Ubezpieczenie NNW w Aviva
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW w Aviva

Towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva to jeden z największych asekuratorów działających na rynku europejskim. Firma Aviva powstała w Wielkiej Brytanii i dlatego to na Wyspach cieszy się najsilniejszą pozycją. Dość powiedzieć, że jest to jedna z firm notowanych na brytyjskiej giełdzie. Co jasne, zdobycie tak silnej pozycji nie byłoby możliwe bez międzynarodowej ekspansji. W jej trakcie firma Aviva pojawiła się w wielu krajach, w tym także w Polsce. Przez długie lata brytyjska firma radziła sobie nad Wisłą bardzo dobrze. Sporą popularnością cieszyło się np. ubezpieczenie NNW w Aviva. Jednak jak wygląda obecna sytuacja tej marki w Polsce?

TU Aviva w Polsce – historia

Firma Aviva pojawiła się nad Wisłą jeszcze pod koniec XX wieku. Pierwszy oddział tego przedsiębiorstwa w Polsce otworzono w 1992 roku. Ciekawostką może być fakt, że firma rozpoczęła działalność w Polsce jako Commercial Union. Nazwa nie była przypadkowa, ponieważ tak nazywała się jedna z marek uczestniczących w dużej fuzji, której efektem było właśnie powstanie firmy Aviva.

Tak naprawdę cały przełom XX i XXI wieku upłynął na rozwijaniu oferty asekuratora w Polsce. Z czasem osiągane wyniki sprzedażowe skłoniły zarząd marki do bardzo ważnego kroku. W 2009 roku spółka Commercial Union Polska została przekształcona w spółkę Aviva Polska. Był to ważny krok pod kątem budowania pozycji brytyjskiej marki na polskim rynku.

Jednak w całej historii marki Aviva w Polsce kluczowe znaczenie ma rok 2021. Wtedy to brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe podjęło decyzję o wycofaniu się z polskiego rynku. W 2021 spółka Allianz Polska kupiła udziały należące do spółki Aviva Polska. Przez to wszystkie świadczenia Avivy trafiły do asortymentu marki Allianz.

Czy ubezpieczenie NNW w Aviva w Polsce nadal jest dostępne?

Niestety nie. Kupno udziałów spółki Aviva przez firmę Allianz zakończyło działalność brytyjskiego asekuratora na polskim rynku. Tym samym wszystkie polisy Aviva (w tym także ubezpieczenia NNW Aviva) trafiły do oferty koncernu Allianz.

Dobra wiadomość jest taka, że firma Allianz również może poszczycić się bogatą ofertą ubezpieczeń. Polisy dostępne w ofercie tego koncernu mają szeroki zakres ochrony. Ponadto ich wybór jest na tyle bogaty, że znalezienie odpowiedniej polisy nie będzie stanowić problemu.

Jeżeli więc ktoś szukał ubezpieczenia NNW Aviva, powinien zapoznać się z aktualną ofertą TU Allianz.

Najważniejsze informacje:

  • Firma Aviva to największy brytyjski asekurator, który jest nawet notowany na miejscowej giełdzie. Tak silna pozycja marki wynika między innymi z jej globalnego zasięgu i bogatej oferty.
  • W 1992 roku firma Aviva pojawiła się również w Polsce. Jednak ciekawe jest to, że początkowo firma działała nad Wisłą pod szyldem marki Commercial Union. To zmieniło się dopiero w 2009 roku.
  • TU Aviva działała w Polsce przez niemal trzy dekady. W całej ofercie asekuratora szczególnie wyróżniały się ubezpieczenia NNW, które były często kupowane przez klientów.
  • W 2021 roku zarząd firmy Aviva podjął decyzję o wycofaniu się z polskiego rynku. W tym samym roku sfinalizowano dużą transakcję, na mocy której wszystkie udziały spółki Aviva Polska zostały przejęte przez firmę Allianz.
  • Na mocy opisanego przejęcia wszystkie ważne ubezpieczenia Aviva zostały przeniesione do firmy Allianz. Dlatego dawni klienci brytyjskiej marki powinni kontaktować się z przedstawicielami tego koncernu.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Czy firma Aviva działa w Polsce?
Brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva działało w Polsce przez blisko trzy dekady. Jednak w 2021 roku wszelkie udziały spółki Aviva Polska zostały zakupione przez firmę Allianz. W efekcie firma Aviva zniknęła z polskiego rynku.
Czy można kupić ubezpieczenie NNW Aviva?
Na mocy opisanej wyżej transakcji wszelkie świadczenia z oferty Avivy zostały przeniesione do firmy Allianz. Dlatego teraz w celu zakupu ubezpieczenia NNW należy skontaktować się z przedstawicielem grupy Allianz.