TU Zdrowie – Towarzystwo ubezpieczeniowe

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Zdrowie – historia

W czerwcu 2010 roku Komisja Nadzoru Finansowego pozytywnie zaopiniowała wniosek złożony przez firmę Medica Polska (później Towarzystwo Ubezpieczeniowe Zdrowie). Dzięki temu asekurator mógł rozpocząć działalność w zakresie sprzedaży ubezpieczeń na polskim rynku. Firma Medica od początku istnienia była związana z branżą medyczną. Dlatego to właśnie ubezpieczenia zdrowotne i medyczne stały się głównym, a w zasadzie jedynym elementem jej oferty.

Po trzech latach działalności zarząd spółki podjął decyzję o zmianie nazwy towarzystwa. Od sierpnia 2013 roku firma funkcjonuje więc jako Towarzystwo Ubezpieczeniowe Zdrowie.

Według danych asekuratora ze świadczeń obsługiwanych przez TU Zdrowie na przestrzeni lat skorzystało około 100 000 osób. Jest to imponujący wynik, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że asekurator sprzedaje wyłącznie ubezpieczenia dotyczące ochrony zdrowia.

TU Zdrowie – polisa dla Ciebie (ubezpieczenie dla klientów indywidualnych)

Obecnie Towarzystwo Ubezpieczeniowe Zdrowie jest jedynym asekuratorem na polskim rynku, który sprzedaje tylko ubezpieczenia medyczne. Co ciekawe, ubezpieczyciel posiada w swoim asortymencie zaledwie jedną polisę dla osób prywatnych! Jednak jej szeroki zakres ochrony powoduje, że wciąż jest to dość atrakcyjna propozycja na tle konkurencyjnych ofert.

Całoroczne ubezpieczenie medyczne dla Ciebie stanowi flagowy produkt. Ten rodzaj ubezpieczenia mogą zakupić wszystkie osoby mające mniej niż 70 lat. Jedyne ograniczenie dotyczy dzieci w wieku 0-7 lat, gdyż polisa zapewni im ochronę tylko pod warunkiem, że jej posiadaczem będzie jeden z rodziców.

Zdecydowanie największym atutem tej polisy jest wyjątkowo szeroki zakres ochrony. Osoba ubezpieczenia może bowiem w każdej chwili skorzystać z:

 • nielimitowanych świadczeń w ramach podstawowej opieki medycznej (np. wizyt u lekarza rodzinnego lub pediatry),
 • wizyt u lekarzy specjalistów nawet bez ważnego skierowania,
 • zabiegów ambulatoryjnych podczas konsultacji,
 • możliwości wykonania badania diagnostycznego oraz kompletu badań laboratoryjnych,
 • lekarskich i pielęgniarskich wizyt domowych,
 • zabiegów rehabilitacyjnych oraz szpitalnych.

Ubezpieczenie zdrowotne dla klientów indywidualnych można zakupić w 4 wariantach – Basic, Komfort, Premium, Prestige. Główną różnicą pomiędzy poszczególnymi wersjami ubezpieczenia jest zakres refundowanych konsultacji, badań i innych zabiegów medycznych. Najbardziej rozbudowane warianty polisy pozwalają także na otrzymanie rekompensaty finansowej w przypadku niezdolności do pracy.

Warto również wspomnieć o tym, że klienci Towarzystwa Ubezpieczeniowego Zdrowie mogą szybko i łatwo umówić się na wizytę lekarską lub wykonanie badania. W tym celu wystarczy skorzystać z:

 • całodobowej infolinii dla osób ubezpieczonych – (58) 888 29 99,
 • strony internetowej ubezpieczyciela i dostępnej platformy online – https://www.tuzdrowie.pl/,

TU Zdrowie – polisa dla firm

Ubezpieczanie zdrowia kadry pracowniczej stało się powszechnym zwyczajem zarówno w mniejszych, jak i większych przedsiębiorstwach. Pracownicy docenią bowiem to, że ich pracodawca zapewnia im dostęp do specjalistycznej opieki medycznej. Dlatego towarzystwo Zdrowie wprowadziło do swojej oferty także polisę grupową dla firm.

Polisa Zdrowie to jednak coś więcej niż tylko zwykłe ubezpieczenie pracownicze. Jest to rozbudowany system usług medycznych, który nie tylko zapewnia dostęp do opieki lekarskiej, ale również znacząco ułatwia koordynowanie poszczególnych etapów leczenia. Tym samym posiadacze tego świadczenia mogą dużo skutecznej zadbać o swój stan zdrowia.

Podstawowy zakres ochrony w Polisie Zdrowie wygląda analogicznie do ubezpieczenia dla klientów indywidualnych. Jedyna różnica polega na tym, że tutaj to zarząd firmy w trakcie rozmów decyduje o wyborze konkretnego wariantu polisy. Co istotne, charakter tego ubezpieczenia został dodatkowo przystosowany do potrzeb przedsiębiorców. Dlatego w ramach polisy pracownicy mogą korzystać z dodatkowych pakietów zdrowotnych. Ponadto przysługują im także wybrane usługi w zakresie medycyny pracy. Jest więc to kompleksowe świadczenie dla osób zatrudnionych w danej firmie!

Istotnym atutem opisywanego ubezpieczenia jest także elektroniczny system zarządzania. Dzięki internetowym platformom obsługi pracownicy mogą szybko uzyskać potrzebne informacje na temat leczenia. System pozwala sprawdzić online np. datę następnej wizyty u lekarza lub termin wykonania badania. Jest to z pewnością duże ułatwienie dla osób, które cenią swoje zdrowie i chcą o nie dbać.

TU Zdrowie – kontakt, infolinia i email

Aktualnie kontakt z ubezpieczycielem jest możliwy poprzez:

 • całodobową infolinię dostępną pod numerem – +48 (58) 888 29 99,
 • formularz kontaktowy dla klientów – https://www.tuzdrowie.pl/KontaktFormularz.
 • pocztę elektroniczną – biuro@tuzdrowie.pl,
 • korespondencję listową, którą można wysłać na adres – TU Zdrowie, ul. Śląska 17, 81-319 Gdynia.

Jak można skorzystać z polisy TU Zdrowie?

Ze względu na specyficzny charakter polis medycznych osoby ubezpieczone nie muszą zgłaszać żadnych szkód. Zamiast tego na portalu asekuratora widnieje opcja zamówienia wizyty lekarskiej lub określonego badania. Każda osoba objęta ubezpieczeniem może zatem wypełnić formularz, podać swoje dane i wskazać preferowany termin konsultacji. Formularz online jest dostępny pod adresem – https://placowki.tuzdrowie.pl/zgloszenie. Całą tę procedurę można równie szybko wykonać poprzez portal e-rejestracja – https://www.tuzdrowie.pl/Erej.

Należy jeszcze wspomnieć o wszelkich sytuacjach awaryjnych, gdy osoba ubezpieczona musi samodzielnie zapłacić za usługę medyczną lub wykonanie badania. Jeżeli dana wizyta podlega refundacji, właściciel polisy może zgłosić się do ubezpieczyciela lub skorzystać z serwisu e-refundacja – https://www.tuzdrowie.pl/Eref. Po uzyskaniu takiego zgłoszenia asekurator wyda opinię dotyczącą jego zasadności. Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, właściciel polisy szybko odzyska środki wydane na leczenie.

Lista placówek medycznych świadczących usługi w ramach ubezpieczeń TU Zdrowie widnieje na stronie – https://www.tuzdrowie.pl/Placowki_wyszukaj#/.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia