Ubezpieczenie NNW w TUZ
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW w TUZ

Firma TUZ rozpoczęła swoją działalność na polskim rynku jako towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych. Taka formuła sprawiała, że każda osoba zainteresowana zakupem ubezpieczenia TUZ musiała najpierw stać się członkiem tego towarzystwa. Z czasem taka forma działalności zaczęła jednak tracić na popularności, przez co firma TUZ rozpoczęła komercyjną sprzedaż świadczeń. W efekcie polisy TUZ stały się ogólnodostępne, czego przykładem są ubezpieczenia NNW. Polisy tego typu do dzisiaj stanowią ważną część oferty tego asekuratora. Jakie ubezpieczenie NNW w TUZ można obecnie zakupić? Zapraszamy do lektury naszego tekstu.

TU TUZ – o firmie

Prowadzenie działalności w formie towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych było całkiem popularnym rozwiązaniem. Takie towarzystwa nie mogły bowiem prowadzić działalności komercyjnej, przez co ich oferty wydawały się bardziej atrakcyjne i uczciwe. Firma TUZ należała do grupy firm, które rozpoczęły swoją działalność właśnie w takiej formie. Jednak w tym przypadku zarząd firmy postanowił po prostu iść z duchem czasu.

Efektem było między innymi rozpoczęcie działalności komercyjnej, która pozwoliła na zaoferowanie ubezpieczeń osobom niebędącym członkami towarzystwa. Co więcej, zarząd firmy TUZ zapowiedział, że firma niebawem przejdzie kolejną restrukturyzację i rozpocznie działalność w formie spółki. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym tekście dedykowanym firmie TUZ.

Co jasne, TUZ w porównaniu do największych towarzystw ubezpieczeniowych może wydawać się malutką marką. Jednak zarząd firmy TUZ ma pomysł na dalsze rozwijanie marki i zwiększanie jej rynkowego zasięgu. Dlatego można oczekiwać, że TUZ pozostanie na polskim rynku ubezpieczeń jeszcze przez długie lata.

Ubezpieczenie NNW w TUZ – jakie polisy są dostępne?

Firma TUZ rzeczywiście stanowi dość niewielką markę na rynku ubezpieczeń. Tym większym zaskoczeniem dla klientów może być fakt, że oferta tej firmy jest naprawdę bogata. Idealnym tego dowodem są ubezpieczenia NNW. Większość asekuratorów oferuje możliwość zakupu jednej lub dwóch polis tego typu. Co więcej, niektórzy w ogóle nie sprzedają ubezpieczeń NNW w formie indywidualnych polis. Jednak pod tym względem firma TUZ mocno wyróżnia się na tle rynkowej konkurencji.

Wynika to z faktu, że firma TUZ oferuje nie jedną, nie dwie, ale aż trzy polisy NNW. Jest więc to naprawdę bogaty wybór, gdy weźmiemy pod uwagę, że jest to stosunkowo niewielka marka ubezpieczeń. Jednak to najlepiej pokazuje, iż zarząd firmy mierzy wysoko i zależy mu na budowaniu silnej pozycji rynkowej.

Zatem jakie ubezpieczenia NNW w TUZ są aktualnie dostępne? Teraz pokrótce je opiszemy.

Ubezpieczenie NNW TUZ dla kierowców i pasażerów

Pierwszym świadczeniem jest polisa komunikacyjna NNW dla kierowców i pasażerów. Jak sama nazwa wskazuje, pierwszą istotną zaletą tej polisy jest ochrona, która obejmuje wszystkie osoby podróżujące danym samochodem. To jednak nie wszystko.

Dodatkowo firma TUZ zapewnia możliwość wybrania takiej sumy ubezpieczenia, która będzie odpowiadać potrzebom kierowcy. Jest więc to bardzo cenna możliwość dla wszystkich osób zainteresowanych uzyskaniem kompleksowego zabezpieczenia finansowego.

Sam zakres polisy jest dosyć standardowy. Ubezpieczenie komunikacyjne NNW TUZ zapewnia odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu lub zgon spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem. Naturalnie w przypadku zgonu takie odszkodowanie zostanie przekazane bliskim zmarłego lub zmarłych.

Ubezpieczenie NNW w życiu codziennym

Drugim dostępnym świadczeniem jest standardowe ubezpieczenie NNW w życiu codziennym. Taka polisa może zapewnić uniwersalną ochronę przed skutkami licznych nieszczęśliwych wypadków.

Podstawowy zakres tej polisy jest typowy, ponieważ obejmuje odszkodowanie wypłacane w razie zgonu lub uszczerbku zdrowotnego wywołanego nieszczęśliwym wypadkiem. Tutaj jednak pojawia się również bardzo ciekawa opcja. Mianowicie firma TUZ zapewnia możliwość zakupu rozszerzonej wersji polisy NNW. Wówczas ubezpieczenie obejmuje także świadczenia, takie jak:

  • odszkodowanie w razie zawału serca lub udaru mózgu;
  • dodatkowe świadczenie za każdy dzień pobytu w szpitalu;
  • zwrot niektórych kosztów leczenia i wydatków związanych z zakupem środków pomocniczych;
  • pomoc w pokryciu kosztów rehabilitacji;
  • wysokie dodatkowe odszkodowanie wypłacane w razie trwałej niezdolności do pracy;
  • dostęp do medycznego assistance.

Opisane świadczenia znacząco rozszerzają zakres tego ubezpieczenia. Dzięki nim polisa NNW TUZ staje się naprawdę kompleksowym rozwiązaniem pod względem codziennej ochrony.

Ubezpieczenie NNW szkolne TUZ

Ostatnim dostępnym świadczeniem jest szkolna polisa NNW TUZ. Takie ubezpieczenie stanowi świetną alternatywę dla grupowych polis NNW, które są dostępne w sekretariatach szkolnych. Wszystko ze względu na fakt, że firma TUZ zadbała o atrakcyjne warunki tego ubezpieczenia.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim wysoka suma ubezpieczenia, która w najbardziej rozbudowanych wariantach wynosi 100 tysięcy złotych. Co więcej, firma TUZ deklaruje, że taka suma jest gwarantowana przy zachowaniu atrakcyjnej ceny ubezpieczenia.

Dodatkowo ubezpieczenie szkolne NNW TUZ działa przez całą dobę. Taka ochrona obejmuje więc dziecko zarówno w czasie nauki, jak i poza szkołą, a nawet podczas wakacji. Warto także dodać, że firma TUZ zapewnia dostęp aż do 7 wariantów tego ubezpieczenia. Rodzice mogą więc wybrać taki wariant, który w największym stopniu odpowiada potrzebom ich dziecka.

Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup tej polisy, firma TUZ zapewni mu dodatkową zniżkę na zakup ubezpieczenia dla kolejnych dzieci. Jest to bardzo istotna korzyść w przypadku rodzin wielodzietnych.

Jak kupić ubezpieczenie NNW TUZ?

O ile sam wybór dostępnych ubezpieczeń NNW jest bardzo korzystny, o tyle procedura zakupu tych świadczeń może nieco zaskakiwać. Z czego to wynika? Otóż tylko ubezpieczenie NNW szkolne TUZ jest dostępne w standardowej sprzedaży bezpośredniej. Osoby zainteresowane tym świadczeniem mogą więc skorzystać z panelu online i kupić polisę osobiście.

Jednak w przypadku pozostałych ubezpieczeń NNW TUZ zakup polisy wymaga skontaktowania się z przedstawicielem asekuratora. Firma TUZ twierdzi, że w taki sposób może zaoferować odpowiednie dopasowanie produktu do potrzeb klienta. Rzeczywiście jest to prawda, ponieważ rozmowa z konsultantem często zapewni lepsze dopasowanie polisy. Jednak z drugiej strony brak opcji zakupu bezpośredniego może stanowić utrudnienie dla wielu osób.

Zgłoszenie szkody z NNW TUZ – jak przebiega?

Jeżeli chodzi o procedurę zgłaszania szkód, firma TUZ zapewnia swoim klientom dostęp do praktycznych rozwiązań. Asekurator stworzył nawet dedykowaną podstronę, która jest poświęcona zgłaszaniu szkód. Na tej podstronie można znaleźć bardzo przydatne informacje dotyczące tej procedury. Ponadto znajdują się tutaj linki do formularzy online. Za pomocą tych formularzy można bardzo wygodnie i szybko zarejestrować zgłoszenie szkody.

Nie jest to jednak jedyna opcja. Wszyscy klienci firmy TUZ mogą również skorzystać z infolinii dostępnej pod numerem – +48 (22) 327 60 60. Asekurator zapewnia także możliwość zgłoszenia szkody drogą korespondencyjną. Wtedy wszelkie dokumenty należy wysłać pocztą na adres – TUZ, Centrum Obsługi Korespondencji, ul. Prażmowskiego 15, 26-600 Radom.

Którą z dostępnych opcji wybrać? Najbardziej praktycznym rozwiązaniem wydają się formularz online, ponieważ z ich pomocą można od razu zarejestrować zgłoszenie w systemie. Infolinia także będzie dobrym wyborem, jeśli ktoś chce uzyskać pomoc w czasie zgłaszania szkody.

Najważniejsze informacje:

– Firma TUZ od pewnego czasu prowadzi działalność komercyjną. Dzięki temu ubezpieczenia TUZ są obecnie dostępne dla wszystkich zainteresowanych osób. Co więcej, zakup polisy nie wymaga już przystępowania do struktur towarzystwa.
– Choć firma TUZ nie jest szczególnie dużą marką, oferuje ona aż 3 rodzaje ubezpieczeń NNW. Są nimi: komunikacyjne NNW dla kierowców, szkolna polisa NNW oraz ogólne NNW w życiu codziennym.
– Tak szeroki wybór świadczeń zapewnia możliwość przystosowania zakresu ochrony do swoich indywidualnych potrzeb. Jest to jeszcze łatwiejsze ze względu na fakt, że opisane polisy są dostępne w kilku wariantach.
– Co ciekawe, tylko polisa NNW szkolna TUZ jest dostępna w sprzedaży bezpośredniej. Natomiast w celu zakupu pozostałych świadczeń NNW TUZ trzeba skontaktować się z przedstawicielem firmy.
– Zgłoszenie szkody z tytułu NNW TUZ jest możliwe poprzez infolinię, formularz online lub wysyłkę dokumentów pocztą.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie ubezpieczenia NNW oferuje firma TUZ?
Firma TUZ oferuje możliwość zakupu aż 3 różnych ubezpieczeń NNW. Asekurator oferuje swoim klientom: ogólną polisę NNW w życiu codziennym, ubezpieczenie szkolne dla dzieci i młodzieży, a także dedykowane NNW dla kierowców.
Czy zakup ubezpieczenia NNW TUZ wymaga dołączenia do towarzystwa?
Nie. Co prawda, firma TUZ przez lata działała jako towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych, przez co jej polisy były dostępne tylko dla osób zrzeszonych w strukturach towarzystwa. Jednak teraz firma prowadzi działalność komercyjną, dzięki czemu jej polisy stały się ogólnodostępne.
Jak można kupić ubezpieczenie NNW TUZ?
W przypadku szkolnej polisy NNW TUZ cały zakup można łatwo sfinalizować drogą elektroniczną. Jednak w przypadku pozostałych polis NNW niezbędny będzie kontakt z przedstawicielem marki TUZ. Asekurator chce w ten sposób zadbać o to, aby każdy mógł kupić ubezpieczenie przystosowane do jego potrzeb.