Jak kupić ubezpieczenie przez Internet?

Przez wiele lat zakup ubezpieczeń był możliwy jedynie w przystosowanych do tego punktach. Zresztą do dzisiaj większość towarzystw ubezpieczeniowych posiada własne placówki stacjonarne. Pewną zmianą na tej płaszczyźnie było pojawienie się tzw. agentów ubezpieczeniowych. Takie osoby prowadzą sprzedaż ubezpieczeń różnych firm, a w zamian pobierają prowizję od każdej transakcji. Jednak dopiero internet zrewolucjonizował sposób kupowania ubezpieczeń. Teraz polisę można zamówić nawet bez wychodzenia z domu!

Dlaczego warto kupować polisy online?

Kupowanie ubezpieczeń online stanowi pod wieloma względami najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim jest to bardzo wygodne. W końcu zakup polisy przez internet nie wymaga opuszczania domu. Ponadto samo zawieranie umowy jest naprawdę łatwe, gdyż wszelkie formalności są w tym przypadku ograniczone do zupełnego minimum.

Kolejnym ważnym aspektem jest opłacalność takiej transakcji. Większość osób kupuje ubezpieczenia online przy pomocy specjalnych porównywarek. Takie algorytmy pozwalają na wyszukiwanie polis spełniających określone kryteria. Następnie system pobiera ich dane i tworzy porównanie uwzględniające zakres oraz cenę poszczególnych ubezpieczeń. Dzięki temu można łatwo znaleźć kompleksową polisę, która dodatkowo będzie dostępna w przystępnej cenie.

Co więcej, liczne zabezpieczenia sprawiają, że kupowanie polis online jest w pełni bezpieczne. Dotyczy to zarówno bezpieczeństwa danych, jak i form obsługi płatności. Składkę ubezpieczenia można bowiem opłacić przy pomocy: karty bankowej, przelewu online, wybranego systemu szybkiej płatności lub tradycyjnego przelewu bankowego. Jeżeli chodzi o dane użytkowników, trafiają one bezpośrednio do asekuratora. Dlatego bezpieczeństwo transakcji stoi tutaj na najwyższym poziomie.

Jakie ubezpieczenie można kupić przez Internet?

Jednym z najpopularniejszych ubezpieczeń które można kupić przez Internet jest najtańsze ubezpieczenie OC. To jednak nie koniec możliwości. Wielu ubezpieczycieli otwiera się na sprzedaż online. Standardem stały się już zakupy takich polis jak:

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Nowością jest również sprzedaż ubezpieczeń na życie. Jeśli jesteś nim zainteresowany, napisz do agentów Polisoteka.pl!

Jak kupić polisę przez Internet?

Cała procedura zakupu polisy przez internet składa się z kilku prostych kroków. Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy krótki opis wszystkich etapów zakupu ubezpieczenia online:

  1. Pierwszym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia. W tym celu należy wpisać do formularza określone kryteria dotyczące szukanej polisy. Jeżeli ubezpieczenie ma chronić osobę, trzeba wprowadzić do systemu jej dane osobowe. Jeśli polisa ma obejmować mienie, należy je dokładnie opisać i podać informacje wymagane przez asekuratora.
  2. Przy zakupie polisy warto korzystać z porównywarki Polisoteka.pl. Dzięki temu uzyskają Państwo pełne porównanie wszystkich dostępnych polis, które spełniają wytyczone kryteria.
  3. Na podstawie uzyskanego porównania należy wybrać konkretną polisę i skorzystać z opcji zamówienia.
  4. Po wybraniu ubezpieczenia asekurator może poprosić o uzupełnienie informacji dotyczących chronionej osoby lub mienia. Takie dane należy wprowadzać bardzo uważnie, gdyż ewentualna pomyłka będzie oznaczać problemy przy ubieganiu się o wypłatę świadczenia. Warto więc dokładnie sprawdzić ich poprawność przed zatwierdzeniem formularza.
  5. Ostatnim krokiem jest opłacenie zamówionej polisy. W tym aspekcie panuje duża dowolność dotycząca wyboru metody płatności. Najszybszym sposobem uregulowania składki będzie przelew online lub skorzystanie z systemu płatności błyskawicznych. Oprócz tego za polisę można także zapłacić kartą albo zlecić tradycyjny przelew bankowy. Wybór odpowiedniej metody nie będzie więc żadnym problemem.
  6. Jeśli wpłata zostanie zaksięgowana, asekurator prześle wszystkie dokumenty związane z zakupionym ubezpieczeniem. Zazwyczaj wysyłka dokumentów odbywa się drogą elektroniczną, dlatego potwierdzenie trafia na podany adres e-mail. Niemniej część asekuratorów wciąż korzysta z tradycyjnej metody wysyłania dokumentów pocztą. W każdym razie otrzymane dokumenty, a w szczególności numer polisy, zawsze warto mieć przy sobie. Dlatego można je zgrać na urządzenie mobilne lub po prostu wydrukować.

Zazwyczaj zakup ubezpieczenia przez internet trwa od kilku do kilkunastu minut. Dlatego jest to znakomita alternatywa dla osób, którym zależy na czasie i wygodzie!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Najczęściej zadawane pytania

Przy zakupie ubezpieczeń online zachęcamy naszych klientów do korzystania z błyskawicznych procesorów płatniczych. Dzięki nim można bowiem szybko zapłacić za zamówione ubezpieczenie. Co prawda, obecnie procesy płatnicze są powszechnie stosowanym rozwiązaniem, dlatego obsługują one konta zarejestrowane niemal we wszystkich bankach. Mimo to klienci czasami sygnalizują nam, że nie mogą odnaleźć swojego banku na liście płatności. Co więc należy zrobić gdy zauważysz brak banku przy zakupie polisy?

Czytaj więcej o Na liście płatności nie ma mojego banku – co zrobić?

Porównywarka stanowi niezwykle przydatne narzędzie podczas zakupu ubezpieczenia. Wynika to z faktu, że wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe uzależniają ostateczną cenę polisy od kilku czynników. Właśnie dlatego osoby korzystające z naszej porównywarki są proszone o wprowadzenie do systemu określonych informacji. Dzięki temu wszystkie zaprezentowane polisy będą pasować do ustalonych kryteriów. Ponadto mamy wówczas pewność, że algorytm wyświetla aktualną i wiążącą cenę wybranego ubezpieczenia.

Czytaj więcej o Czy cena podana w porównywarce Polisoteka.pl jest ostateczna?

W dzisiejszych czasach wiele uwagi poświęca się zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem w sieci. Wynika to przede wszystkim z faktu, że obecnie internet stał się częścią codziennego życia miliardów ludzi na całym świecie. Dlatego każdy użytkownik sieci powinien pamiętać o przestrzeganiu zasad dotyczących bezpieczeństwa online. Pod tym względem szczególnie istotne okazuje się dbanie o swoje dane osobowe.

Czytaj więcej o Czy moje dane wprowadzone do porównywarki Polisoteka.pl są bezpieczne?

Idea kupowania ubezpieczeń przez internet nieustannie zyskuje na popularności. Jednak niektórzy klienci mogą dosyć nieufnie podchodzić do tego rozwiązania. Jest to zrozumiałe, gdyż wiele osób do tej pory kupowało ubezpieczenia jedynie drogą stacjonarną. Dlatego w przypadku transakcji online mogą pojawić się pewne wątpliwości. Najczęściej dotyczą one kwestii bezpieczeństwa podczas korzystania z porównywarki. Dlatego warto odpowiedzieć na pytanie, czy kupowanie ubezpieczeń poprzez porównywarkę Polisoteka.pl jest bezpieczne?

Czytaj więcej o Czy zakup ubezpieczenia w porównywarce Polisoteka.pl jest bezpieczny?

Kanał Direct oznacza zakup polisy bezpośrednio przez telefon lub internet. Jeszcze kilkanaście lat temu sprzedaż ubezpieczeń odbywała się wyłącznie w sposób stacjonarny. W efekcie osoba zainteresowana zakupem wybranej polisy miała dwa rozwiązania. Pierwszym z nich było udanie się bezpośrednio do placówki danego ubezpieczyciela i zakup polisy na miejscu. Alternatywa polegała na spotkaniu z agentem, który prowadził sprzedaż ubezpieczeń różnych firm.

Czytaj więcej o Czym jest kanał Direct?

Choć idea sprzedaży ubezpieczeń online nieustannie zyskuje na popularności, wiele osób wciąż może mieć pytania dotyczące tej procedury. Zdarza się, że nasi użytkownicy mają wątpliwości związane ze sposobem opłacania kupionych ubezpieczeń. Przykładowo, nasi często zastanawiali się nad tym, dlaczego to serwis Polisoteka.pl jest odbiorcą płatności za ubezpieczenie. Czy te środki nie powinni trafić bezpośrednio do wybranego asekuratora?

Czytaj więcej o Dlaczego przy zakupie polisy mam wpłacić pieniądze na konto serwisu Polisoteka.pl zamiast na konto ubezpieczyciela?

Porównywarka ubezpieczeń to specjalnie opracowane narzędzie, które umożliwia porównanie zakresu oraz cen określonych polis. Osoby korzystające z porównywarki muszą tylko wprowadzić do systemu dane dotyczące swoich oczekiwań względem ubezpieczenia. Na tej podstawie algorytm wybierze kilka lub kilkanaście polis spełniających dane kryteria. Następnie zostaną one przedstawione użytkownikowi w formie graficznej, dzięki czemu będzie można łatwo porównać wszystkie zaprezentowane oferty.

Czytaj więcej o Jak działa porównywarka ubezpieczeń?

Polisy komunikacyjne to obecnie najczęściej kupowane ubezpieczenia. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Koniec końców ubezpieczenie OC to jedno z niewielu obowiązkowych świadczeń, gdyż musi je zakupić każdy właściciel samochodu. Oprócz tego kierowcy często decydują się na zakupienie dodatkowej polisy AC, która ma chronić ich pojazd. W jaki sposób można nabyć obydwa wymienione świadczenia przy pomocy porównywarki Polisoteka.pl?

Czytaj więcej o Jak kupić ubezpieczenie OC/AC za pomocą porównywarki Polisoteka.pl?

Przez wiele lat zakup ubezpieczeń był możliwy jedynie w przystosowanych do tego punktach. Zresztą do dzisiaj większość towarzystw ubezpieczeniowych posiada własne placówki stacjonarne. Pewną zmianą na tej płaszczyźnie było pojawienie się tzw. agentów ubezpieczeniowych. Takie osoby prowadzą sprzedaż ubezpieczeń różnych firm, a w zamian pobierają prowizję od każdej transakcji. Jednak dopiero internet zrewolucjonizował sposób kupowania ubezpieczeń. Teraz polisę można zamówić nawet bez wychodzenia z domu!

Czytaj więcej o Jak kupić ubezpieczenie przez Internet?

Przy zakupach stacjonarnych każdy klient może poprosić o wystawienie faktury VAT zamiast standardowego paragonu. Taki dokument jest niezbędny do tego, aby np. wliczyć poniesiony wydatek w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Dlatego osobom kupującym ubezpieczenia również może zależeć na uzyskaniu stosownego dokumentu. Jak więc otrzymać fakturę VAT przy zakupie polisy?

Czytaj więcej o Jak otrzymać fakturę VAT za kupione ubezpieczenie?

Nasza praktyka pokazała, że klienci mogą mieć różne pytania dotyczące zakupu ubezpieczeń przez internet. Niektórzy chcieliby również uzyskać pomoc w zakresie korzystania z porównywarki. Jest to dla nas niezwykle ważna kwestia, ponieważ satysfakcja klientów stanowi nasz najwyższy priorytet. Dlatego zadbaliśmy o to, aby mogli Państwo łatwo skontaktować się z nami.

Czytaj więcej o Jak skontaktować się z serwisem Polisoteka.pl?

Zamawianie ubezpieczeń online jest często reklamowane jako najszybszy sposób zakupu dowolnej polisy. Czy rzeczywiście tak to wygląda? Jak najbardziej! Warto bowiem wiedzieć, że cała procedura zakupu trwa w tym przypadku zaledwie kilka lub kilkanaście minut! W tym czasie można spokojnie wypełnić wszystkie formalności i opłacić składkę.

Czytaj więcej o Jak szybko otrzymam ubezpieczenie zamówione przez porównywarkę Polisoteka.pl?

Zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC i dodatkowych polis jeszcze nigdy nie był tak prosty! Porównywarka Polisoteka.pl zapewnia Państwu możliwość szybkiego znalezienia oraz zakupu odpowiedniej polisy. Nasz zespół dołożył wszelkich starań, aby maksymalnie uprościć całą procedurę. Dzięki temu mogą Państwo nabyć ubezpieczenie w trzech prostych krokach. Sprawdź jak ubezpieczyć samochód w porównywarce Polisoteka.pl?

Czytaj więcej o Jak ubezpieczyć samochód w porównywarce Polisoteka.pl?

Poprawne zrealizowanie płatności za zamówioną polisę powinno zostać potwierdzone na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest SMS zawierający informację o pomyślnym zakupie ubezpieczenia. Natomiast drugie potwierdzenie zazwyczaj przychodzi na adres e-mail wskazany w formularzu zamówieniowym. Czasami jednak klienci nie mogą znaleźć takiego potwierdzenia. Z czego to wynika i co zrobić gdy potwierdzenie zakupu polisy nie dotarło?

Czytaj więcej o Potwierdzenie zakupu polisy nie dotarło na e-mail – co robić?