Europa – Towarzystwo ubezpieczeniowe

TU Europa – historia

Według oficjalnych danych towarzystwo ubezpieczeniowe Europa rozpoczęło swoją działalność już w 1994 roku. Jednakże dopiero 7 lat później, a więc w 2001 roku firma pojawiła się w rejestrze przedsiębiorców KRS.

Co ciekawe, towarzystwo Europa ma zupełnie inny model biznesowy niż większość asekuratorów. Polega on na tym, że ubezpieczyciel sprzedaje swoje polisy głównie w systemie affinity. Co to oznacza? Otóż ubezpieczenia Europy są sprzedawane przez inne firmy w formie dodatku do określonego produktu bądź usługi.

Jednym z fundamentów sukcesu odniesionego przez Europę jest współpraca z biurami podróży, które oferują swoim klientom możliwość zakupu ubezpieczeń turystycznych. Oczywiście obsługą takich polis zajmuje się właśnie Europa. Dzięki temu asekurator zyskał sporą renomę i dzisiaj uchodzi za jednego z liderów branży ubezpieczeń turystycznych.

Aktualnie grupa Europa TU prowadzi również samodzielną sprzedaż polis online. Uruchomienie nowego kanału sprzedaży było niezwykle ważnym krokiem w rozwoju firmy. Od tego momentu ze świadczeń Europy może skorzystać każda zainteresowana osoba.

Siedziba firmy Europa Ubezpieczenia mieści się we Wrocławiu. Pełen adres – TU Europa S.A., ul. Gwiaździsta 62, 53-413 Wrocław.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Europa – polisy turystyczne

Na pewno nikogo nie zdziwi fakt, że to właśnie ubezpieczenia turystyczne są podstawowymi świadczeniami w ofercie Europy. Jednak z tego względu ich zakres i dostępność poszczególnych wariantów prezentuje się naprawdę dobrze. Jakie świadczenia obejmuje oferta firmy Europa Ubezpieczenia?

Ubezpieczenie turystyczne ITravel

Ubezpieczenie turystyczne ITravel – jest to podstawowa i zarazem flagowa polisa w ofercie Europy. Ubezpieczenia ITravel obejmują wszystkie najistotniejsze świadczenia, takie jak: koszty leczenia wraz z ratownictwem oraz transportem, NNW, całodobowe Assistance, ochrona przed następstwami chorób przewlekłych oraz uprawianiem sportu. Oczywiście zakres każdego z wymienionych świadczeń różni się w zależności od wybranego wariantu polisy. Ubezpieczenia ITravel są bowiem dostępne w trzech wariantach:

 1. Basic – 100 000 złotych KL, 15 000 NNW, Assistance 24.
 2. Comfort – 300 000 złotych KL, 25 000 NNW, 100 000 OC, 2 000 ochrony bagażu, 400 złotych za opóźniony lot.
 3. All inclusive – 700 000 złotych KL, 40 000 NNW, 400 000 OC, 4 000 ochrony bagażu, 600 złotych za opóźniony lot.

Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że towarzystwo ubezpieczeniowe Europa oferuje zniżki na zakup tej polisy! Mogą z nich skorzystać: osoby kupujące wyjazdy grupowe (-20%), osoby młodsze niż 25 lat (-20%) oraz rodziny (aż -50%!).

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji

Taka polisa gwarantuje zwrot pieniędzy w przypadku nagłej konieczności zrezygnowania z wykupionej podróży. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji można zakupić w dwóch pakietach:

 1. 100% – zwrot kosztów przy rezygnacji spowodowanej nagłą koniecznością (np. śmierć ubezpieczonego lub członka jego rodziny, poważne zachorowanie). Ten wariant polisy można zakupić do 30 dni przed rozpoczęciem podróży lub do 3 dni po wykupieniu wycieczki.
 2. 100% MAX – możliwość rezygnacji z dowolnego powodu. Polisę można nabyć w dniu zakupu wycieczki, o ile do jej rozpoczęcia pozostało więcej niż tydzień.

Ubezpieczenie ITravel dla osób podróżujących do Stanów Zjednoczonych Ameryki

Ubezpieczenie ITravel dla osób podróżujących do Stanów Zjednoczonych Ameryki – osoby wyjeżdżające do USA potrzebują dodatkowej ochrony ze względu na bardzo duże koszty związane z udzielaniem pomocy medycznej. Właśnie dlatego stworzono tę polisę, która zapewnia wysoką sumę ubezpieczenia!

Ubezpieczenie ITravel na narty lub snowboard

Ubezpieczenie ITravel na narty lub snowboard – takie świadczenie zostało oczywiście stworzone z myślą o osobach uprawiających sporty zimowe. Co istotne, zakres ubezpieczeń narciarskich w zasadzie nie odbiega od podstawowych wariantów polisy. Jedną różnicą są świadczenia dedykowane narciarzom oraz snowboardzistom.

TU Europa S.A. – pozostałe ubezpieczenia

Szeroki wachlarz polis turystycznych to jednak nie wszystko! Towarzystwo ubezpieczeń Europa prowadzi również sprzedaż ubezpieczeń o zupełnie innym przeznaczeniu. Obecnie w ofercie asekuratora można znaleźć:

Ubezpieczenia nieruchomości

Ubezpieczenia nieruchomości – każda polisa w tej kategorii zawiera kilka istotnych świadczeń. Są to przede wszystkim: ubezpieczenie murów i stałych elementów od pożaru, zdarzeń losowych oraz dewastacji; ochrona cennych ruchomości oraz Home Assistance. Jeśli chodzi o dostępną ofertę polis mieszkaniowych, TU Europa umożliwia swoim klientom zakup:

 1. ubezpieczenia mieszkania MyFlat,
 2. polisy dla domu MyHouse,
 3. ubezpieczenia dla osób wynajmujących swoją nieruchomość MyProperty,
 4. ochrony lokatora MyRent,
 5. polisy chroniącej przed zdarzeniami losowymi Home Experts.

Ubezpieczenia na życie i zdrowie MyHealth

Ubezpieczenia na życie i zdrowie MyHealth – bardzo istotną zaletą tych ubezpieczeń na życie jest fakt, że ich posiadacze mogą przeznaczyć otrzymane pieniądze na dowolny cel! Ponadto sam zakup polisy nie wymaga wcześniejszych badań lekarskich. Wypłata odszkodowania MyHealth następuje w momencie, gdy właściciel polisy: dozna zawału serca, udaru mózgu lub zachoruje na nowotwór. Co jasne, wysokość rekompensaty finansowej zależy od zakupionego wariantu. Jest więc to połączenie idei ubezpieczeń na życie i zdrowie. W ramach tego świadczenia poszkodowany może otrzymać: 10 000, 50 000 lub 100 000 złotych.

Ubezpieczenia dla sportowców

Ubezpieczenia dla sportowców – w tej kategorii można zakupić dwa pakiety:

 1. Run&Fun – jest to ubezpieczenie przeznaczone dla biegaczy. Z tego względu obejmuje ono nie tylko koszty leczenia i rehabilitacji, ale również koszty rezygnacji z imprezy biegowej.
 2. Polisa NNW dla aktywnych – to dość standardowe ubezpieczenie gwarantuje: odszkodowanie w przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu, pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, a także ochronę na całym świecie.

Ubezpieczenie wyświetlacza w smartfonie

Ubezpieczenie wyświetlacza w smartfonie – ten dość nietypowy rodzaj polisy stanowi na pewno ciekawą propozycję dla wszystkich posiadaczy urządzeń mobilnych. W ramach ubezpieczenia można bowiem uzyskać darmowy serwis smartfona w systemie door-to-door.

Europa – kontakt, infolinia i email

Kontakt z towarzystwem Europa Ubezpieczenia jest naprawdę prosty. Każdy klient może w tym celu skorzystać z:

 • Infolinii dla klientów – +48 71 369 28 87 lub 801 500 300.
 • Adresu e-mail dla klientów – bok@tueuropa.pl.
 • Panelu „Zamów rozmowę” będącego ciekawa alternatywa dla osób, które chcą skontaktować się z pracownikiem ubezpieczyciela o wyznaczonej porze. Można go znaleźć w zakładce kontaktowej – https://tueuropa.pl/kontakt. Analogiczną możliwość daje formularz kontaktowy, który także znajduje się na podanej stronie.

Z kolei wizyta w siedzibie ubezpieczyciela jest możliwa w godzinach 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku. Towarzystwo ubezpieczeń Europa mieści się we wrocławskim Sky Tower – ul. Gwiaździsta 62, 53-413 Wrocław.

Zgłoszenie i likwidacja szkody Europa – opis procedur

Zgłoszenie szkody Europa jest możliwe na trzy sposoby. Pierwszym z nich będzie skorzystanie z aplikacji Europa, którą można znaleźć na platformie ubezpieczyciela – https://tueuropa.pl/zglos-szkode.htm. Aplikacja umożliwia szybkie wprowadzenie do systemu wszystkich potrzebnych informacji oraz dokumentów. Dzięki temu samo zgłoszenie szkody Europa przebiegnie naprawdę szybko.

Drugą opcją będzie natomiast zgłoszenie telefoniczne poprzez dedykowaną infolinię. Warto jednak pamiętać o tym, że TU Europa uruchomiło kilka numerów kontaktowych:

 • ogólna infolinia do zgłaszania szkód jest dostępna pod numerem – 801 500 300 lub +48 71 369 28 87.
 • całodobowa infolinia dla posiadaczy ubezpieczeń turystycznych działa pod numerem – +48 22 568 98 28.

Ostatnim sposobem jest tradycyjna wysyłka dokumentacji pocztą tradycyjną. W tym celu również warto odwiedzić stronę ubezpieczyciela, ponieważ znajdują się na niej wzory wymaganych dokumentów. Wystarczy więc tylko pobrać stosowny formularz, wypełnić go i przesłać na adres – Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A., ul. Gwiaździsta 62, 53-413 Wrocław.

Jak przebiega likwidacja szkody Europa? Odpowiedź na to pytanie widnieje w zakładce dotyczącej Zielonej Karty. Tam ubezpieczyciel zamieścił ogólny schemat likwidacji szkody, z którym warto się zapoznać – https://tueuropa.pl/zglos-szkode.htm#zielona-karta—informacje.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia