Ubezpieczenie roweru – możesz je dostać w polisie mieszkania

Nie musisz szukać specjalnego ubezpieczenia rowerowego i płacić dodatkowej składki. W Polisotece dostaniesz pełną ochronę Twojego mieszkania, a w niej ubezpieczenie roweru, które działa przez cały rok. Zobacz, jakie to proste!

Ubezpieczenie roweru od kradzieży

Złodzieje plądrujący mieszkanie nie pogardzą rowerem, zwłaszcza względnie nowym i wartościowym. Pojazd łatwo wyprowadzić, nietrudno też sprzedać. Pomyśl o tym – bądź mądry przed szkodą i ubezpiecz swój rower!

W naszym ubezpieczeniu rower jest zaliczany do ruchomości domowych. Tak więc jeśli kupisz ubezpieczenie wyposażenia mieszkania od kradzieży z włamaniem, jednoślad będzie także objęty ochroną.

Ubezpieczeniem może być objęta dowolna liczba rowerów znajdujących się w posiadaniu domowników. Powinieneś tylko podać przy zakupie polisy taką sumę ubezpieczenia ruchomości domowych, która w razie kradzieży rowerów (ewentualnie również innych przedmiotów) wystarczy na pokrycie strat.

Ważne informacje:

  • Wypłata odszkodowania z tytułu kradzieży nie jest uzależniona od oznakowania roweru przez Policję. Niemniej jednak przypominamy Ci o tej prostej metodzie zabezpieczenia przeciwkradzieżowego. Wystarczy, że podjedziesz rowerem na najbliższy komisariat i poprosisz policjantów o nadanie Twojemu pojazdowi numerów identyfikacyjnych i wpisanie go do rejestru. Numery zostaną wygrawerowane w kilku miejscach na Twoim rowerze. Znakowanie rowerów jest bezpłatne. Aby nie czekać, najlepiej umówić się telefonicznie w komisariacie na konkretny dzień i godzinę.
  • Ubezpieczenie roweru nie zadziała w przypadku kradzieży pojazdu „spod sklepu”, z ulicy, klatki schodowej. Kradzieże rowerów z miejsc publicznych są tak łatwe i powszechne, że firmy ubezpieczeniowe nie chcą brać na siebie takiego ryzyka. Jeśli ktoś zaoferuje Ci ubezpieczenie roweru od kradzieży z ulicy, uważaj! Sprawdź dokładnie warunki takiej ochrony – bo może się okazać, że kupisz „kota w worku”, czyli polisę najeżoną wyłączeniami odpowiedzialności.

Włamanie do piwnicy lub garażu – czy ubezpieczenie roweru zadziała?

Tak! Kradzież roweru z piwnicy lub garażu również jest objęta ochroną. Piwnice, garaże, poddasza użytkowe, komórki oraz wszystkie inne pomieszczenia znajdujące się w wyłącznym użytkowaniu ubezpieczonego i jego najbliższych, są to tzw pomieszczenia przynależne. Twoje ruchomości znajdujące się w tych miejscach są ubezpieczone na wypadek kradzieży z włamaniem.

UWAGA 1: Odszkodowanie za kradzież mienia z pomieszczeń przynależnych nie może przekroczyć 10% sumy ubezpieczenia.

UWAGA 2: Ubezpieczenie nie zadziała w przypadku kradzieży roweru z balkonu.

Ubezpieczenie OC rowerzysty – u nas w standardzie!

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Na ścieżkach rowerowych i coraz równiejszych nawierzchniach dróg można rozwinąć całkiem duże prędkości. Gdy rozpędzony rowerzysta wpada na pieszego lub innego użytkownika dwóch kółek, bywa bardzo niebezpiecznie – nie mówiąc już o wypadkach samochodowych spowodowanych przez rowerzystów. Jeśli masz auto, wiesz, że w takich przypadkach przydaje się ubezpieczenie OC. Ta polisa sprawi, że gdy spowodujesz szkodę na czyimś zdrowiu lub mieniu, nie będziesz musiał płacić odszkodowania, tylko zajmie się tym Twój ubezpieczyciel.

Politycy co kilka lat proponują wprowadzenie obowiązkowego ubezpieczenia OC rowerzystów. Na razie jeszcze ten pomysł nie został zrealizowany, ale na pewno warto mieć dobrowolne ubezpieczenie OC rowerowe.

Nie musisz kupować osobnej polisy – w Polisotece OC rowerzysty jest zawarte w ubezpieczeniu mieszkania – jest to dodatkowe ubezpieczenie OC w życiu prywatnym!

W ogólnych warunkach naszego ubezpieczenia jest jasno napisane, że ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za szkody powstałe lub spowodowane w związku z używaniem roweru lub wózka inwalidzkiego.

Ochrona działa:

  • na terenie całej Polski
  • przez cały rok
  • obejmuje szkody wyrządzone przez wszystkich domowników, a więc także Twojego partnera czy dzieci

Ubezpieczenie NNW dla całej rodziny – również na wycieczki rowerowe

W ramach naszej polisy mieszkaniowej możesz wykupić ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, którym objęci będą wszyscy domownicy. Ubezpieczenie wypadkowe zapewnia świadczenie przyznawane za procent uszczerbku na zdrowiu. Ochrona działa przez cały rok. Dzięki temu zimą możesz dostać odszkodowanie za złamanie nogi na oblodzonym chodniku, latem – za urazy po upadku z roweru.

Kup ubezpieczenie roweru przez internet!

Skorzystaj z serwisu Polisoteki i ubezpiecz swoje mieszkanie już teraz! U nas szybko sprawdzisz cenę polisy i będziesz mógł dopasować ochronę do Twoich potrzeb. Nie musisz kupować wszystkiego – jeśli któryś element ochrony nie jest Ci potrzebny, po prostu odznaczasz go, a składka automatycznie się obniża. U nas płacisz tylko za to, czego potrzebujesz, a ubezpieczenie roweru masz w polisie mieszkaniowej. Bądź mądry przed szkodą!

Przeczytaj też: Ubezpieczenie mieszkanie na wypasie – pełen zakres

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć