Vienna Life – Towarzystwo ubezpieczeniowe

Towarzystwo ubezpieczeniowe Vienna Life –historia

Oficjalnie towarzystwo ubezpieczeniowe Vienna Life działa na polskim rynku od 2016 roku. Jednak w rzeczywistości korzenie tej firmy sięgają końcówki ubiegłego wieku. Jej historia rozpoczyna się bowiem już w 1999 roku, kiedy w Polsce pojawia się firma Skandia. Szwedzki koncern ubezpieczeniowy uruchomił wówczas swoją pierwszą polską spółkę i rozpoczął sprzedaż polis na naszym rynku. Do 2016 roku z oferty firmy skorzystało ponad 100 tysięcy Polaków!

Grupa Skandia prowadziła swoją działalność w Polsce przez 15 lat. W 2014 roku podjęto jednak decyzję o sprzedaży założonej spółki. Wszystkie jej akcje zostały wtedy przejęte przez austriacki koncern Vienna Insurance Group. Co ciekawe, dopiero w październiku 2016 roku koncern VIG zmienił nazwę wykupionej przez siebie spółki. Od tego momentu w Polsce działa już towarzystwo ubezpieczeniowe Vienna Life.

Aktualnie grupa VIG koordynuje działalność aż 4 podmiotów na polskim rynku ubezpieczeniu. Co jasne, jednym z nich jest towarzystwo ubezpieczeniowe Vienna Life. Natomiast poza nim do koncernu VIG należą również:

Towarzystwo ubezpieczeniowe Vienna Life – oferta produktów

Teoretycznie oferta każdego towarzystwa ubezpieczeniowego powinna opierać się głównie na ochronie zdrowia lub mienia. Niemniej towarzystwo ubezpieczeniowe Vienna Life w równie dużym stopniu promuje świadczenia inwestycyjne i oszczędnościowe. Co więcej, to właśnie one stanowią trzon oferty tego asekuratora!

Obecnie Vienna Life ma w swojej ofercie tylko dwa rodzaje ubezpieczeń:

  • Pierwszym z nich jest pakiet Comfort Life. Ta polisa łączy w sobie elementy ubezpieczenia na życie oraz NNW. Co więcej, każdy może ją zakupić w dwóch wariantach – indywidualnym lub rodzinnym. Polisa Comfort Life zapewnia odszkodowanie w sytuacjach, takich jak: śmierć osoby ubezpieczonej, trwała niezdolność do pracy, kalectwo, hospitalizacja oraz poważny uszczerbek na zdrowiu.
  • Drugim dostępnym świadczeniem w ofercie Vienna Life jest polisa Life Care. Ma ona charakter standardowego ubezpieczenia na życie, czyli gwarantuje odszkodowanie w razie nagłej śmieci ubezpieczonego. Pieniądze trafią wówczas do jego bliskich.

Znacznie szerszy wybór mają natomiast klienci, którzy chcą skorzystać ze świadczeń inwestycyjnych. Po pierwsze, Vienna Life oferuje im możliwość zakupu dwóch pakietów ubezpieczeniowo-inwestycyjnych – Select Invest oraz Global Invest. Po drugie, w ofercie asekuratora widnieje także kilka specjalistycznych narzędzi inwestycyjnych. Dzięki nim klienci mogą wygodnie inwestować w wybrane fundusze walutowe i śledzić zmiany na rynku.

Vienna Life – kontakt, infolinia i email

Wszystkie osoby zainteresowane ofertą Vienna Life mogą skorzystać z ogólnej infolinii dla klientów. Co istotne, biuro obsługi klienta Vienna Life działa od 8:00 do 20:00 we wszystkie dni powszednie:

  • infolinia dla osób korzystających z telefonów stacjonarnych jest dostępna pod numerem – 801 888 000.
  • druga infolinia dla osób dzwoniących z telefonów komórkowych działa pod numerem – (+48) 22 460 22 22.

Innym sposobem na skontaktowanie się z ubezpieczycielem jest poczta elektroniczna:

Ostatnią metodą będzie skorzystanie z formularza kontaktowego, który widnieje na stronie ubezpieczyciela w zakładce „Kontakt” – https://viennalife.pl/kontakt.

Zgłoszenie i likwidacja szkody Vienna Life – jak wyglądają procedury?

Ze względu na bardzo ograniczoną ofertę standardowych ubezpieczeń, firma Vienna Life nie wprowadziła możliwości szybkiej likwidacji szkody. Jak więc przebiega zgłoszenie szkody Vienna Life? Na stronie internetowej ubezpieczyciela znajduje się wykaz przydatnych dokumentów – https://viennalife.pl/strefa-klienta/przydatne-dokumenty. W tym miejscu klienci mogą pobrać stosowne wnioski, które należy wypełnić i przesłać ubezpieczycielowi.

Co prawda, na platformie Vienna Life działa również tzw. Strefa Klienta. Jednakże jest ona przeznaczona głównie dla osób korzystających ze wspomnianych świadczeń inwestycyjnych. Właściciele standardowych polis mogą za jej pośrednictwem np. złożyć wniosek o zmianę warunków ubezpieczenia lub odstąpić od umowy. Niemniej sama likwidacja szkody Vienna Life odbywa się poprzez standardową wysyłkę dokumentacji drogą elektroniczną lub faksem.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia