Aviva – Towarzystwo ubezpieczeniowe

Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń – historia

Brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva powstało w 2000 roku. Jednakże jego tradycje są znacznie dłuższa, ponieważ sięgają aż końca XVII wieku. To właśnie wtedy w Londynie założono spółkę Hand-in-Hand, która zaczęła oferować mieszkańcom możliwość ubezpieczenia nieruchomości od pożaru. Pomysł ten powstał oczywiście na skutek wielkiego londyńskiego pożaru, który w 1666 roku doszczętnie zniszczył większość miasta. Od tego momentu idea ubezpieczeń zyskiwała coraz większe zainteresowanie na Wyspach.

Po kolejnym londyńskim pożarze w 1861 roku pojawiło się pierwsze profesjonalne towarzystwo ubezpieczenioweCommercial Union. Firma ta błyskawicznie rozpoczęła międzynarodową ekspansję, dzięki czemu jej oddziały pojawiły się między innymi w: Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii oraz Indiach. Ponadto towarzystwo zaczęło wchłaniać inne mniejsze firmy, w tym także wspomnianą już spółkę Hand-in-Hand. W 1992 roku przedsiębiorstwo CU pojawiło się na rynku polskim.

Na początku nowego tysiąclecia doszło do fuzji trzech znaczących towarzystw ubezpieczeniowych: General Accident, Norwich Union oraz właśnie Commercial Union. Efektem tego porozumienia było założenie nowej spółki, która w 2002 roku otrzymała nazwę Aviva. Wtedy też z polskiego rynku zniknęła grupa Commercial Union, a jej oferta została przejęta przez towarzystwo ubezpieczeń Aviva. W ciągu kilkunastu następnych lat brytyjska firma stała się jednym z największych asekuratorów na świecie. Jej oferta również uległa znacznemu rozszerzeniu, ponieważ towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva zaczęło słynąć ze sprzedaży ubezpieczeń na życie.

Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń – oferta produktów

Jedną z największych zalet towarzystwa Aviva jest bardzo szeroka oferta. Firma sprzedaje różne ubezpieczenia przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Zdecydowanie kluczową rolę w jej asortymencie odgrywają ubezpieczenia na życie i zdrowie. Pod tym względem flagowym produktem firmy Aviva jest polisa o nazwie Twoje Życie. Co warto o niej wiedzieć?

Przede wszystkim ubezpieczenie Twoje Życie to tzw. polisa łączona. Oznacza to, że łączy ona w sobie elementy dwóch różnych świadczeń. W tym przypadku jest to połączenie ubezpieczenia na życie i polisy zdrowotnej. Co to oznacza w praktyce?

 1. Ubezpieczenie na życie zapewnia rodzinie pomoc finansową w przypadku nagłej śmierci właściciela polisy.
 2. Zakres ubezpieczenia obejmuje prawo do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej. W tym przypadku są to m.in. bezpłatne badania kontrolne.
 3. Przy zakupie tej polisy warto zwrócić uwagę na wybrany wariant ubezpieczenia. Od niego zależy bowiem wysokość odszkodowania i wiele innych kwestii.
 4. Osoba kupująca ubezpieczenie Twoje Życie otrzymuje możliwość rozszerzenia podstawowego zakresu ochrony. Dodatkowe świadczenia sprawiają, że ubezpieczenie staje się dużo bardziej kompleksowe.

Szeroka gama dostępnych ubezpieczeń na życie to jednak nie wszystko. Poza nimi firma Aviva prowadzi także sprzedaż innych świadczeń. W ofercie asekuratora można znaleźć również:

 • ubezpieczenie mieszkania – polisa tego typu pozwala na kompleksowe zabezpieczenie posiadanej nieruchomości.
 • polisy komunikacyjne – asortyment świadczeń dla kierowców obejmuje zarówno obowiązkowe ubezpieczenie OC, jak i polisy dodatkowe.
 • ubezpieczenie turystyczne – dzięki niemu turyści mogą otrzymać pomoc w razie problemów podczas zagranicznej podróży.

Rzecz jasna każde z wymienionych świadczeń jest dostępne w co najmniej kilku wersjach. Dlatego przy zakupie polisy należy się upewnić, czy wybrany wariant ubezpieczenia będzie dobrym rozwiązaniem.

Aviva – kontakt, infolinia i email

Kontakt z firmą Aviva można nawiązać poprzez kilka metod:

 • telefonicznie za pomocą infolinii dla klientów – numer: +48 22 557 44 44
 • osobiście w trakcie wizyty u agenta,
 • osobiście poprzez wizytę w jednym z oddziałów ubezpieczyciela. Listę działających oddziałów Aviva można znaleźć na stronie internetowej: https://www.aviva.pl.
 • elektronicznie przez specjalny formularz kontaktowy dostępny na wspomnianej stronie.
 • pocztą tradycyjną – Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa.

Zgłoszenie i likwidacja szkody Aviva – jakie są procedury?

Aby przyspieszyć proces zgłaszania powstałych szkód, firma Aviva zapewnia swoim klientom dostęp do platformy online. W ten sposób możliwe jest zgłoszenie szkody z tytułu posiadanego ubezpieczenia Aviva za pośrednictwem internetu. Jak to działa w praktyce? Gdy klient kupuje ubezpieczenie, wraz z polisą uzyskuje dostęp do swojego prywatnego konta na platformie. Dzięki temu może on nie tylko szybko zgłosić powstałą szkodę, ale również pobrać całą niezbędną dokumentację. Oczywiście towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva udostępnia także specjalny numer alarmowy, który służy do telefonicznego zgłaszania szkód.

Nieco inaczej wygląda procedura zgłoszenia szkody w przypadku ubezpieczeń na życie. Tutaj niezbędna będzie wysyłka dokumentacji bezpośrednio na adres – Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa.

Na szczęście uproszczenia wprowadzono również do procedur związanych z likwidacją szkody. W tym miejscu szczególnie warto wspomnieć o jednej usłudze widniejącej w ofercie brytyjskiego asekuratora. Jest to Bezpośrednia Likwidacja Szkody Aviva. Takie świadczenie przysługuje kierowcom, którzy zdecydowali się na zakup ubezpieczenia OC w firmie Aviva. Jego idea polega na tym, że kierowca nie musi samodzielnie ubiegać się o przyznanie odszkodowania z OC sprawcy wypadku. Wszelkie procedury wypełniają bowiem pracownicy Avivy i to oni nadzorują przebieg likwidacji szkody. Co istotne, taka możliwość została jednak ograniczona do wypadków mających miejsce na terytorium Polski. Niemniej jednak jest to istotny argument przemawiający za tym, aby kupić ubezpieczenie OC właśnie w firmie Aviva!

Wypowiedzenie OC Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń

Obecnie firma Aviva jest chętnie wybierana przez polskich kierowców do obsługi polis OC. Oczywiście po upływie ważności świadczenia klient może zakupić ubezpieczenie OC w innej firmie. Jak wówczas przebiega wypowiedzenie OC Aviva?

Kierowca może złożyć wypowiedzenie OC na dwa sposoby:

 • złożenie wypowiedzenia onlinefirma Aviva na swojej stronie internetowej udostępnia uniwersalny wzór umowy wypowiedzenia OC. To z kolei bardzo ułatwia całą procedurę. Kierowca musi jedynie wydrukować umowę, wypełnić wskazane pola, a następnie przesłać podpisany dokument drogą elektroniczną.
 • złożenie wypowiedzenia listownie lub w siedzibiejeżeli jednak ktoś nie chce korzystać z platformy online, może po prostu przesłać podpisane wypowiedzenie ubezpieczenia drogą listowną. W innych sytuacjach wystarczy udać się do jednej z placówek ubezpieczyciela i tam wypowiedzieć ubezpieczenie OC Aviva.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia