpieczeń można porównywać pod kilkoma względami. Na pewno wielu studentów będzie zwracać uwagę przede wszystkim na ceny poszczególnych ubezpieczeń. Tutaj warto wyróżnić choćby firmę Generali, ponieważ jest to asekurator, który zapewnia możliwość zakupu NNW już za 39 złotych za rok ochrony. Co jasne, tak atrakcyjna cena dotyczy wariantu oszczędnego, który zapewnia tylko podstawową ochronę. Jednak bardzo atrakcyjna cena w połączeniu z wysoką renomą asekuratora sprawia, że warto wspomnieć o tej ofercie.

Jeżeli chodzi o zakres ochrony, rozbieżności pomiędzy poszczególnymi polisami są bardzo duże. Tutaj warto więc wspomnieć o ubezpieczeniu PZU NNW Edukacja. Ma ono bowiem jeden z najszerszych dostępnych zakresów ochrony. Taka polisa chroni nie tylko przed skutkami nieszczęśliwych wypadków, ale także wieloma innymi zagrożeniami (np. nagłą chorobą, atakiem zwierzęcia). Co więcej, ta polisa zapewnia bardzo wysokie sumy ubezpieczenia. Dlatego jest to jedna z najlepszych propozycji dla osób ceniących maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Inną ciekawą opcją będzie polisa EDU Plus od firmy InterRisk. Jej wyjątkowość polega na tym, że łączy ona w sobie zalety NNW oraz ubezpieczenia zdrowotnego. Jej posiadacze mogą więc liczyć nie tylko na wsparcie finansowe, ale także na dostęp do prywatnej opieki lekarskiej.

Gdzie kupić ubezpieczenie NNW dla studenta online?

Opisywane ubezpieczenia NNW dla studentów są dostępne w ofertach wielu różnych towarzystw. Zainteresowane osoby mogą więc łatwo wejść na stronę internetową asekuratora i kupić ubezpieczenie NNW. Warto jednak pamiętać o tym, aby wcześniej porównać ze sobą oferty kilku różnych asekuratorów. To z kolei staje się możliwe dzięki serwisowi Polisoteka.pl.

Dzięki naszemu serwisowi można łatwo wyszukiwać i porównywać oferty ubezpieczeń, które spełniają określone kryteria. Dzięki temu można znacznie szybciej znaleźć ofertę przystosowaną do konkretnych oczekiwań. Jednocześnie nasza platforma umożliwia przeprowadzanie indywidualnych kalkulacji, które pozwolą na znalezienie oferty atrakcyjnej cenowo.

Najważniejsze informacje:

  • Ubezpieczenie NNW dla studenta zapewnia ochronę przed wieloma skutkami nieszczęśliwych wypadków. Dzięki takiej polisie studenci będą mogli uzyskać pomoc finansową, która na pewno ułatwi im walkę o odzyskanie zdrowia.
  • Co ważne, wszystkie ubezpieczenia tego typu powinny gwarantować ochronę zarówno podczas zajęć, jak i w czasie praktyk. Dlatego przy zakupie polisy warto upewnić się, że jej zakres spełnia to założenie.
  • Przy lekturze OWU należy także zwrócić uwagę na wysokość sumy ubezpieczenia oraz wykaz wyłączeń odpowiedzialności.
  • Na rynku można znaleźć polisy NNW o rozmaitym zakresie oraz cenach. Z tego względu przed zakupem warto porównać przynajmniej kilka ofert i wybrać tę najlepszą pod kątem ceny oraz zakresu ochrony.
  • Serwis Polisoteka.pl zapewnia możliwość wygodnego wyszukiwania ubezpieczeń online. Toteż przy pomocy naszej platformy można szybciej i łatwiej znaleźć polisę spełniającą określone kryteria.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Czym jest ubezpieczenie NNW studenta?
Jest to specjalny rodzaj polisy NNW, który został przystosowany do potrzeb studentów oraz doktorantów. Takie ubezpieczenia zapewniają ochronę przed negatywnymi skutkami wypadków, które miały miejsce w okresie kontynuowania nauki.
Przed czym chroni ubezpieczenie NNW studenta?
Dobra polisa tego typu powinna chronić zarówno przed skutkami nieszczęśliwych wypadków (np. trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, inwalidztwem), jak i nagłymi problemami życia codziennego (np. poważną chorobą). Dodatkowo gwarantowana ochrona powinna rozciągać się także na okres praktyk studenckich.
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie NNW studenta?
Wybór takiego świadczenia jest kwestią uzależnioną w głównej mierze od indywidualnych preferencji. Przykładowo, jeśli komuś zależy na polisie atrakcyjnej cenowo, może wybrać ofertę NNW Generali. Jeżeli natomiast ktoś stawia na szeroki zakres ochrony, może go zainteresować pakiet PZU NNW Edukacja.