NNW w żłobku – jak wybrać odpowiednią polisę

Opieka nad małymi dziećmi jest wyjątkowo wymagającym zajęciem. Tymczasem obowiązki zawodowe sprawiają, że wielu rodziców musi zapisać swoje dziecko do żłobka. Nie jest to łatwa decyzja, gdyż każdy chciałby mieć gwarancję, że jego pociecha otrzyma należytą opiekę. Oczywiście żłobki są dostosowane do określonych regulacji prawnych. Każdy taka placówka musi zatrudniać ludzi, którzy mają odpowiednie kwalifikacje do opieki nad dziećmi. Niestety, nawet największa ostrożność nie zawsze stanowi gwarancję bezpieczeństwa. Co gorsza, małe dzieci ze względu na swoją budowę są szczególnie narażone na urazy. Z tego powodu część rodziców decyduje się na dodatkową ochronę. Jest nią specjalne ubezpieczenie NNW w żłobku. Czy taka polisa może rzeczywiście zapewnić dziecku większe bezpieczeństwo?

Ubezpieczenie stworzone z myślą o najmłodszych, czyli NNW dla dzieci w żłobku

Niektórzy mogą uznać, że zakup ubezpieczenia NNW dla tak małego dziecka nie ma większego sensu. Takie myślenie nie znajduje jednak odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wynika to z prostej przyczyny. Otóż wypadki losowe zdarzają się w dosłownie każdej placówce na świecie. Co prawda, żłobki muszą spełniać rygorystyczne reguły dotyczące bezpieczeństwa. To jednak nie sprawia, że perspektywa wypadku staje się nierealna. Dlatego ubezpieczenie NNW w żłobku jest ciekawym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo. Co istotne, zakup polisy stanowi zabezpieczenie finansowe dla opiekunów. Wypadek dziecka podczas pobytu w żłobku umożliwi wówczas otrzymanie odszkodowania w określonej kwocie. Przyznane środki mogą okazać się ważnym wsparciem w trakcie leczenia lub rehabilitacji dziecka.

Czy opłaca się kupić polisę bezpośrednio w żłobku?

Ubezpieczenia NNW dla uczniów są szczególnie popularne w szkołach podstawowych oraz średnich. Niemniej niektóre żłobki również prowadzą sprzedaż polis NNW, które są oferowane rodzicom. Zakup ubezpieczenia NNW bezpośrednio w placówce ma kilka zalet. Przede wszystkim jest to duża wygoda, gdyż pracownik żłobka przekazuje rodzicom wszelkie niezbędne dokumenty. Ponadto wszystkie formalności, wraz z opłaceniem składki, są realizowane na miejscu. Rodzice z pewnością docenią również fakt, iż polisa nabywana w żłobku zazwyczaj cechuje się niską składką.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka w szkole
Najlepsza ochrona w rozsądnej cenie!

Niestety, takie rozwiązanie ma również wady, o których nie należy zapominać. Warto pamiętać o tym, że oferowane ubezpieczenie NNW to prawdopodobnie polisa grupowa. Taka informacja jest niezwykle istotna z punktu widzenia rodziców. Dlaczego? Otóż ubezpieczenia grupowe mają z reguły nieco mniejszy zakres ochrony niż polisy indywidualne. Z tego powodu są również zauważalnie tańsze. Czy to oznacza, że polisy oferowane w żłobkach nie będą odpowiednim wyborem? Niekoniecznie. Wszystko zależy warunków zawartych w umowie ubezpieczenia. Jedno jest jednak pewne. Nigdy nie należy kupować polisy bez wcześniejszego zapoznania się z jej warunkami. Taka zależność dotyczy zarówno zakresu ochrony, jak i wysokości odszkodowania.

Jakie świadczenia dodatkowe może zawierać ubezpieczenie NNW w żłobku?

Ochrona przed następstwami nieszczęśliwych wypadków to zapis, który znajduje się w większości dostępnych ubezpieczeń. Skąd więc biorą się różnice pomiędzy poszczególnymi polisami? Są one wynikiem na przykład zmian w zakresie ubezpieczenia lub sumie odszkodowania. Jednak podstawową ochronę zapewnia to samo świadczenie. Z tego powodu warto zainteresować się polisami, w których rozszerzono standardowy zakres ochrony. Jeśli chodzi o ubezpieczenie NNW w żłobku, tutaj również mogą pojawić się inne zapisy dotyczące bezpieczeństwa. Przykładowo, niektóre polisy zapewniają ochronę podczas dojazdu i powrotu ze żłobka. Ewentualny wypadek w czasie podróży będzie wówczas podstawą do ubiegania się o odszkodowanie. Dodatkowe świadczenia są niewątpliwie przydatne i na pewno warto zainteresować się tym zagadnieniem.

Na zakończenie warto przypomnieć, że zakup ubezpieczenia to nie wszystko. Równie ważne jest to, aby dziecko trafiło do profesjonalnej placówki, której pracownicy zapewnią mu odpowiednią opiekę. Wybór żłobka ma więc bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo dziecka. Jak dokonać właściwego wyboru? Kluczowe znaczenie ma wcześniejsza weryfikacja żłobka. Można udać się tam osobiście, aby porozmawiać z pracownikami ośrodka. Warto również zasięgnąć opinii innych rodziców, których dzieci uczęszczają do wybranej placówki. Ubezpieczenie NNW w żłobku pełni jedynie funkcję zabezpieczenia przed wszelkimi nieprzewidzianymi okolicznościami.

Szeroki zakres ochrony, wysoka suma odszkodowania, świadczenia dodatkowe; oto najważniejsze aspekty dotyczące zakupu polisy dla dziecka. Kompleksowe ubezpieczenie NNW w żłobku powinno spełniać wszystkie podane kryteria. Taka polisa sprawi, że dziecko zostanie objęte skuteczną ochroną i w razie potrzeby uzyska niezbędną pomoc. Odszkodowanie może zapewnić dostęp do szybszego leczenia, a także wszelkich potrzebnych zabiegów medycznych.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć