NNW Signal Iduna – cennik. Jak wygląda zgłoszenie szkody?

Towarzystwo ubezpieczeniowe Signal Iduna do dzisiaj jest znane jako asekurator, który specjalizuje się w ochronie turystów. Nie oznacza to jednak, że w ofercie tej firmy można znaleźć wyłącznie ubezpieczenia dla podróżnych. Wręcz przeciwnie! W ostatnich latach grupa Signal Iduna stopniowo rozszerza asortyment oferowanych świadczeń. Obecnie można w nim znaleźć np. ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli popularne NNW. Które polisy tego typu zasługują na szczególnie wyróżnienie? Jakie ubezpieczenie NNW Signal Iduna będzie najlepsze? Aby poznać odpowiedzi, zachęcamy do lektury poniższego tekstu.

NNW Signal Iduna – co obejmuje?

Co ciekawe, obecnie TU Signal Iduna nie ma w swojej ofercie najpopularniejszego świadczenia, czyli indywidualnej polisy NNW. Zamiast tego asekurator postawił na kilka innych ubezpieczeń. Przede wszystkim Signal Iduna oferuje ubezpieczenie NNW dla dzieci, czyli NNW szkolne. Jego warunki oraz zalety zostaną dokładniej omówione w kolejnych częściach tego tekstu.

Choć indywidualne ubezpieczenie NNW nie znajduje się w ofercie asekuratora, zupełnie inaczej jest z polisą grupową. Signal Iduna prowadzi bowiem sprzedaż ubezpieczeń NNW dla firm. Dzięki takim świadczeniom zarząd firmy może skutecznie zadbać o bezpieczeństwo pracowników i zapewnić im pomoc w razie wypadku. Warto również dodać, że grupowe Signal Iduna ma szeroki zakres ochrony. Dotyczy to nawet podstawowego wariantu polisy, który przecież można dodatkowo rozszerzyć o kolejne przydatne świadczenia.

Ostatnim elementem oferty tego asekuratora są z kolei rozmaite polisy NNW dla turystów. Tutaj ciekawą propozycją może być np. ubezpieczenie NNW w podróży dla osób podróżujących po Polsce. Taka polisa zagwarantuje wsparcie i opiekę w razie nieprzewidzianych wypadków podczas wyjazdu.

NNW Signal Iduna – tabela i porównanie przykładowych zakresów ochrony

Szkolne NNW Signal IdunaGrupowe NNW Signal IdunaPolisa NNW w podróży
Całodobowa i całoroczna ochrona przed różnymi wypadkamiOdszkodowanie wypłacane w razie śmierci pracownika lub doznania trwałego uszczerbku na zdrowiuWypłata rekompensaty w razie ulegnięcia nieszczęśliwemu wypadkowi podczas podróży po Polsce lub w pasie przygranicznym
Ubezpieczenie przeznaczone dla dzieci od 6 miesiąca do nawet 26 roku życia (w razie kontynuowania nauki)Gwarantowana refundacja kosztu nabycia protez i innych środków pomocniczychPodstawowe assistance zostało uwzględnione w zakresie każdego wariantu NNW
Gwarancja odszkodowania za doznane uszczerbki na zdrowiu lub nagłe chorobyRefundacja kosztów związanych z wykonaniem powypadkowej operacji plastycznejAmatorskie uprawianie sportu oraz obowiązki zawodowe są objęte standardowym zakresem ubezpieczenia
Ubezpieczenie dostępne także dla uczniów szkół sportowych i dzieci uprawiających sport (za dodatkową zwyżką składki)Możliwość rozszerzenia zakresu ochrony o liczne świadczenia dodatkowe, takie jak: refundacja kosztów leczenia, dzienny zasiłek szpitalny, pomoc w pokryciu kosztów szkoleń zawodowychWariant polisy SUPER PLUS zapewnia ochronę również w przypadku uprawiania sportów ekstremalnych
Dodatkowe assistance szkolne zapewnianie w ramach polisy (pomoc w organizacji leczenia, dostarczeniu leków)Dodatkowe wsparcie w sytuacji powstania trwałej niezdolności do pracy (tylko w wariancie rozszerzonym)Możliwość rozszerzenia zakresu ochrony o: dodatkową ochronę bagażu, OC, koszty rehabilitacji
Rozszerzony wariant polisy obejmuje nawet ochronę przed zagrożeniami w sieci

NNW Signal Iduna – jak wygląda zgłoszenie szkody?

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka w szkole
Najlepsza ochrona w rozsądnej cenie!

W celu zgłoszenia szkody klienci firmy Signal Iduna mogą skorzystać z kilku dostępnych metod. Są to między innymi:

  • zgłoszenie szkody poprzez stronę internetową Signal Iduna;
  • wysłanie wiadomości e-mail na adres – info.likwidacja@signal-iduna.pl;
  • telefon na infolinię – (22) 505 65 06.

NNW Signal Iduna – cennik. Ile kosztuje?

Pomimo tego, że ubezpieczenia Signal Iduna zapewniają szeroki zakres ochrony, ich ceny pozostają na przystępnym poziomie. Idealnym tego przykładem jest opisane ubezpieczenie szkolne Signal Iduna. Według deklaracji asekuratora można je zakupić już za 3 złote miesięcznie, a zatem niecałe 40 złotych rocznie. Warto jednak pamiętać, że polisa z rozszerzonym zakresem ochrony będzie nieco droższa. Jeżeli chodzi o ceny pozostałych świadczeń NNW, zależą one od kalkulacji przeprowadzonej przez asekuratora.

Czy Signal Iduna oferuje NNW szkolne?

Jak najbardziej! Ubezpieczenie NNW szkolne oferowane przez firmę Signal Iduna jest określane jako polisa Najbezpieczniejsi. Takie świadczenie może objąć ochroną nawet 6-miesięczne dzieci. Natomiast górna granica wieku stanowi 26 lat (pod warunkiem kontynuowania nauki).

Niska cena oraz szeroki zakres ochrony sprawiają, że ubezpieczenie Najbezpieczniejsi plasuje się w czołówce dostępnych polis NNW szkolnych. Wszakże nawet podstawowy wariant tego świadczenia zapewnia odszkodowanie za liczne szkody oraz poważniejsze uszczerbki na zdrowiu. Ponadto w ramach każdej polisy asekurator gwarantuje usługi assistance, które pomagają w likwidacji szkody!

Oprócz tego asekurator może objąć ochroną uczniów szkół sportowych, a także zagwarantować ochronę przed hejtem w sieci. Takie świadczenia można uzyskać w ramach rozszerzenia zakresu polisy za dodatkową opłatą.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć