NNW HDI – cennik. Jak wygląda zgłoszenie szkody?

Towarzystwo ubezpieczeniowe HDI to firma, której działalność opiera się w 100% na sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych. Oznacza to, że oferta HDI jest kierowana do kierowców oraz ich bliskich. W asortymencie tej grupy można znaleźć między innymi drogowe ubezpieczenie NNW. Na jakich zasadach działa taki rodzaj polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków? Czy warto ją zakupić? Zapraszamy do lektury!

NNW HDI – co obejmuje?

Ze względu na wybrany profil działalności TU HDI nie ma w swojej ofercie „standardowego” ubezpieczenia NNW. Zamiast tego HDI oferuje tzw. ubezpieczenie NNW drogowe. Czym ta polisa różni się od zwykłych wersji opisanego świadczenia? Przede wszystkim faktem, że ubezpieczenie NNW drogowe dotyczy tylko szkód powstałych podczas uczestniczenia w ruchu drogowym. Tym samym ubezpieczenie NNW nie zapewni pomocy np. w razie wypadku w pracy lub podczas uprawiania sportu.

Tutaj jednak warto podkreślić ważną kwestię. Kompleksowe NNW drogowe chroni nie tylko kierowcę, ale także pasażerów podróżujących pojazdem. Co więcej, sama ochrona dotyczy wszelkich czynności związanych z użytkowaniem samochodu. Nie chodzi więc tylko o samą jazdę. Zresztą na stronie internetowej HDI można znaleźć dokładny zakres oferowanego ubezpieczenia. Polisa NNW drogowa chroni więc podczas:

  • jazdy samochodem;
  • wsiadania i opuszczania pojazdu;
  • naprawy samochodu w razie awarii na drodze;
  • pakowania i wypakowywania ładunku z auta.

Ochroną objęte są także różne wypadki losowe (np. pożar, wybuch) wynikające z nagłej awarii samochodu.

NNW HDI – porównanie przykładowych zakresów ochrony

Tak naprawdę zakres wszystkich drogowych ubezpieczeń NNW od HDI jest identyczny. Jedyne różnice dotyczą sumy ubezpieczenia, która wpływa na wysokość wypłacanych odszkodowań. W zależności od wybranego wariantu polisy taka suma może wynieść od 5 do 30 tysięcy złotych.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka w szkole
Najlepsza ochrona w rozsądnej cenie!

NNW HDI – jak wygląda zgłoszenie szkody?

Firma HDI należy do towarzystwa ubezpieczeniowego Warta. To właśnie ten podmiot odpowiada więc za likwidację szkód z tytułu NNW. Toteż nabywcy takich świadczeń w celu zgłoszenia szkody mogą skorzystać z formularza online dostępnego na stronie internetowej Warty.

Oprócz tego kontakt z firmą HDI jest możliwy poprzez infolinię dostępną pod numerem: (22) 449 99 99.

NNW HDI – cennik. Ile kosztuje?

Wysokość składki ubezpieczenia NNW zależy od indywidualnej kalkulacji wykonanej przez asekuratora. Aby więc poznać taką wycenę, należy skonsultować się z nami pod adresem: kontakt@polisoteka.pl

Czy HDI oferuje NNW szkolne?

Firma HDI nie ma w swojej ofercie ubezpieczenia NNW dla dzieci. Warto jednak dodać, że dzieci uzyskają ochronę podczas podróżowania samochodem dzięki opisanemu wyżej ubezpieczeniu NNW drogowemu.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć