NNW Uniqa – cennik. Jak wygląda zgłoszenie szkody?

Przy zakupie ubezpieczeń NNW pojawia się pewien paradoks. Z jednej strony wszystkie polisy tego typu mają podobną ideę, gdyż chronią przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. Z drugiej strony praktycznie każde ubezpieczenie NNW dostępne na rynku ma nieco inny zakres i warunki. Wszystko po to, aby zapewnić klientom możliwość znalezienia takiej polisy, która w największym stopniu odpowiada ich oczekiwaniom. Według takich założeń działa między innymi towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa, czego najlepszym dowodem jest aktualna oferta tego asekuratora. Jakie ubezpieczenia NNW Uniqa są obecnie dostępne w sprzedaży? Zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem.

NNW Uniqa – co obejmuje?

Przy omawianiu poszczególnych świadczeń NNW Uniqa warto wspomnieć o jednej rzeczy. Na ten moment indywidualne ubezpieczenie NNW Uniqa, czyli najpopularniejszy typ świadczenia, jest dostępne tylko jako rozszerzenie ochrony w ramach polisy mieszkaniowej. Oznacza to, że można je zakupić jedynie przy zamawianiu wspomnianego ubezpieczenia. Mimo to taka polisa ma pewne atuty. Przede wszystkim w jej przypadku nie obowiązuje limit wieku, co oznacza, iż ochronę mogą uzyskać nawet najstarsi domownicy. Po drugie, taka polisa zapewnia ochronę zarówno w Polsce, jak i podczas pobytu za granicą. Dzięki temu jej posiadacze mogą mieć pewność, że uzyskają należną im pomoc.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa prowadzi również sprzedaż grupowych ubezpieczeń NNW. Polisy tego typu są przeznaczone dla osób związanych z daną firmą, która zostanie objęta grupową ochroną.

Na uwagę zasługują także polisy NNW dla kierowców oraz szkolne ubezpieczenia NNW Uniqa. Więcej informacji na temat świadczeń dla uczniów można znaleźć w ostatnim akapicie tego tekstu.

NNW Uniqa – tabela i porównanie przykładowych zakresów ochrony

Mnogość dostępnych opcji na pewno gwarantuje większą swobodę wyboru. Jednak dla niektórych osób może być ona źródłem dylematów. Jaka polisa będzie w takiej sytuacji najlepszym wyborem? Aby móc łatwiej dokonać takiego wyboru, przygotowaliśmy zestawienia zakresów ochrony gwarantowanych przez ubezpieczenia NNW Uniqa. Na jego podstawie można sprawdzić, jaki typ polisy zapewni odpowiednią ochronę. To zaś powinno ułatwić znalezienie świadczenia o wybranej charakterystyce.

NNW dla domowników (dostępne przy zakupie polisy mieszkaniowej Uniqa)NNW dla kierowcówNNW szkolne
Gwarantowane odszkodowanie za śmierć ubezpieczonego lub uszkodzenie ciała w wyniku nieszczęśliwego wypadkuBardzo wysoka rekompensata pieniężna za śmierć lub doznany uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku komunikacyjnegoKompleksowe ubezpieczenie dla dzieci i dorosłych, którzy kontynuują naukę
Ochrona w ramach jednej polisy może objąć nawet 6 domownikówGwarantowana ochrona zostaje rozciągnięta na kierowcę oraz wszystkich pasażerówCałodobowa oraz całoroczna ochrona działająca również poza murami szkoły
Suma ubezpieczenia wynosi od 20 do nawet 100 tysięcy złotych (w zależności od wybranego wariantu)Ochrona obejmuje zarówno samą jazdę samochodem, jak i np. wsiadanie lub wysiadanie z pojazduGwarantowana ochrona nawet w czasie wyczynowego uprawiania sportu
Pomoc w pokryciu kosztów przeszkolenia zawodowego po przebytym wypadkuUbezpieczenie NNW drogowe działa na terenie całej EuropyMożliwość rozszerzenia zakresu polisy o dodatkowe OC dla młodzieży
Możliwość rozszerzenia zakresu ochrony o dodatkową pomoc medyczną

NNW Uniqa – jak wygląda zgłoszenie szkody?

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka w szkole
Najlepsza ochrona w rozsądnej cenie!

Jeżeli posiadacz polisy NNW Uniqa będzie chciał zgłosić szkodę z tytułu ubezpieczenia, może to zrobić poprzez:

NNW Uniqa – cennik. Ile kosztuje?

Co ciekawe, Uniqa to jeden z nielicznych asekuratorów, który przy niemal każdym świadczeniu podaje jego minimalną cenę. Co jasne, dotyczy ona wyboru najmniej rozbudowanego wariantu. Jednak na jej podstawie można oszacować, ile będzie kosztować wybrane świadczenie. Taka cena wynosi odpowiednio:

  • 41 złotych za rok w przypadku NNW szkolnego;
  • 49 złotych za rok w przypadku NNW dla kierowców;
  • 72 złote za rok w przypadku NNW dla domowników.

Czy Uniqa oferuje NNW szkolne?

Ubezpieczenia NNW szkolne stanowią ważną część asortymentu firmy Uniqa. Dlatego też warto przyjrzeć się im nieco bliżej. Na pewno trzeba zaznaczyć, że polisy tego typu są przeznaczone nie tylko dla uczniów. Mogą one objąć także młodsze dzieci (np. przedszkolaków), ale także dorosłych studentów lub doktorantów.

Jeżeli chodzi o gwarantowany zakres ochrony, obejmuje on śmierć lub poważny uszczerbek na zdrowiu spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem. Wielką zaletą ubezpieczenia NNW szkolnego od firmy Uniqa jest to, że obejmuje ono nawet wyczynowe uprawianie sportu. Tym samym będzie to idealna polisa dla szczególnie aktywnych dzieci i dorosłych osób.

Ponadto przy zakupie ubezpieczenia NNW szkolnego można dokładnie przystosować jego zakres ochrony. Wszystkie te aspekty sprawiają, że opisywana polisa zasługuje na polecenie.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć