ubezpieczenie nnw w axa
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW w AXA

Wypadki lubią przytrafiać się nam w najmniej odpowiednich momentach. Co gorsza, często stanowią one wynik nieszczęśliwego zdarzenia, któremu trudno było realnie zapobiec. Dlatego jedynym sposobem na uzyskanie skutecznej ochrony przed takimi sytuacjami będzie zakup ubezpieczenia NNW. Takie polisy są dostępne w kilku wariantach, ponieważ cieszą się one sporą popularnością. Jak więc może wyglądać ubezpieczenie NNW w AXA i o czym warto wiedzieć? Zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem.

TU AXA – o firmie

Jeszcze kilka lat temu firma AXA stanowiła jedną z najważniejszych marek na polskim rynku ubezpieczeń. Francuski koncern był znany nie tylko z bardzo bogatej oferty polis, ale także z wyjątkowo kreatywnego marketingu. Niektórzy do dzisiaj pamiętają słynną reklamę ubezpieczenia OC AXA, w której wystąpił Mariusz Pudzianowski.

Z tego względu niektórych może zaskoczyć fakt, że firma AXA jako taka zniknęła z rynku. Aby być bardziej precyzyjnym, to zniknięcie było efektem fuzji z firmą UNIQA. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym tekście dedykowanym historii i ofercie firmy AXA.

Tutaj warto jednak wspomnieć o ważnej kwestii. Sama firma AXA rzeczywiście nie prowadzi już działalności w Polsce. Jednak do tej firmy należały również spółki, które zachowały osobną podmiotowość. Taką spółką była między innymi AXA Assistance. Co ciekawe, pomimo wspomnianej fuzji spółka AXA Assistance nadal prowadzi działalność w swojej pierwotnej formie.

Ubezpieczenie NNW w AXA Assistance

Przed opisaną wyżej fuzją oferta firmy AXA była naprawdę bogata. Znajdowały się w niej rozmaite polisy, w tym także liczne ubezpieczenia NNW. Jednak obecnie stanowią one część oferty firmy UNIQA. Dlatego więcej informacji na temat polis NNW UNIQA można znaleźć w dedykowanym tekście.

Tutaj jednak przedstawimy jedno ciekawe świadczenie, które znajduje się w aktualnej ofercie AXA Assistance. Tym ubezpieczeniem jest pakiet Casco MediPlan Samochód. Co warto o nim wiedzieć?

Otóż fundamentem obecnej działalności spółki AXA Assistance jest sprzedaż polis assistance oraz świadczeń gwarantujących opiekę medyczną. Tutaj pierwsze skrzypce gra właśnie polisa Casco MediPlan. Jednak w opisanym wyżej wariancie, czyli Casco MediPlan Samochód, polisa została przystosowana do potrzeb kierowców oraz pasażerów.

Nie jest to typowe ubezpieczenie NNW, ponieważ ta polisa nie zapewnia odszkodowania za uszczerbek zdrowotny. Ma ona jednak inną zaletę. Dzięki tej polisie kierowca oraz pasażerowie poszkodowani w wypadku mogą uzyskać dostęp do prywatnej opieki lekarskiej.

Jak działa Casco MediPlan Samochód?

Ogólna idea świadczenia pozostaje identyczna. Polisa ta ma zapewnić pomoc osobom poszkodowanym w wyniku wypadku komunikacyjnego. Natomiast zakres tej polisy nie obejmuje świadczeń finansowych. Zamiast tego poszkodowani mogą liczyć na dostęp do świadczeń, które pomogą im w trudnym okresie rekonwalescencji.

Jakie świadczenia wchodzą w zakres tej polisy? Podstawowy zakres tego ubezpieczenia zawsze obejmuje:

 • pomoc informacyjną po wypadku;
 • dostęp do podstawowej opieki lekarskiej;
 • pełną refundację niezbędnych badań laboratoryjnych;
 • refundację zabiegów ambulatoryjnych.

Warto jednak wiedzieć, że opisywane ubezpieczenia mogą mieć również nieco bardziej rozbudowany zakres. Wówczas zakres ten obejmuje także:

 • bardziej zaawansowane badania diagnostyczne;
 • badania obrazowe (np. tomografię komputerową, rezonans magnetyczny oraz badania USG);
 • pomoc opiekuńczą w sprawowaniu opieki nad dziećmi;
 • dostęp do zabiegów rehabilitacyjnych.

Co jasne, wyższy zakres ochrony idzie tutaj w parze ze wzrostem ceny ubezpieczenia. Na szczęście składka nie jest w tym przypadku szczególnie wysoka. W zależności od wybranego wariantu może ona wynosić od kilkudziesięciu do około 100 złotych.

Czy AXA Assistance oferuje inne polisy NNW?

W pewnym sensie tak. Co prawda, asortyment spółki AXA Assistance został mocno ograniczony ze względu na wspomnianą fuzję. Niemniej można w nim znaleźć jeszcze jedno świadczenie obejmujące ochronę NNW. Jest nim ubezpieczenie turystyczne AXA Assistance.

Rzecz jasna w tym miejscu trzeba podkreślić jedną rzecz. Ubezpieczenie turystyczne nie jest oddzielną polisą NNW. Ochrona przed następstwami nieszczęśliwych wypadków wchodzi po prostu w szerszy zakres tego świadczenia. Jednak możliwość uzyskania takiej ochrony sprawia, że warto wspomnieć o tej polisie.

Każdy wariant ubezpieczenia turystycznego obejmuje ochronę NNW. Jedyna różnica dotyczy sumy takiego ubezpieczenia. W zależności od wybranego wariantu wynosi ona:

 • Wariant Urlopowicz – do 20 tysięcy złotych;
 • Wersja Podróżnik – do 50 tysięcy złotych;
 • Wariant Zdobywca – do 150 tysięcy złotych.

Jak zgłosić szkodę z polisy NNW AXA Assistance?

Dostęp do prywatnej opieki medycznej po wypadku komunikacyjnym może być atrakcyjną opcją dla wielu osób. Jeżeli jednak ktoś planuje zakup opisanego wyżej świadczenia, powinien wiedzieć, jak przebiega zgłoszenie szkody z tytułu tej polisy.

Spółka AXA Assistance zachowała odrębną osobowość prawną. Dlatego to jej przedstawiciele odpowiadają za likwidację szkód z tytułu sprzedanych ubezpieczeń. Procedury w tym przypadku mogą mieć dwojaki przebieg.

AXA Assistance oferuje swoim klientom dostęp do całodobowej infolinii, która pozwala na szybkie zgłoszenie sytuacji alarmowej. Infolinia jest dostępna pod numerem – +48 (22) 575 97 28.

Klienci mogą także skorzystać z opcji zgłoszenia szkody online. Spółka AXA Assistance uruchomiła specjalne Centrum Pomocy, czyli podstronę dedykowaną zgłaszaniu szkód. Można na niej znaleźć linki do formularzy online oraz cenne informacje dotyczące przebiegu procedur.

Najważniejsze informacje:

 • Firma AXA Assistance jeszcze niedawno była ważnym graczem na polskim rynku ubezpieczeń. Jednak jej fuzja z grupą UNIQA sprawiła, że marka AXA de facto zniknęła z polskiego rynku.
 • Jednak spółki powiązane z firmą AXA nadal działają w swojej pierwotnej formie. Przykładem jest spółka AXA Assistance, która oferuje możliwość zakupu bardzo ciekawego ubezpieczenia NNW.
 • Polisa Casco MediPlan Samochód to unikalne ubezpieczenie NNW. W przeciwieństwie do większości takich świadczeń nie zapewnia ono odszkodowania. Zamiast tego osoby poszkodowane w wyniku wypadku komunikacyjnego mogą uzyskać dostęp do prywatnej opieki medycznej.
 • Oprócz tego spółka AXA Assistance prowadzi również sprzedaż polis turystycznych, których zakres obejmuje między innymi ochronę NNW. Suma ubezpieczenia w ramach tej polisy różni się jednak w zależności od wybranego wariantu.
 • Klienci AXA Assistance mogą zgłosić szkodę za pomocą całodobowej infolinii alarmowej lub poprzez internetowe Centrum Pomocy. Jest to dedykowana podstrona dla osób zamierzających zgłosić szkodę.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Czy firma AXA sprzedaje ubezpieczenia NNW?
Firma AXA zniknęła z polskiego rynku na mocy niedawnej decyzji, której efektem była fuzja z grupą UNIQA. Wszelkie ubezpieczenia AXA zostały więc przeniesione do asortymentu marki UNIQA. Jedynie spółki powiązane z firmą AXA nadal sprzedają takie świadczenia pod pierwotnym szyldem.
Jakie ubezpieczenia NNW oferuje spółka AXA Assistance?
Spółka AXA Assistance prowadzi sprzedaż ciekawego świadczenia NNW, czyli polisy Casco MediPlan Samochód. To świadczenie zamiast standardowej rekompensaty pieniężnej zapewnia poszkodowanym dostęp do prywatnej opieki medycznej. Wysokie standardy takiej opieki mogą przyspieszyć powrót do zdrowia.
Czy AXA Assistance oferuje NNW dla turystów?
Tak, choć nie ma ono charakteru indywidualnej polisy. Turystyczne NNW wchodzi w zakres polisy AXA Assistance Travel, czyli ogólnego ubezpieczenia dla podróżnych. W zależności od wybranego wariantu polisy suma NNW może wynieść od 20 do nawet 150 tysięcy złotych.