AEGON – Towarzystwo ubezpieczeniowe

AEGON Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie – historia

Holenderskie towarzystwo ubezpieczeniowe AEGON to stosunkowo młoda firma. Co prawda, jej korzenie sięgają aż XIX wieku. Jednak to końcówka ubiegłego stulecia przyniosła prawdziwy przełom w rozwoju grupy. W 1968 roku doszło do fuzji trzech holenderskich towarzystw ubezpieczeniowych – Algemeene Friesche, Groot Noordhollandsche, Olveh. Efektem było powstanie grupy AGO, która swoją nazwę zawdzięczała inicjałom trzech połączonych firm.

Co ciekawe, zaledwie rok później w holenderskiej branży ubezpieczeń miała miejsce kolejna fuzja. Także i w tym przypadku była to fuzja trzech firm – Eerste Nederlandsche, Nieuwe Nederlandsche oraz Nillmij. W taki sposób narodziła się grupa Ennia.

W ciągu kilku następnych lat obydwie nowe firmy koncentrowały się na rozwijaniu swoich usług. Sprzyjała temu ekspansja na inne rynki, dzięki czemu zarówno grupa AGO, jak i Ennia rozpoczęły działalność międzynarodową. Ostatecznie w 1983 roku osiągnięto kolejne już porozumienie w sprawie fuzji.Zgodnie ze wspomnianym zwyczajem, nowa spółka otrzymała nazwę AEGON, która nawiązywała do nazw obydwu firm. Od tego momentu przedsiębiorstwo stało się ważnym graczem w międzynarodowej branży ubezpieczeń.

W Polsce grupa AEGON pojawiła się w 1999 roku. Obecnie ubezpieczyciel świadczy swoje usługi przy pomocy czterech spółek:

  • życie – AEGON Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.
  • emerytury – AEGON Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.
  • majątek – AEGON Ubezpieczenia Majątkowe,
  • AEGON Services Sp. z o.o.

Adres siedziby firmy AEGON w Polsce – ul. Wołoska 5, 02-675 Warszawa

AEGON Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie – oferta produktów

Ubezpieczenia oferowane przez holenderską firmę są podzielone na pięć kategorii. To właśnie wokół nich stworzono szerokie spektrum świadczeń, z których mogą korzystać klienci. Jakie polisy można więc znaleźć w ofercie AEGON?

Ubezpieczenia na życie i zdrowie

Jest to zdecydowanie najbardziej rozbudowana kategoria ubezpieczeń. Klienci firmy AEGON mogą kupić polisy na wypadek: hospitalizacji, poważnej choroby, ubezpieczenie na życie oraz NNW. Dodatkowo dla osób spłacających kredyt stworzono program Bezpieczna Spłata. Kredytobiorcy posiadający taką polisę na życie otrzymają gwarancję pokrycia długów w przypadku ich nagłej śmierci.

Inwestycje

Firma AEGON przygotowała także ofertę dla osób, które lubią inwestować posiadany kapitał. Plan na Przyszłość + to kompleksowa polisa na życie z dodatkowym elementem inwestycyjnym. Z kolei Invest One jest tzw. ubezpieczeniem inwestycyjnym, które zawiera również zapisy typowe dla polis na życie.

Emerytura

Osoby zainteresowane świadczeniami emerytalnymi mogą obecnie skorzystać z ubezpieczeń oszczędnościowych. Są to odpowiednio: fundusz emerytalny, pracownicze plany kapitałowe, a także kompleksowa polisa Kapitalna Przyszłość.

Ochrona majątku

Ubezpieczenia majątkowe są dostępne zarówno w wersji tradycyjnej ochrony mienia, jak i ochrony mienia dla podróżujących (ubezpieczenie turystyczne w AEGON Travel).

Edukacja

Program Finansowanie Studiów + jest bardzo ciekawą propozycją dla rodziców, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka. To świadczenie łączy w sobie zapisy typowe dla ubezpieczeń na życie i funduszu na studia.

AEGON – kontakt, infolinia i email

Osoby zainteresowane ofertą firmy AEGON mogą skontaktować się z ubezpieczycielem na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest oczywiście kontakt telefoniczny lub mailowy (kontakt@aegon.pl). Ponadto na stronie ubezpieczyciela widnieje formularz kontaktowy, który pozwala na szybszą realizację formalności – https://www.aegon.pl/Strona-glowna/Kontakt/Wyslij-wiadomosc/. Korespondencję listową należy kierować na adres – AEGON TU na Życie, ul. Wołoska 5, 02-675 Warszawa.

Na terenie całej Polski działa 14 biur firmy AEGON. Pełna lista biur jest dostępna pod tym linkiem –https://www.aegon.pl/Strona-glowna/Kontakt/Partnerzy-Aegon/.

Co więcej, towarzystwo AEGON prowadzi bliską współpracę z bankami oraz multiagencjami. Placówki partnerskie również zapewniają możliwość stacjonarnego zakupu polisy, a ponadto prowadzą obsługę klientów. Więcej informacji można znaleźć na stronie –https://www.aegon.pl/Strona-glowna/Kontakt/Partnerzy-Aegon/

Likwidacja i zgłoszenie szkody AEGON – jakie są procedury?

Zgłoszenie szkody AEGON odbywa się za pośrednictwem infolinii lub specjalnego formularza. Infolinia dla klientów jest dostępna pod numerem – 801 300 900 lub 22 592 10 00. Natomiast wszelkie formularze można znaleźć w Strefie Klienta,czyli specjalnej podstronie na platformie ubezpieczyciela – https://www.aegon.pl/Strona-glowna/Strefa-Klienta/.

W jaki sposób przebiega likwidacja szkody w towarzystwo ubezpieczeniowe AEGON? Jeżeli powstała szkoda jest stosunkowo niewielka, odszkodowanie może zostać przyznane już po rozmowie telefonicznej. Jednakże w poważniejszych przypadkach powołuje się rzeczoznawcę, który oceni szkodę i przygotuje stosowną dokumentację. Na jej podstawie ubezpieczyciel dokona kalkulacji odszkodowania.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia