Kolorowe NNW od InterRisk – co to za polisa i dla kogo?

Niedawno rozpoczął się nowy rok szkolny. Przy tej okazji rodzice milionów uczniów stają przed dylematem zakupu ubezpieczenia NNW dla swojej pociechy. Takie polisy praktycznie zawsze są oferowane w sekretariatach poszczególnych placówek. Dzięki temu rodzice mogą zgłosić chęć ich zakupu podczas pierwszego zebrania szkolnego. Warto jednak wiedzieć o tym, że nie ma takiego obowiązku. Zamiast tego rodzice mogą samodzielnie zadbać o ubezpieczenie swojej pociechy. W tym celu warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie Kolorowe NNW od InterRisk. Co to za polisa i jakie są jej zalety?

Co to jest Kolorowe NNW od InterRisk?

Świat dzieci i młodzieży zazwyczaj jest pełen różnych kolorów. Właśnie dlatego ta różnorodność barw stała się inspiracją dla InterRisk. To ona jest obecnie znakiem rozpoznawczym polis Kolorowe NNW, które można znaleźć w ofercie tego asekuratora. Co więc warto o nich wiedzieć?

Kolorowe NNW to po prostu seria ubezpieczeń od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Są one kierowane do dzieci, młodzieży, a także studentów (do ukończenia 26. roku życia). Dlaczego jednak firma InterRisk zdecydowała się na stworzenie całej serii takich polis? Odpowiedzią mogą być ich zróżnicowane warunki oraz dostępność wielu wariantów ochrony.

Jakie są więc zalety takich świadczeń? Przede wszystkim kolorowe NNW od InterRisk to polisy zapewniające ochronę podczas szeroko rozumianych zajęć sportowych. Dla wielu dzieci sport jest ważną rozrywką, a w przypadku niektórych nawet życiową pasją. Niestety, sport zawsze idzie w parze z kontuzjami, dlatego możliwość zabezpieczenia się przed takim wypadkami jest bardzo cenna. Kolorowe NNW gwarantuje ochronę zarówno w czasie zajęć, jak i obozów sportowych.

Innym ważnym atutem tych świadczeń jest ochrona OC (Odpowiedzialności Cywilnej). Dzięki niej ubezpieczyciel pomoże w pokryciu kosztów zniszczeń, które zostały przypadkowo wyrządzone przez dziecko. Oprócz tego firma InterRisk rozszerzyła zakres wielu opisywanych świadczeń o dodatkowe ubezpieczenie HejtStop. Ma ono na celu zapewnienie pomocy dzieciom i młodzieży cierpiącej na skutek tzw. cyberprzemocy.

Kolorowe NNW żłobki i przedszkola

Po krótkim opisaniu najważniejszych zalet ubezpieczeń Kolorowych NNW warto przejść do opisu poszczególnych świadczeń. Pierwszym z nich jest ubezpieczenie NNW w żłobku i ubezpieczenie NNW w przedszkolu. Jak sama nazwa wskazuje, takie świadczenie będzie odpowiednie dla tych najmniejszych dzieci.

Kolorowe NNW dla żłobków i przedszkoli jest dostępne w kilku wariantach. Różnią się one pod względem zakresu ochrony oraz gwarantowanych sum ubezpieczenia. Jak to wygląda w praktyce? Oto krótkie porównanie obejmujące wybrane zapisy:

Rodzaj szkodyWariant ZielonyPomarańczowyNiebieskiFioletowy
Śmierć na terenie placówki oświaty w wyniku NW30 000 złotych50 000 złotych100 000 złotych140 000 złotych
HejtStop, czyli pomoc prawna w przypadku hejtu w sieci5 000 złotych5 000 złotych5 000 złotych5 000 złotych
Uszczerbek na zdrowiu (suma ubezpieczenia)15 000 złotych25 000 złotych50 000 złotych70 000 złotych
Zwrot kosztów zakupu środków ortopedycznych i pomocniczychdo 4 500 złotychdo 7 500 złotychdo 15 000 złotychdo 21 500 złotych
Dodatkowe środki wypłacane w razie śmierci rodzica lub opiekuna1 500 złotych2 500 złotych5 000 złotych7 000 złotych

Pełną tabelkę szkód i gwarantowanych sum odszkodowań można znaleźć na stronie asekuratora.

Kolorowe NNW szkolne i ponadpodstawowe

Te dwa typy ubezpieczenia są przeznaczone dla dzieci, które rozpoczęły już edukację na szczeblu szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej. Ich zakres ochrony wygląda podobnie do opisanych wyżej polis przeznaczonych dla przedszkolaków.

Warto jednak wspomnieć, że suma ubezpieczenia w tych polisach jest już nieco wyższa. Dotyczy to np. odszkodowań OC, albowiem dzieci w tym wieku mogą wyrządzić nieco poważniejsze szkody. Warto zatem zapoznać się z zawartością poszczególnych wariantów i wybrać najbardziej opłacalną wersję polisy.

Kolorowe NNW szkolne i ponadpodstawowe jest ważne w okresie od 1 września do 31 sierpnia. Jedyny wyjątek dotyczy maturzystów. W ich przypadku polisa zostaje zawarta na okres od 1 września do 30 września następnego roku.

Kolorowe NNW dla studentów

Wszystkie opisane do tej pory warianty wyglądały dość podobnie. Jednak przy omawianiu NNW dla studentów trzeba się zatrzymać na nieco dłuższą chwilę. Warunki tej polisy wymagają bowiem nieco dłuższego omówienia.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka w szkole
Najlepsza ochrona w rozsądnej cenie!

Przede wszystkim polisa Kolorowe NNW dla studentów ma górne ograniczenie dotyczące wieku osoby ubezpieczonej. Wynosi ono 26 lat. W przypadku starszych osób nawet fakt kontynuowania nauki na uczelni wyższej nie umożliwi zakupu tego ubezpieczenia.

Jeżeli chodzi o zakres ochrony, Kolorowe NNW dla studentów jest dostępne jedynie w dwóch wariantach – zielonym i pomarańczowym. Zielony zakres obejmuje niższe kwoty odszkodowań, ale za to jest dostępny w bardziej przystępnej cenie. Z kolei wariant pomarańczowy kosztuje więcej i zapewnia wyższe rekompensaty finansowe.

Kolorowe NNW dla studentów jest ważne w okresie od 1 października do 30 września.

Ile kosztuje Kolorowe NNW?

Jedną z zalet opisywanych ubezpieczeń NNW jest pełna dostępność do wszystkich najważniejszych wyliczeń. Dzięki temu można łatwo sprawdzić nie tylko sumy ubezpieczeń, ale także wysokość ich składek. Zatem ile kosztuje Kolorowe NNW w wybranych wariantach? Oto ceny tych świadczeń*:

 1. NNW do żłobka i przedszkola:
 • wariant zielony – 28 złotych;
 • wariant pomarańczowy – 52 złote;
 • wariant niebieski – 82 złote;
 • wariant fioletowy – 105 złotych.
 1. NNW dla uczniów szkół podstawowych;
 • wariant zielony – 35 złotych;
 • wariant pomarańczowy – 52 złote;
 • wariant niebieski – 87 złotych;
 • wariant fioletowy – 113 złotych.
 1. NNW dla uczniów szkół ponadpodstawowych/maturzystów:
 • wariant zielony – 35/38 złotych;
 • wariant pomarańczowy – 51/69 złotych;
 • wariant niebieski – 86/115 złotych;
 • wariant fioletowy – 112/151 złotych.
 1. NNW dla studentów:
 • wariant zielony – 44 złote;
 • wariant pomarańczowy – 80 złotych;

*Podane wyżej ceny to jednorazowa składka za cały rok ochrony.

Podsumowanie

Kolorowe NNW od InterRisk pozwala zabezpieczyć zarówno te najmniejsze dzieci, jak i dorosłych studentów. Dzięki tej polisie uczniowie i studenci uzyskują gwarancję pomocy w razie ulegnięcia nieszczęśliwemu wypadkowi. Duży wybór różnych wariantów oraz szerokie zakresy ochrony sprawiają, że oferta NNW szkolnych od InterRisk wypada naprawdę dobrze na tle rynkowej konkurencji. Rodzice mogą więc zainteresować się takimi świadczeniami, które mogą naprawdę skutecznie chronić ich pociechy.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć