Jak kupić ubezpieczenie OC/AC za pomocą porównywarki Polisoteka.pl?

Polisy komunikacyjne to obecnie najczęściej kupowane ubezpieczenia. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Koniec końców ubezpieczenie OC to jedno z niewielu obowiązkowych świadczeń, gdyż musi je zakupić każdy właściciel samochodu. Oprócz tego kierowcy często decydują się na zakupienie dodatkowej polisy AC, która ma chronić ich pojazd. W jaki sposób można nabyć obydwa wymienione świadczenia przy pomocy porównywarki Polisoteka.pl?

Jak kupić ubezpieczenie OC? – krok po kroku

Porównywarka Polisoteka.pl zapewnia Państwu możliwość szybkiego znalezienia najbardziej opłacalnego ubezpieczenia komunikacyjnego. Aby znaleźć taką ofertę, wystarczy kilka prostych kroków.

  1. Na początku należy wprowadzić do formularza dane dotyczące ubezpieczanego pojazdu. Tutaj szczególne znaczenie ma: rok produkcji, marka i model pojazdu oraz pojemność silnika.
  2. Następnie do kolejnego formularza trzeba wprowadzić swoje dane osobowe, które są niezbędne do poprawnego wyliczenia składek.
  3. Na podstawie wprowadzonych informacji porównywarka Polisoteka.pl przygotuje dla Państwa indywidualne zestawienie. Będzie ono obejmować wszystkie polisy OC oraz OC/AC, które są dostępne „od ręki”.
  4. Jeżeli zdecydują się Państwo na zakup wybranego ubezpieczenia, porównywarka od razu wyświetli gotowy formularz zamówieniowy. Wystarczy go tylko wypełnić i potwierdzić chęć zakupu polisy. Po zaakceptowaniu formularza Państwa dane zostaną przekazane asekuratorowi.
  5. Ostatnim krokiem będzie opłacenie składki ubezpieczenia.

Cała procedura jest bardzo prosta i trwa około kilku minut. Zamówienie polisy OC online stanowi więc znacznie wygodniejszą alternatywę niż zakup ubezpieczenia w sposób stacjonarny. Satysfakcja naszych klientów jest tego najlepszym dowodem!

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Dlaczego warto skorzystać z porównywarki przy zakupie OC/AC?

Obowiązkowy charakter ubezpieczenia OC nie jest jedyną cechą, która wyróżnia to świadczenie na tle innych polis. Równie duże znaczenie ma w tym przypadku uniwersalny zakres ochrony. Co to dokładnie znaczy?

Na ogół poszczególne ubezpieczenia mają różne zakresy ochrony. Wszystko ze względu na to, że asekuratorzy mogą dowolnie ustalać ich warunki. Jednak w przypadku polisy OC jest zupełnie inaczej. Zakres tego świadczenia musi bowiem odpowiadać konkretnym regulacjom prawnym. Tym samym ubezpieczyciele muszą się dostosować do istniejących przepisów. W praktyce oznacza to tyle, iż każde najtańsze ubezpieczenie OC powinna zapewniać identyczny zakres ochrony.

Niemniej stały zakres polisy nie wpływa na jednolitą cenę ubezpieczenia. Wręcz przeciwnie! Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe mogą zupełnie inaczej wycenić polisę o identycznym zakresie. Dzieje się tak dlatego, że cena ubezpieczenia OC zależy od kilku czynników. Asekuratorzy biorą pod uwagę między innymi: parametry samochodu, wiek kierowcy, jego status cywilny, historię szkód itd.

Trzeba więc podkreślić, że ten sam kierowca może kupić polisę OC w zupełnie różnych cenach. Dlatego tak istotne okazuje się porównanie poszczególnych ofert. Dzięki temu można szybko sprawdzić, który ubezpieczyciel zaoferuje najniższą składkę. Warto jednak pamiętać, że cena polisy to jeszcze nie wszystko. Niektóre firmy mogą przecież zaproponować nieco droższy pakiet, który jednak będzie obejmował zarówno polisę OC, jak i ubezpieczenie AC. Taka oferta w ostatecznym rozrachunku będzie znacznie korzystniejsza niż zakup samego OC. Na szczęście porównywarka Polisoteka.pl wyświetli Państwu wszystkie dostępne pakiety odpowiadające ustalonym kryteriom. Dzięki temu wybór najbardziej opłacalnego świadczenia staje się dużo łatwiejszy!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Najczęściej zadawane pytania

Przy zakupie ubezpieczeń online zachęcamy naszych klientów do korzystania z błyskawicznych procesorów płatniczych. Dzięki nim można bowiem szybko zapłacić za zamówione ubezpieczenie. Co prawda, obecnie procesy płatnicze są powszechnie stosowanym rozwiązaniem, dlatego obsługują one konta zarejestrowane niemal we wszystkich bankach. Mimo to klienci czasami sygnalizują nam, że nie mogą odnaleźć swojego banku na liście płatności. Co więc należy zrobić gdy zauważysz brak banku przy zakupie polisy?

Czytaj więcej o Na liście płatności nie ma mojego banku – co zrobić?

Porównywarka stanowi niezwykle przydatne narzędzie podczas zakupu ubezpieczenia. Wynika to z faktu, że wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe uzależniają ostateczną cenę polisy od kilku czynników. Właśnie dlatego osoby korzystające z naszej porównywarki są proszone o wprowadzenie do systemu określonych informacji. Dzięki temu wszystkie zaprezentowane polisy będą pasować do ustalonych kryteriów. Ponadto mamy wówczas pewność, że algorytm wyświetla aktualną i wiążącą cenę wybranego ubezpieczenia.

Czytaj więcej o Czy cena podana w porównywarce Polisoteka.pl jest ostateczna?

W dzisiejszych czasach wiele uwagi poświęca się zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem w sieci. Wynika to przede wszystkim z faktu, że obecnie internet stał się częścią codziennego życia miliardów ludzi na całym świecie. Dlatego każdy użytkownik sieci powinien pamiętać o przestrzeganiu zasad dotyczących bezpieczeństwa online. Pod tym względem szczególnie istotne okazuje się dbanie o swoje dane osobowe.

Czytaj więcej o Czy moje dane wprowadzone do porównywarki Polisoteka.pl są bezpieczne?

Idea kupowania ubezpieczeń przez internet nieustannie zyskuje na popularności. Jednak niektórzy klienci mogą dosyć nieufnie podchodzić do tego rozwiązania. Jest to zrozumiałe, gdyż wiele osób do tej pory kupowało ubezpieczenia jedynie drogą stacjonarną. Dlatego w przypadku transakcji online mogą pojawić się pewne wątpliwości. Najczęściej dotyczą one kwestii bezpieczeństwa podczas korzystania z porównywarki. Dlatego warto odpowiedzieć na pytanie, czy kupowanie ubezpieczeń poprzez porównywarkę Polisoteka.pl jest bezpieczne?

Czytaj więcej o Czy zakup ubezpieczenia w porównywarce Polisoteka.pl jest bezpieczny?

Kanał Direct oznacza zakup polisy bezpośrednio przez telefon lub internet. Jeszcze kilkanaście lat temu sprzedaż ubezpieczeń odbywała się wyłącznie w sposób stacjonarny. W efekcie osoba zainteresowana zakupem wybranej polisy miała dwa rozwiązania. Pierwszym z nich było udanie się bezpośrednio do placówki danego ubezpieczyciela i zakup polisy na miejscu. Alternatywa polegała na spotkaniu z agentem, który prowadził sprzedaż ubezpieczeń różnych firm.

Czytaj więcej o Czym jest kanał Direct?

Choć idea sprzedaży ubezpieczeń online nieustannie zyskuje na popularności, wiele osób wciąż może mieć pytania dotyczące tej procedury. Zdarza się, że nasi użytkownicy mają wątpliwości związane ze sposobem opłacania kupionych ubezpieczeń. Przykładowo, nasi często zastanawiali się nad tym, dlaczego to serwis Polisoteka.pl jest odbiorcą płatności za ubezpieczenie. Czy te środki nie powinni trafić bezpośrednio do wybranego asekuratora?

Czytaj więcej o Dlaczego przy zakupie polisy mam wpłacić pieniądze na konto serwisu Polisoteka.pl zamiast na konto ubezpieczyciela?

Porównywarka ubezpieczeń to specjalnie opracowane narzędzie, które umożliwia porównanie zakresu oraz cen określonych polis. Osoby korzystające z porównywarki muszą tylko wprowadzić do systemu dane dotyczące swoich oczekiwań względem ubezpieczenia. Na tej podstawie algorytm wybierze kilka lub kilkanaście polis spełniających dane kryteria. Następnie zostaną one przedstawione użytkownikowi w formie graficznej, dzięki czemu będzie można łatwo porównać wszystkie zaprezentowane oferty.

Czytaj więcej o Jak działa porównywarka ubezpieczeń?

Polisy komunikacyjne to obecnie najczęściej kupowane ubezpieczenia. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Koniec końców ubezpieczenie OC to jedno z niewielu obowiązkowych świadczeń, gdyż musi je zakupić każdy właściciel samochodu. Oprócz tego kierowcy często decydują się na zakupienie dodatkowej polisy AC, która ma chronić ich pojazd. W jaki sposób można nabyć obydwa wymienione świadczenia przy pomocy porównywarki Polisoteka.pl?

Czytaj więcej o Jak kupić ubezpieczenie OC/AC za pomocą porównywarki Polisoteka.pl?

Przez wiele lat zakup ubezpieczeń był możliwy jedynie w przystosowanych do tego punktach. Zresztą do dzisiaj większość towarzystw ubezpieczeniowych posiada własne placówki stacjonarne. Pewną zmianą na tej płaszczyźnie było pojawienie się tzw. agentów ubezpieczeniowych. Takie osoby prowadzą sprzedaż ubezpieczeń różnych firm, a w zamian pobierają prowizję od każdej transakcji. Jednak dopiero internet zrewolucjonizował sposób kupowania ubezpieczeń. Teraz polisę można zamówić nawet bez wychodzenia z domu!

Czytaj więcej o Jak kupić ubezpieczenie przez Internet?

Przy zakupach stacjonarnych każdy klient może poprosić o wystawienie faktury VAT zamiast standardowego paragonu. Taki dokument jest niezbędny do tego, aby np. wliczyć poniesiony wydatek w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Dlatego osobom kupującym ubezpieczenia również może zależeć na uzyskaniu stosownego dokumentu. Jak więc otrzymać fakturę VAT przy zakupie polisy?

Czytaj więcej o Jak otrzymać fakturę VAT za kupione ubezpieczenie?

Nasza praktyka pokazała, że klienci mogą mieć różne pytania dotyczące zakupu ubezpieczeń przez internet. Niektórzy chcieliby również uzyskać pomoc w zakresie korzystania z porównywarki. Jest to dla nas niezwykle ważna kwestia, ponieważ satysfakcja klientów stanowi nasz najwyższy priorytet. Dlatego zadbaliśmy o to, aby mogli Państwo łatwo skontaktować się z nami.

Czytaj więcej o Jak skontaktować się z serwisem Polisoteka.pl?

Zamawianie ubezpieczeń online jest często reklamowane jako najszybszy sposób zakupu dowolnej polisy. Czy rzeczywiście tak to wygląda? Jak najbardziej! Warto bowiem wiedzieć, że cała procedura zakupu trwa w tym przypadku zaledwie kilka lub kilkanaście minut! W tym czasie można spokojnie wypełnić wszystkie formalności i opłacić składkę.

Czytaj więcej o Jak szybko otrzymam ubezpieczenie zamówione przez porównywarkę Polisoteka.pl?

Zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC i dodatkowych polis jeszcze nigdy nie był tak prosty! Porównywarka Polisoteka.pl zapewnia Państwu możliwość szybkiego znalezienia oraz zakupu odpowiedniej polisy. Nasz zespół dołożył wszelkich starań, aby maksymalnie uprościć całą procedurę. Dzięki temu mogą Państwo nabyć ubezpieczenie w trzech prostych krokach. Sprawdź jak ubezpieczyć samochód w porównywarce Polisoteka.pl?

Czytaj więcej o Jak ubezpieczyć samochód w porównywarce Polisoteka.pl?

Poprawne zrealizowanie płatności za zamówioną polisę powinno zostać potwierdzone na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest SMS zawierający informację o pomyślnym zakupie ubezpieczenia. Natomiast drugie potwierdzenie zazwyczaj przychodzi na adres e-mail wskazany w formularzu zamówieniowym. Czasami jednak klienci nie mogą znaleźć takiego potwierdzenia. Z czego to wynika i co zrobić gdy potwierdzenie zakupu polisy nie dotarło?

Czytaj więcej o Potwierdzenie zakupu polisy nie dotarło na e-mail – co robić?