Uniqa – Towarzystwo ubezpieczeniowe

TU UNIQA – historia

Austriackie towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa został założony w 1999 roku. Co ciekawe, powstanie tej grupy było ostatnim etapem złożonej fuzji, która rozpoczęła się już na początku lat 90. Wtedy to przedstawiciele kilku mniejszych towarzystw ubezpieczeniowych podjęli decyzję o połączeniu sił i stworzeniu nowej marki. Z czasem koncern rozszerzył swoją działalność również na inne europejskie rynki.

Zanim jednak doszło do powstania opisywanego koncernu, na polskim rynku działał już inny asekurator. Od 1990 roku swoje usługi świadczył tutaj Zakład Ubezpieczeń i Reasekuracji Polonia S.A. Początkowo oferta tej firmy obejmowała głównie polisy majątkowe oraz ubezpieczenia dla mieszkalnictwa. Niemniej w 1994 roku akcjonariusze Polonii założyli nową spółkę – Zakład Ubezpieczeń i Reasekuracji Polonia-Życie S.A. Dzięki temu do asortymentu polskiego ubezpieczyciela trafiły również polisy na życie.

Polska firma kontynuowała swoją działalność jeszcze przez kilka lat. Dopiero w 2000 roku podpisano porozumienie, na mocy którego grupa UNIQA stała się inwestorem strategicznym Polonii. Co jasne, zawarcie takiej umowy oznaczało wprowadzenie dużych zmian w aspekcie funkcjonowania firmy. W 2003 roku zmieniono nazwy obydwu spółek, które zaczęły działać jako:

 • TU UNIQA S.A.
 • TU na Życie UNIQA S.A.

Przez następne lata akcjonariusze grupy sukcesywnie stawiali na rozwijanie swoich polskich spółek. W efekcie znacząco zwiększono ich kapitał akcyjny, co z kolei pozwoliło na szybsze rozwinięcie oferty i zwiększenie zasięgu prowadzonej działalności.

Wdrożenie strategii dynamicznego rozwoju przyniosło oczekiwane efekty. Aktualnie towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa jest jednym z największych asekuratorów na polskim rynku!

TU UNIQA – ubezpieczenia komunikacyjne

Oferta austriackiej grupy obejmuje wiele różnych świadczeń ubezpieczeniowych. Jednakże w Polsce zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się polisy komunikacyjne. Ich atutem jest nie tylko szeroki zakres ochrony, ale również duża dostępność poszczególnych wariantów ubezpieczenia. To z kolei znacząco ułatwia kierowcom znalezienie odpowiedniego świadczenia. Jakie polisy komunikacyjne można więc znaleźć w ofercie asekuratora?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Obowiązkowe ubezpieczenie OC – taką polisę musi posiadać każdy właściciel samochodu. Jednak firma UNIQA oferuje kierowcom dodatkową korzyść przy zakupie tego świadczenia. Jest nią możliwość skorzystania z usługi bezpośredniej likwidacji szkód. Dzięki niej kierowca nie będzie musiał samodzielnie ubiegać się o przyznanie odszkodowania z OC sprawy. Wszystkie formalności zostaną wypełnione przez ubezpieczyciela, który również wypłaci kierowcy należną rekompensatę finansową! Co więcej, asekurator oferuje aż 3 różne wersje polisy OC:

 1. OC MINI – ten wariant zawiera: bezpośrednią likwidację szkody, ubezpieczenie MINI Assistance w cenie, możliwość rozszerzenia zakresu polisy.
 2. Ubezpieczenie OC MAXI – obejmuje wszystkie wymienione świadczenia, a także zapewnia dodatkową ochronę pasażerom podróżującym danym pojazdem.
 3. OC MEGA – poza wspomnianymi świadczeniami ten wariant polisy gwarantuje kierowcy ochronę NNW z wysoką sumą ubezpieczenia!

Ubezpieczenia AC

Ubezpieczenia AC – właściciele samochodów coraz częściej decydują się na dodatkowe zabezpieczenie swojego pojazdu poprzez zakup polisy AC. Tutaj również asekurator przygotował 3 warianty ubezpieczenia:

 1. AC MotoMidi – podstawowa wersja polisy chroni przed kradzieżą pojazdu oraz jego uszkodzeniem w wyniku działania sił przyrody (np. gradobicia). Ubezpieczenie AC obowiązuje na terenie całej Europy!
 2. AC MotoMaxi – rozszerzony wariant ubezpieczenia uwzględnia wszystkie świadczenia zawarte w podstawowym zakresie ochrony. Ponadto kierowca otrzymuje pewność, że suma jego ubezpieczenia nie ulegnie nagłej zmianie.
 3. AC MotoMega – ta kompleksowa polisa gwarantuje dostęp do każdej opisanej usługi. Dodatkowo pakiet MotoMega zapewnia: ochronę zniżek po sezonie, zwrot kosztów za wymianę zamków w samochodzie oraz zakup fotelika dziecięcego, a także pełną refundację kosztów wymiany opon, felg oraz szyb!

Ubezpieczenia Assistance

Ubezpieczenia Assistance – polisy assistance są najlepszym rozwiązaniem dla kierowców, którzy chcą uzyskać gwarantowaną pomoc w razie nagłych problemów z samochodem. W przypadku takich świadczeń ubezpieczyciel zapewnia nieco szerszy wybór spośród aż 4 różnych wariantów:

 1. Assistance podstawowy – podstawowa wersja polisy Assistance jest uwzględniana w cenie innych ubezpieczeń komunikacyjnych! Jej posiadacze otrzymują gwarancję naprawy pojazdu bezpośrednio na miejscu zdarzenia lub holowanie samochodu w Polsce do 100 kilometrów!
 2. Assistance Komfort Extra – taki wariant ubezpieczenia Assistance mogą nabyć jedynie kierowcy, którzy zdecydują się na zakup polisy OC. Ubezpieczenie zapewnia: holowanie auta w Polsce do 200 kilometrów, samochód zastępczy na maksymalnie 4 dni, pomoc w znalezieniu hotelu i kontynuacji podróży, a w razie potrzeby także pomoc tłumacza.
 3. Assistance Premium Extra – zakres tej wersji polisy wygląda bardzo podobnie jak w przypadku wariantu Assistance Komfort Extra. Różnica polega jednak na tym, że Assistance Premium gwarantuje kierowcy holowanie auta aż do 500 kilometrów odległości. Co więcej, takie świadczenie jest realizowane zarówno na terytorium Polski, jak i innych krajów europejskich! W tym wariancie zwiększeniu uległ również maksymalny termin udostępnienia pojazdu zastępczego, który wynosi aż 7 dni.
 4. Assistance VIP Extra – oto ubezpieczenie dla najbardziej wymagających kierowców! Polisa Assistance VIP Extra gwarantuje: holowanie w Polsce bez limitu odległości, holowanie zagraniczne do 1200 kilometrów, samochód zastępczy na całe 30 dni, pomoc medyczną oraz wsparcie kierowcy zastępczego.

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń – polisy dla mieszkalnictwa

Poza ubezpieczeniami komunikacyjnymi firma UNIQA specjalizuje się w sprzedaży polis dla szeroko rozumianego mieszkalnictwa. Takie świadczenia są kierowane przede wszystkim do lokatorów, którzy mogą dzięki temu zakupić ubezpieczenie mieszkania. Jednakże asekurator sprzedaje również polisy dla deweloperów, wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych. Są to między innymi:

 • pakiety OC dla wspólnot mieszkaniowych,
 • ubezpieczenia dla deweloperów zabezpieczające realizowaną inwestycję,
 • OC dla władz spółdzielni,
 • pakiety świadczeń dla spółdzielni budynków wielomieszkaniowych (bloków),
 • specjalne ubezpieczenie OC dla zarządcy nieruchomości.

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń – ubezpieczenia dla klientów indywidualnych

Oczywiście w kompleksowej ofercie austriackiego koncernu nie mogło również zabraknąć innych świadczeń dla osób prywatnych. Asekurator prowadzi sprzedaż następujących ubezpieczeń:

 1. Ubezpieczenia na życie – jest to jedna z najszerszych kategorii w ofercie asekuratora. Znajduje się w niej kilka naprawdę ciekawych ubezpieczeń na życie:
 • Beztroskie Dziecko – ubezpieczenie Beztroskie Dziecko obejmuje przede wszystkim ochronę przed chorobami i uszczerbkiem na zdrowiu. Ponadto zapewnia ono młodym pacjentom odszkodowanie za pobyt w szpitalu oraz ewentualną operację.
 • Wysoka Ochrona – tradycyjny wariant ubezpieczenia na życie gwarantuje rodzinie uzyskanie odszkodowania w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Jak sama nazwa sugeruje, asekurator stawia tutaj przede wszystkim na kompleksową ochronę. Dlatego ten typ ubezpieczenia na życie umożliwia szybkie pokrycie kosztów zaciągniętego kredytu i innych zobowiązań.
 • Aktywne Życie – to ubezpieczenie zostało stworzone z myślą o osobach, które nie mogą zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu! Całoroczna polisa Aktywne Życie chroni osobę ubezpieczoną w trakcie podróży oraz gwarantuje jej pomoc w rekonwalescencji po wypadku. Jest więc to jedno z najbardziej kompleksowych ubezpieczeń na życie.
 • Pakiet Bezpieczeństwa – pakiety bezpieczeństwa stanowią rewelacyjne połączenie polis na życie i zdrowie. W ten sposób cała rodzina uzyska potrzebne wsparcie w razie choroby lub śmierci bliskiego.
 1. Polisa mieszkaniowa Twój DOM Plus – dzięki temu ubezpieczeniu każdy właściciel nieruchomości może zabezpieczyć swój dobytek! Szeroki zakres świadczeń, ochrona dla domów i mieszkań, możliwość
 2. indywidualnego dopasowania zakresu ochrony; oto główne atuty tej polisy!
 3. Ubezpieczenie turystyczne Radość Odkrywania – podróże powinny być wyłącznie źródłem doskonałej zabawy, a nie dodatkowych zmartwień! Dlatego towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa wprowadziło do swojej oferty polisę Radość Odkrywania. Zapewnia ona ochronę osobom, które zamierzają wkrótce udać się w podróż.
 4. Polisy NNW I OC – życie bywa nieprzewidywalne, dlatego warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Ubezpieczenia NNW i OC zapewnią cenne wsparcie i pomoc, jeżeli dojdzie do wypadku lub innego poważnego zdarzenia.

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń – polisy dla firm

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się nie tylko z licznymi obowiązkami, ale również z dużą odpowiedzialnością. Toteż przedsiębiorcy chętnie korzystają z ubezpieczeń, które umożliwiają im skuteczne zabezpieczenie swojej firmy. Nic więc dziwnego, że towarzystwo UNIQA może poszczycić się szeroką ofertą świadczeń dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw:

 1. Ubezpieczenia majątku firmy – takie polisy chronią szeroko rozumiany majątek firmy przed zniszczeniem lub poważnymi uszkodzeniami. Ubezpieczenia mienia są dostępne w kilku różnych wersjach:
 • Ubezpieczenie mienia – tradycyjna polisa chroniąca majątek, która jest kierowana do dużych firm.
 • Twój BIZNES Plus – to ubezpieczenie mienia zostało dopasowane do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw.
 • Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego – dzięki tej polisie można kompleksowo zabezpieczyć elektroniczny sprzęt służbowy, czyli np.: smartfony, laptopy oraz tablety.
 • Ochrona inwestycji – taka polisa jest stworzona dla firm, które prowadzą działalność w zakresie realizacji prac budowlanych oraz montażowych. Ubezpieczenie kompleksowo zabezpiecza cały proces realizacji zleconego projektu.
 • Ubezpieczenie sprzętu i maszyn budowlanych – jest to idealne uzupełnienie dla opisanej wyżej polisy!
 • Gwarancje ubezpieczeniowe – ten specyficzny rodzaj świadczeń pozwala na uzyskanie gwarancji kontraktowych, które zabezpieczą realizację poszczególnych projektów.
 1. Ubezpieczenia firmowej floty pojazdów – tutaj znajdują się zarówno standardowe polisy komunikacyjne (OC, AC), jak i świadczenia kierowane tylko dla firm (np. Truck Assistance).
 2. Pracownicze ubezpieczenie na życie Bezpieczna Przyszłość – grupowa polisa Bezpieczna Przyszłość gwarantuje kompleksową ochronę życia i zdrowia. Co istotne, świadczenia przyznawane w ramach ubezpieczenia obejmują również najbliższą rodzinę pracownika!
 3. OC z tytułu prowadzonej działalności – realizacja prac w niektórych branżach jest obarczona sporym ryzykiem. Wówczas zakup ubezpieczenia OC pozwala uzyskać pomoc w przypadku wyrządzenia szkody innym osobom lub firmom.
 4. Szkolne ubezpieczenie NNW – polisa NNW dla szkół to najlepszy sposób na to, aby zabezpieczyć zarówno uczniów, jak i pracowników danej placówki. Co jasne, szczegółowe warunki takiej polisy są uzgadniane w trakcie rozmów z dyrekcją szkoły.

Uniqa – kontakt, infolinia i email

Jak skontaktować się z asekuratorem? Aktualnie można to zrobić poprzez:

 • ogólny formularz kontaktowy – https://www.uniqa.pl/obsluga-i-kontakt/kontakt/formularz-kontaktowy,
 • czat informacyjny dostępny na stronie ubezpieczyciela,
 • kontakt z infolinią Contact Center – 801 597 597 oraz (42) 66 66 500,
 • wizytę w jednej z placówek ubezpieczyciela,
 • zamówienie rozmowy telefonicznej poprzez formularz dla osób zainteresowanych zakupem polisy – https://www.uniqa.pl/obsluga-i-kontakt/kontakt,
 • tradycyjną korespondencję listową wysyłaną na adres: UNIQA TU S.A., ul. Gdańska 132, 90-520 Łódź.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa – zgłoszenie szkody i likwidacja szkody

Podstawowym sposobem na zgłoszenie szkody UNIQA jest skorzystanie ze specjalnych formularzy kontaktowych. Oczywiście są one dostępne na platformie ubezpieczyciela. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni formularz, wypełnić wszystkie wymagane pola, a następnie przesłać go drogą elektroniczną – https://www.uniqa.pl/obsluga-i-kontakt/likwidacja-szkod/elektroniczne-zglaszanie-szkod. Elektroniczne zgłoszenie szkody to zdecydowanie najszybsze i najbardziej wygodne rozwiązanie.

Jeżeli jednak ktoś nie ma dostępu do internetu, zawsze może zgłosić szkodę telefonicznie. W tym celu należy zadzwonić na infolinię Contact Center dostępną pod numerami – 801 597 597, a także (42) 66 66 500.

Likwidacja szkody zostanie wszczęta również po osobistym zgłoszeniu szkody i przekazaniu stosownej dokumentacji. Stosowne druki do wypełnienia można znaleźć na stronie – https://www.uniqa.pl/obsluga-i-kontakt/likwidacja-szkod/druki. Gotową dokumentację należy wysłać na adres – UNIQA TU S.A., Jednostka Skanująco-Indeksująca, ul. Gdańska 132, 90-520 Łódź.

Wypowiedzenie OC UNIQA

Podobnie jak zgłaszanie szkód, wypowiedzenie OC UNIQA najlepiej jest wypełnić przez internet. Asekurator udostępnił swoim klientom podstronę, na której znajdują się wzory wymaganych dokumentów oraz informacje dotyczące tej procedury. Dzięki temu każdy łatwo poradzi sobie ze wszelkimi formalnościami – https://www.uniqa.pl/obsluga-i-kontakt/zmiany-w-polisach/wypowiedzenie-oc.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia