Link4 – Towarzystwo ubezpieczeniowe

Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń – historia

Aktualnie to międzynarodowe koncerny stanowią większość firm sprzedających ubezpieczenia na polskich rynku. Takie korporacje zakładają specjalne oddziały w Polsce, które umożliwiają im płynne świadczenie usług w naszym kraju. Jednak wyjątkiem od tej reguły jest towarzystwo ubezpieczeniowe Link4, czyli polska spółka założona w Warszawie w 2003 roku.

Już od samego początku swojej działalności firma Link4 korzystała z innowacyjnych rozwiązań podczas sprzedaży ubezpieczeń. Warto bowiem zaznaczyć, że w 2003 roku był to jedyny polski asekurator, który sprzedawał polisy metodą bezpośrednią. Dzięki temu osoby zainteresowane zakupem ubezpieczenia nie musiały umawiać się z agentem, gdyż wszelkie formalności można było wypełnić telefonicznie. Z czasem towarzystwo ubezpieczeniowe Link4 uruchomiła także platformę online i tym samym rozpoczęła sprzedaż świadczeń przez internet. Dzięki temu każdy klient może kupić ubezpieczenie Link4 bez wychodzenia z domu!

Co ciekawe, dynamiczny rozwój firmy przyciągał nie tylko klientów, ale także inwestorów. Toteż w 2009 roku całe przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe Link4 stało się częścią międzynarodowego koncernu RSA. Jednakże zawarta umowa została unieważniona w 2014 roku, gdy polska firma weszła w skład grupy PZU. Od tego momentu Link4 pozostaje w pełni polską marką.

Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń – polisy komunikacyjne

Najważniejszymi świadczeniami w ofercie Link4 od zawsze były ubezpieczenia komunikacyjne, czyli polisy OC, AC oraz assistance. Można wręcz stwierdzić, iż polska firma specjalizuje się w sprzedaży takich ubezpieczeń. Świadczą o tym liczne nagrody oraz wyróżnienia, które zostały przyznane Link4 na przestrzeni lat.

Nic więc dziwnego, że komunikacyjne ubezpieczenia do dzisiaj pozostały kluczową częścią asortymentu Link4. Każda osoba będąca właścicielem samochodu może obecnie zakupić polisy, takie jak:

  • Ubezpieczenia OC z gwarancją samochodu zastępczego oraz pakietem Assistance Opony.
  • Dodatkowe ubezpieczenie AC z ochroną przed uszkodzeniami i kradzieżą.
  • Pakiet łączący ubezpieczenia OC i AC o preferencyjnych warunkach (tzw. ubezpieczenie OC/AC).
  • Ubezpieczenia dodatkowe (m.in. Smart Casco, Szyby 24, NNW, Kluczyki Plus i wiele innych ubezpieczeń samochodu).

TU Link4 – ubezpieczenia turystyczne

Oferta grupy Link4 obejmuje także ubezpieczenia przeznaczone dla osób podróżujących. Dostępne polisy turystyczne zostały przystosowane zarówno do podróży prywatnych, jak i wyjazdów o charakterze służbowym. Dzięki temu ich posiadacze uzyskują kompleksową ochronę. Spośród wymienionych świadczeń warto wyróżnić ubezpieczenia turystyczne przeznaczone dla osób uprawiających sporty ekstremalne. Są to polisy o zwiększonym zakresie ochrony, które dotyczą uprawiania wszelkich aktywności o szczególnie wysokim poziomie ryzyka.

Ubezpieczenie dla sportowców Link4 można kupić w kilku wersjach:

  • sporty letnie,
  • dyscypliny zimowe,
  • sporty ekstremalne.

TU Link4 – ubezpieczenia nieruchomości

Polisy gwarantujące ochronę nieruchomości to kolejne ważne świadczenia w ofercie Link4. Oczywiście klienci również w tym przypadku mogą dopasować ubezpieczenie mieszkania lub domu do swoich potrzeb. Co więcej, jeżeli ktoś dopiero zaczyna budowę nieruchomości, ubezpieczenia Link4 mogą zabezpieczyć posiadłość już na tym etapie. Jest to z pewnością bardzo korzystne rozwiązanie dla właścicieli takiego mieszkania.

Zakres omawianej polisy może obejmować wiele usług dodatkowych. Przykładowo, ubezpieczenie mieszkania Assistance zapewnia lokatorom dostęp do pomocy fachowców, takich jak: elektryk, hydraulik lub ślusarz. Dzięki temu naprawy różnych usterek nie będą stanowić żadnego problemu!

Link4 – kontakt, infolinia i email

Firma Link4 ciągle prowadzi bezpośrednią sprzedaż ubezpieczeń. W związku z tym warto trzymać się tej polityki i postawić na kontakt drogą elektroniczną.

Obecnie firma Link4 zapewnia klientom dostęp do dwóch infolinii:

  1. Infolinia dla nowych klientów jest dostępna pod numerem – (22) 444 44 23.
  2. Infolinia przeznaczona dla osób posiadających ubezpieczenie Link4 jest dostępna pod numerem – (22) 444 44 44.

Alternatywnym sposobem kontaktu z firmą Link4 jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie – https://www.link4.pl/formularz-kontaktowy.

Jak przebiega likwidacja i zgłoszenie szkody Link4?

Jedną z kluczowych zalet polskiego asekuratora jest szybka i bezproblemowa likwidacja szkody Link4. Wszystkie niezbędne formalności można bowiem wypełnić za pośrednictwem strony internetowej. Samo zgłoszenie szkody Link4 również odbywa się poprzez specjalny formularz online – https://www.link4.pl/claims/zgloszenie.

Co więcej, każde zgłoszone ubezpieczenie jest od razu wprowadzane do bazy danych, dzięki czemu klienci mogą monitorować status rozpatrywania szkody.

Aby jeszcze bardziej usprawnić całą procedurę, towarzystwo Link4 udostępnia posiadaczom ubezpieczeń komunikacyjnych listę warsztatów partnerskich. To z kolei pozwala kierowcom na szybkie znalezienie placówki, w której uzyskają niezbędną pomoc. W ten sposób likwidacja szkody Link4 przebiega dużo sprawniej.

Wypowiedzenie OC Link4

Wiadomo już, że ubezpieczenie OC i inne polisy dla kierowców odgrywają istotną rolę w ofercie polskiego asekuratora. Taka zależność wpływa nie tylko na duży wybór dostępnych świadczeń, ale również ułatwia wypełnianie formalności. Aby więc złożyć stosowne wypowiedzenie OC Link4, wystarczy jedynie skorzystać z niniejszej podstrony – https://www.link4.pl/wypowiedzenie-oc.

Co ciekawe, towarzystwo ubezpieczeniowe Link4 oferuje możliwość pobrania dokumentacji również osobom, które zakupiły OC w innej firmie. Jest to z pewnością spore udogodnienie podczas przenoszenia polisy.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia