NNW Generali – cennik. Jak wygląda zgłoszenie szkody?

Ubezpieczenia Generali cieszą się dużym uznaniem wśród polskich klientów. Dlatego wiele osób jest zainteresowanych ofertą ubezpieczeń NNW oferowanych przez tego asekuratora. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ Generali posiada pod tym względem niezwykle bogatą ofertę. Zatem jakie świadczenia się w niej znalazły? Przed czym chroni ubezpieczenie NNW Generali i co zrobić, aby wybrać odpowiednią polisę? Zapraszamy do lektury!

NNW Generali – co obejmuje?

Wspólną cechą wszystkich ubezpieczeń NNW jest ich fundamentalny zakres ochrony. Obejmuje on szkody na zdrowiu lub życiu, które stanowią efekt nieszczęśliwego wypadku. Wszystkie polisy NNW powinny więc zapewnić pomoc w razie zgonu lub uszczerbku zdrowotnego. Jednak dokładny zakres takiej pomocy zależy już od wybranego rodzaju polisy.

Podstawowym świadczeniem w tej kategorii jest ubezpieczenie dostępne pod nazwą Generali z myślą o NNW. Taka polisa ma bardzo uniwersalny charakter i tym samym może ją zakupić niemal każdy zainteresowany. Niemal, ponieważ górną granicą wieku jest w tym przypadku 65 lat. Polisa Generali z myślą o NNW działa przez 24 godziny na dobę i nie ma ograniczeń terytorialnych. Tutaj warto jednak podkreślić, że podstawowy zakres tej polisy obejmuje wyłącznie zgony spowodowane NNW. Jeżeli więc komuś zależy na nieco szerszej ochronie, powinien postawić na rozbudowany wariant ubezpieczenia.

TU Generali oferuje także polisy NNW dla dzieci, czyli tzw. ubezpieczenie NNW szkolne. Więcej informacji na ich temat można znaleźć w ostatnim akapicie. Asekurator oferuje również polisy NNW dla całej rodziny. Mogą być one idealną alternatywą dla osób, które chcą zapewnić ochronę sobie i swoim bliskim.

Ostatnią kategorię świadczeń stanowią różnego typu ubezpieczenia NNW grupowe oraz polisy o specjalistycznym charakterze (np. drogowe).

NNW Generali – tabela i porównanie przykładowych zakresów ochrony

Generali z myślą o NNWGenerali NNW szkolneGenerali NNW grupowe
Gwarantowana rekompensata pieniężna za śmierć osoby ubezpieczonej w wyniku wypadku komunikacyjnego lub nieszczęśliwego wypadku (we wszystkich wariantach)Wysokie odszkodowanie za śmierć dziecka w wyniku wypadkuDwa warianty ochrony – wariant pierwszy zapewnia całodobową ochronę przez rok
Dodatkowe wsparcie pieniężne w przypadku trwałego albo czasowego uszczerbku na zdrowiu (tylko w wybranych polisach)Ochrona gwarantowana także w czasie wakacji oraz podczas pobytu poza szkołąWariant drugi gwarantuje wsparcie finansowe tylko za szkody powstałe w miejscu pracy
Zwrot wybranych kosztów leczenia oraz rehabilitacji (w wybranych polisach)Dodatkowe środki przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z powrotem do zdrowia albo sprawności, takich jak: pomoc fizjoterapeuty, rehabilitanta (w wybranych polisach)Wypłata odszkodowania za: śmierć osoby ubezpieczonej, wypadek skutkujący inwalidztwem lub trwałym uszczerbkiem na zdrowiu
Pomoc w pokryciu części kosztów przekwalifikowania zawodowego (w wybranych polisach)Odszkodowanie przyznawane w razie szkody powstałej podczas wyczynowego uprawiania sportu (w wybranych polisach)Pomoc w pokryciu kosztów kursu przekwalifikowania zawodowego oraz zakupu specjalnych środków (np. kul)
Wsparcie finansowe w razie hospitalizacji spowodowanej skutkami COVID-19 (wybrane polisy)
Dodatkowe odszkodowanie za pobyt w szpitalu lub inny typ uszczerbku na zdrowiu (tylko w wybranych polisach)

NNW Generali – jak wygląda zgłoszenie szkody?

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka w szkole
Najlepsza ochrona w rozsądnej cenie!

Aby maksymalnie uprościć procedurę zgłaszania szkód, firma Generali przygotowała dla swoich klientów kilka rozwiązań. Już w momencie zakupu polisy nabywca uzyskuje dostęp do swojego własnego konta na platformie Generali. Takie konto można wykorzystać między innymi właśnie do zgłoszenia szkody poprzez formularz online. Oprócz tego zgłoszenie szkody jest możliwe także za pomocą:

  • infolinii dedykowanej obsłudze klientów – 913 913 913;
  • wiadomości e-mail – szkody@generali.pl.

NNW Generali – cennik. Ile kosztuje?

Jednym z największych atutów oferty Generali są niezwykle przystępne ceny ubezpieczeń. Dość powiedzieć, że najtańsze warianty opisanych wyżej polis NNW kosztują zaledwie 35-40 złotych za cały rok ochrony! Pod względem ceny oferta Generali plasuje się więc w ścisłej czołówce polskich asekuratorów. Warto jednak pamiętać, że taka cena dotyczy tych najtańszych, a co za tym idzie – niezbyt rozbudowanych ubezpieczeń. Natomiast w przypadku droższych polis cena jest już dużo bardziej zróżnicowana i może wynieść około 100-150 złotych.

Czy Generali oferuje NNW szkolne?

Aktualna oferta firmy Generali obejmuje również ubezpieczenia szkolne NNW dla dzieci. Tutaj także można stwierdzić, że zaletą tych polis jest przede wszystkim cena. Według deklaracji firmy Generali najtańszy wariant tego ubezpieczenia kosztuje zaledwie 38 złotych rocznie.

Niestety, ma to swoją wadę, ponieważ zakres ochrony takich ubezpieczeń jest bardzo okrojony. W praktyce obejmuje on tylko gwarancję wypłaty odszkodowania w razie śmierci spowodowanej nieszczęśliwym wypadkiem. Dużo lepiej prezentuje się zakres ochrony w rozbudowanym wariancie tego świadczenia. Tutaj można już liczyć na dodatkowe środki wypłacane za trwały uszczerbek na zdrowiu lub poważne urazy. Ponadto wtedy ubezpieczenie będzie obejmować także szkody, które powstały podczas wyczynowego uprawiania sportu. Niemniej trzeba pamiętać o tym, że szerszy zakres ochrony idzie tutaj w parze z wyższą ceną ubezpieczenia.

Tym samym rodzice malca muszą dobrze przemyśleć wybór konkretnego wariantu NNW od firmy Generali.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć